Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie i oświetlenie na małe imprezy

02 Lip 2016 01:41 1410 6
  • Poziom 5  
    Jakie sprzęty na imprezę do 100 osób ile wat na osobę w plenerze i ile na sali (ile dB)?
    Jakie parametry i dane techniczne głośników i wzmacniacza? Jakie efekty wizualne proponujecie?
    Zestaw aktywny czy pasywny (myślę nad firmą Jbl)?
    Planuję otworzyć firmę Light-Sound (światło i dźwięk..). Jest problem bo w moim mieście jest już takowa. Ale to nic. ;-)
    Czy są do tego jakieś dotację? Jak i od czego zacząć? Myślałem o takiej wszechstronności. Jeśli ktoś jest w temacie proszę o pomoc, jak się rozkręcić?
    Myślałem że może na początku:
    -Rusztowania systemowe pod ruchome głowy
    -Ruchome głowy (kilka)
    -Nagłośnienie (ale tak z pompą)np. Jbl czy coś takiego
    -Mała scena
    I nie wiem czy coś jeszcze.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 41  
    Masz jakieś doświadczenie w tym kierunku? Ile zamierzasz wydać na start tego przedsięwzięcia?
  • Poziom 41  
    Szkoda zachodu z taką kasą. Na salę byś coś skombinował ale na plener? Jakbyś napisał 50-70tys to można by pomyśleć.
    Te 5-7 to na nagłośnienie? Bo gdzie oświetlenie, rusztowania, okablowanie, mikrofony itp. itd. Daj sobie spokój bo bez urazy ale pojęcia nie masz żadnego.
  • Poziom 27  
    Za 5k to ledwo Ci na EONy nowe starczy, a i gdzie z nimi do ludu? ;)
    Budżet na małą salkę do tańcbudy...
  • Poziom 43  
    Light-Sound napisał:
    Jak i od czego zacząć?

Budżet masz marny, wiedzy praktycznie żadnej, więc zacznij od prób zatrudnienia się w tej (lub innej) firmie nagłośnieniowej i zbieraj doświadczenie, oraz kasę na sprzęt.

Pozdrawiam.
  • Użytkownik obserwowany
    Za 7k kupisz coś czym wesele na 150 twarzy ograsz i poświecisz z kilku led parów. Mowa oczywiście o sprzęcie używanym. Jesteś moim koszmarem przez który rynek się popsuł - nie wiem nic, wystartuję z dotacją, pogram za zwroty i żarcie i po roku zamknę interesa i zostawię #%$/%=% stawki i sprzedam sprzęt za kilka pln...