Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung np355v5c-s03pl po aktualizacji do windows 10 nie widzi karty graficznej

02 Lip 2016 13:04 939 4
  • Poziom 1  
    Parametry
    procesor-amd a6-4400m
    ramRAM-8gbGB
    system windows 10 x64
    karty graficzne - radeon hd 7520g i 7670m

Kupiłem niedawno używanego laptopa Samsung np355v5c-03pl był na windows 8.1. Laptop ten ma dwie karty graficzne które działają w crossfire. Radeon hd 7520g+7670m. Zaktualizowałem system do windows 10 wszystko było dobrze można było pograć w gry, sterowniki działały. Na następny dzień gdy włączyłem laptopa, moim oczom ukazał się komunikat od amd, że brakuje sterowników, lub są źle zainstalowane. Niestety nie pamiętam dokładnie. Teraz laptop widzi tylko tą słabszą kartę radeon hd 7520g. Jak wszedłem w menedżer urządzeń, pokazywało mi słabszą kartę i "podstawowa karta graficzna Microsoft". Próbowałem znaleźć pasujący sterownik na stronie Samsunga, ale nie mogłem znaleźć. Nie wiem, może źle szukałem (niby był ale pod windows xp i 7). Znalazłem za to na stronie lenovo. Pobrałem go, lecz gdy się instaluje, wyskakuje komunikat, że instalator przestał działać. Dzieje się to jak instalator wyszukuje karty graficznej. Próbowałem pobrać ze strony amd, program który automatycznie wyszukuje karty graficzne, ale on widzi tylko hd 7520g. W bios nawet nie widzę opcji dotyczącej grafiki. Jest bardzo ubogi. Niestety przywrócenie ustawień fabrycznych nic nie da, bo był wymieniany dysk. Powrót do 8.1 też jest już chyba nie możliwy, bo przywracałem ustawienia fabryczne. Próbowałem wielu sposobów i dużo poczytałem ale nic nie znalazłem. Bardzo proszę was o pomoc już skończyły mi się pomysły, nie wiem co robić. samsung np355v5c-s03pl po aktualizacji do windows 10 nie widzi karty graficznej
  • Poziom 43  
    maciej3124 napisał:
    Próbowałem znaleźć pasujący sterownik na stronie Samsunga ale nie mogłem znaleźć nie wiem może źle szukałem

Pisałeś że masz dwie karty firmy AMD (producenta) więc czemu sterowniki szukałeś na stronie Samsunga?
    Podaj identyfikator sprzętu.
  • Poziom 43  
    KoVol napisał:
    Logiczne chyba że szukanie sterowników zaczyna się od strony producenta laptopa.

Szukać można gdzie się chce ale sterowniki zapewnia producent układu a nie laptopa więc na stronie producenta układu (czyli AMD) są najnowsze sterowniki.

• Poziom 25  
    Wejdź na stronę AMD i pobierz najnowsze sterowniki do Twojego modelu odinstaluj poprzednie wyczyść ccleanerem i zainstaluj pobrane.