Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Clio II Ph1 1.2 8V 2001 - Sterownik silnika i BMT (brak klimy i centralnego)

dareeek 02 Lip 2016 13:12 564 11
  • #1 02 Lip 2016 13:12
    dareeek
    Poziom 10  

Witam serdecznie,
    Auto: Clio II Phase I 2001
    Silnik: 1.2 8V / D7F G 726

Parę lat temu padł mi sterownik silnika. Został wymieniony na inny i po tym zabiegu przestał mi działać centralny zamek i klimatyzacja.
    W międzyczasie (z racji problemów z kluczykiem) wycięte zostało immo.

Oryginalny sterownik (a przynajmniej taką mam nadzieję, bo odebrałem go od magika kilka m-cy po robocie - mógł oddać inny..):
    Clio II Ph1 1.2 8V 2001 - Sterownik silnika i BMT (brak klimy i centralnego)Sterownik ...rginał.jpg Download (110.18 kB)

Sterownik zamontowany w ramach wymiany:
    Clio II Ph1 1.2 8V 2001 - Sterownik silnika i BMT (brak klimy i centralnego)Sterownik ...iennik.jpg Download (103.09 kB)

Oryginalne BMT:
    Clio II Ph1 1.2 8V 2001 - Sterownik silnika i BMT (brak klimy i centralnego)BMT orgi..ł.jpg Download (95.17 kB)

Pytanie co poszło nie tak, że klima i centralny wypadły? Brak kompatybilności sterownika z BMT?
    Jak to teraz poskładać do kupy żeby klima i centralny wróciły? Kupić zestaw rozruchowy (sterownik, BMT, immo, stacyjka, kluczyki) i tyle? Muszą być oznaczenia sterownika i BMT identyczne z oryginałem?
    Chociaż może da się to uruchomić korzystając z obecnego sterownika i BMT? Jeśli tak to jak?

Z góry dzięki za rady.

• #2 02 Lip 2016 18:40
    decybel91
    Poziom 38  

Renault CLIP powinien włączyć opcję klimatyzacji w ECU.
    Centralny zamek to zbieg okoliczności. Zapewne zostanie montaż dodatkowego sterownika na pilota.

• #3 02 Lip 2016 20:28
    dareeek
    Poziom 10  

Znalazłem na olx osobę z CLIPem zajmującą się diagnozą, zadzwoniłem przed chwilą i twierdzi, że ECU nic nie ma do klimy i żeby szukać problemu gdzie indziej. Kurna, zgłupiałem już..

• #4 02 Lip 2016 20:51
    decybel91
    Poziom 38  

W takim razie już wiesz gdzie nie jechać.

• Pomocny post
    #5 02 Lip 2016 22:55
    zupa z trupa
    Poziom 2  

dareeek napisał:
    twierdzi, że ECU nic nie ma do klimy i żeby szukać problemu gdzie indziej.

To cię w balona zrobił nieźle. Klimatyzację w tym modelu zatwierdza blok wtrysku.
    Raz:- konfiguracja, z klima czy bez. To ważne.
    Dwa- jak będzie źle usunięte immo ( sterownik Sirius 32M, N, E z tego słynie) to nie włączy klimy. Zła edycja pamięci Am 29xxxxx to proszenie się o kłopoty.
    A decybe91l jak zwykle pokazał że guzik wie....

• Pomocny post
    #6 03 Lip 2016 10:36
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Tak jak napisał ZUPA, tutaj klimatyzacje włącza sterownik silnika.
    Źle usunięte immo lub sterownik z auta bez klimatyzacji i klima nie ruszy.
    Clipem można sprawdzić w konfiguracji czy jest ustawiona klimatyzacja i wtedy będzie wiadomo gdzie szukać dalej.
    Czyli bez podłączenia do komputera stoisz w miejscu.
    Co do zmiany konfoguracji to nie jestem pewien czy da się to zmienić bo Siriusie 32 w Scenicu 1 PH2 nie udało mi się jej zmienić.

• Pomocny post
    #7 03 Lip 2016 11:06
    andrzej20001
    Poziom 42  

Jak wywalisz immo bez emu klima nie działa.

• #8 03 Lip 2016 11:39
    dareeek
    Poziom 10  

Panowie, dzięki za odpowiedzi. Rozjaśniło mi to obraz.

zupa z trupa napisał:
    Raz:- konfiguracja, z klima czy bez. To ważne.
    Dwa- jak będzie źle usunięte immo ( sterownik Sirius 32M, N, E z tego słynie) to nie włączy klimy. Zła edycja pamięci Am 29xxxxx to proszenie się o kłopoty.

Pamięć się programuje przez CLIPa czy flashując kość bezpośrednio? Czy można jakoś wrócić do ustawień 'fabrycznych'? W ten sposób włączyłbym immo z powrotem, kupił sprawny kluczyk, zakodował go w sterowniku i dopiero wtedy walczył z klimatyzacją. Dobrze kombinuję?

grala1 napisał:
    Źle usunięte immo lub sterownik z auta bez klimatyzacji i klima nie ruszy.
    (...)
    Co do zmiany konfoguracji to nie jestem pewien czy da się to zmienić bo Siriusie 32 w Scenicu 1 PH2 nie udało mi się jej zmienić.

No właśnie, zakładając, że zrobię porządek z immo to czy będzie możliwa aktywacja klimy jeśli sterownik pochodzi z auta bez klimy? Ktoś potwierdzi?

• #9 03 Lip 2016 12:42
    jurekk55
    Poziom 34  

Zestawy startowe dla tego rocznika są obecnie w dostępnych cenach. Sprawdzisz sobie konfigurację, płetwy kluczyków wymienisz sam. Pozostanie ewentualnie naprawa drutów.
    Masz w ten sposób w pełni funkcjonalny fabryczny system.

• #10 03 Lip 2016 13:10
    dareeek
    Poziom 10  

Ceny są w porządku, gorzej z dostępnością. Na tę chwilę widzę na alledrogo tylko jeden komplet, który powinien podpasować przy czym jest z wersji bez klimy.
    Pozostaje pytanie jak wcześniej czy można tę klimę będzie aktywować.

• #11 03 Lip 2016 13:35
    jurekk55
    Poziom 34  

Zależy od wersji oprogramowania

• Pomocny post
    #12 03 Lip 2016 13:47
    fanfanek
    Poziom 11  

dareeek napisał:
    przy czym jest z wersji bez klimy.
    dareeek napisał:
    czy można tę klimę będzie aktywować.