Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz słuchawkowy AVT1024 zasilanie z USB

neo_84 02 Lip 2016 15:19 438 4
  • #1 02 Lip 2016 15:19
    neo_84
    Poziom 14  

Witam mam problem ze wzmacniaczem AVT1024 zakupiłem go do komputera, nie chciałem dokładać osobnego zasilacza ponieważ musiał bym zakupić kolejny przedłużacz , a i tak jest ich sporo. Wiec postanowiłem zasilić go z USB. Niestety straszne zakłócenia słychać i nie wiem czy da się to jakoś usunąć czy niestety będę zmuszony dołożyć kolejny zasilacz ;( . Pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy to ze zakłócenia pochodzą od jakiejś przetwornicy w kompie źle filtrowane napięcie USB. Dołożyłem dławik 10 uH . Niestety żadnych pozytywnych efektów, zasiliłem z ładowarki nokia choć jest w niej przetwornica chodzi bez zakłóceń. Druga myśl może pętla masy ? faktycznie sam wzmacniacz bez włożonego wtyku do komputera i zasilany z USB nie generuje w słuchawkach żadnych zakłóceni. Po odłączeniu masy w jack może trochę mniejsze zakłócenia ale nie dużo :( cały czas słychać pracujący procesor :( i inne peryferia. Nie mówiąc już o przychodzącym SMS na komórkę gdy leży na obudowie tragedia rozwala bębenki :/ choć potencjometr jest skręcony na zero. Wiec intuicja mi podpowiada ze te zakłócenia jakoś przez masę się przedostają

Wiec moje pytanie brzmi czy da się coś zaradzić ? czy jest to porostu fizycznie nie możliwe ? Z tego co zauważyłem wszystkie wzmacniacze słuchawkowe są zasilane albo z baterii albo z osobnego zasilacza wiec chyba coś w tym jest ...

0 4
  • #2 03 Lip 2016 01:17
    czarek3233
    Poziom 5  

Polecam zasilacze liniowe, takie jak od wzmacniaczy antenowych. W sklepach RTV za 20zł

0
  • #4 03 Lip 2016 12:24
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

Po pierwsze - pozostawiłeś mostek czy nie - bo tak jak masz to prąd zasilania płynie przez ekran kabla sygnałowego, co prawda pętli masy unikasz ale wszystkie śmieci zasilania na nim się odkładają. Jeśli idzie o filtr to zacznij od kilkuomowego rezystora w linii dodatniej zasilania.

0
  • #5 04 Lip 2016 21:03
    neo_84
    Poziom 14  

próbowałem i z mostkiem i bez . Zbytnich efektów nie widać :( dopiero dodanie dławik 4 mH poprawiło sprawę ale nadal słychać zakłócenia tyle ze o polowe ciszej, wnioskuje z tego ze chyba najlepsza opcja jaka wchodzi w grę to
    zasilacz liniowy i dodatkowe gniazdko niestety ... (filtr z rezystorem jest już na schemacie oryginalnie )

Dodanie dławika 2,5 H !! załatwiło sprawę. A tak nawiasem mówiąc na słuchawkach dousznych ten wzmacniacz jak na moje ucho ma duże szumy własne, a taki miał być audiofilski ... :-o

0
  Szukaj w 5mln produktów