Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HDD SeaGate 1TB - Dysk twardy wydaje dziwne, niskie dźwięki

02 Lip 2016 18:30 600 4
  • Poziom 8  
    Cała jednostka jest nowa - używam jej pierwszy dzień.

Jest to prawdopodobnie dysk twardy, gdyż właśnie w jego okolicach słychać te odgłosy. Są niskie i o nieregularnej długości - czasami krótsze, czasami dłuższe, ale występują dość często, głównie podczas pracy na komputerze - gdy nic nie jest robione i nie ma otwartych programów, nie słychać niczego takiego.

Gdyby zignorować dźwięki - nie ma żadnych niepokojących znaków. Wszystko działa jak należy, wartości SMART są OK, a testy wykonane z pomocą SeaTools - "zdane".

Nagrałem ten dźwięk na telefon, ale jakość jest kiepska. Trzeba się wsłuchać żeby usłyszeć coś oprócz szumu. Mimo wszystko, z pewnością da to lepszy obraz tych dźwięków niż opis słowny.

Czy powinienem się martwić?
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Ja tutaj słyszę normalną pracę głowicy w HDD.
    I w sumie
    Unelith napisał:
    występują dość często, głównie podczas pracy na komputerze - gdy nic nie jest robione i nie ma otwartych programów, nie słychać niczego takiego.

to by miało sens :)

Z Twoim HDD nic się nie dzieje. Pracuje tak jak każdy inny, tylko ten po prostu nieco głośniej.
  • Poziom 8  
    młody14 napisał:
    Z Twoim HDD nic się nie dzieje. Pracuje tak jak każdy inny, tylko ten po prostu nieco głośniej.

Też tak myślałem. Ale mimo wszystko na prośbę kolegi wyżej, załączam screena z tego programu.

Pozostałe podzespoły:
    Intel Core i3-6100
    Asus GeForce GTX 950 STRIX
    2x Kingston HyperX FURY 4GB DDR4 2133MHz CL14
    (Mobo) Asus H110M-K
    SilentiumPC Regnum RG1
    SilentiumPC Vero L1 500W
    (Napęd) Asus 24F1MT
  • Poziom 37  
    Z dyskiem jest wszystko w porządku ;)