Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

aparatura - sterowanie serwami bezprzewodowo

02 Lip 2016 19:16 1482 6
  • Poziom 9  
    Witam, szukam czegoś, co pozwoli sterować mi bezprzewodowo serwomechanizmami,chodzi mi o ilość 4-6. Zastanawiałem się nad zwykłą aparaturą 6 kanałową, lecz w niej chyba da się podłączyć tylko 5 serw, a w 6 kanał trzeba wpiąć regulator, a w moim przypadku, gdy nie potrzebuje silnika UBEC-a. Chyba,że zasilanie można wpiąć w ten kanał B. A może nie aparatura? Buduje robota kroczącego.
  • Poziom 41  
    Najprościej jest zastosować rozbudowaną aparaturę która da więcej możliwości wykonywania poszczególnych czynności.
    Regulator jeśli będzie potrzebny to zajmie 1 kanał jeśli nie ma potrzeby zasilanie można podpiąć pod + i - odbiorniki mają więcej wejść.
  • Poziom 9  
    czyli w to dodatkowe wejście mogę włożyć akumulator ze złączem takim jak serwo, najlepiej jakieś 5-6V i będzie działać jak w inne kanały powkładam serwa?
  • Poziom 41  
    Można podłączyć masz na odbiorniku opisane kabel + i - , będzie działać zapewnij tylko stabilne napięcie w postaci pakietu przy większej ilości serw.

aparatura - sterowanie serwami bezprzewodowo
    aparatura - sterowanie serwami bezprzewodowo aparatura - sterowanie serwami bezprzewodowo
  • Poziom 9  
    Okej, to chyba rozumiem, jak mam nadajnik 6 kanałowy, a odbiornik 7 to po to jest ten dodatkowy kanał? Na zasilanie? I jeszcze pytanie, czy aparatura lotnicza nadaje się do np. do sterowania samochodem?
  • Poziom 12  
    Aparatura lotnicza jest na częstotliwości 35Mhz i tylko lotnicza do sterowaniem samochodem to 40MHz lub 27MHz z czego te ostatnie jest bardzo zaśmiecone przez SB
  • Poziom 41  
    Ostatnio najwięcej jest aparatur o częstotliwości 2,4GHz,
    do modelarstwa lotniczego mamy zarezerwowaną częstotliwość 35MHz, od pewnego czasu pojawiły się nowoczesne aparatury pracujące na częstotliwości 2,4GHz.
    Dodatkowy kanał odbiornika jest nie tylko na zasilanie możliwa jest też praca innych urządzeń. Niektóre aparatury nadajnik można rozbudowywać powiększając ilość funkcji wykonawczych

W modelach Rc pamiętajmy o kolejności załączeń, najpierw włączamy nadajnik a potem dopiero odbiornik.
    Odwrotna kolejność po załączenia odbiornika może on odebrać przypadkowe sygnały z innej aparatury lub innego urządzenia i spowoduję np. uruchomienie silnika w modelu.