Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dolpima Ps180 - Sam naciąga się lancuch podczas pracy.

Bartek_86 03 Lip 2016 10:21 705 3
  • #1 03 Lip 2016 10:21
    Bartek_86
    Poziom 11  

Witam. Mam problem z moją peeską. Naciągam łańcuch śrubą napinająca, dokręcam śruby prowadnicy. Łańcuch lekko obraca się. Niby wszystko git a po odpaleniu i chwilowej pracy łańcuch jest bardzo mocno napięty, wszystko gorące aż nie da się dotknąć. Ręcznie łańcucha nie da się przesunąć po prowadnicy. Śruba napinająca jest wtedy luźna i mogę ją dokręcić jeszcze o pół obrotu - tyle się przesunęła prowadnica do przodu. Po poluzowaniu śrub szpilek prowadnicy i cofnięciu napinacza łańcuch luźny i wisi jak baranie jaja. Prowadnica nowka sztuka oregon pro lite a lancuch po bardzo malym przebiegu tez oregon. Smarowanie prowadnicy jak najbardziej ok. Na starej prowadnicy ten sam efekt. Prowadnica 40 cm. Proszę o jakies wskazówki bo pomysly już mi się skonczyly. Kółko pływające wyglada ok bęben sprzegla też.

Proszę o pomoc

0 3
  • #2 03 Lip 2016 13:24
    m789
    Poziom 16  

Napisałeś "wszystko gorące aż nie da się dotknąć", to wskazuje że występuje duże tarcie.

W swojej miałem to samo jak pompa siadała a konkretnie ta śrubka do regulacji wydajności pompy się przetarła.

0
  • #3 03 Lip 2016 15:27
    Bartek_86
    Poziom 11  

Tak tarcie jest bardzo duże tak jakbyś z całej siły naciągnął łańcuch śrubą i ciął. Pompka oleju olej podaje, z nią wszystko jest OK. Kwestia jest w tym dlaczego łańcuch się sam naciąga?

0
  • #4 16 Lip 2016 07:36
    Bartek_86
    Poziom 11  

Problem rozwiązany. Przyczyną byl zbyt rozciągnięty łańcuch. Rozciagnął sie na tyle, że nie pasował w kółko napędowe i podczas pracy wysuwał się z rowków kółka i automatycznie robił się bardziej napięty. Regulacja naciągu jeszcze była i to zmyliło, że wina mogła leżeć po stronie łańcucha. Skrócenie o jedno ogniwo załatwiło sprawę i wszystko działa jak należy.

0