Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volvo V40 1998 - brak sygnału

adi31.b 03 Jul 2016 10:41 4023 6
Relpol
    adi31.b
    Level 9  
    Witam
    Poruszyłem już tutaj temat silnika mojego, jak go nazwałem " waldusia", ale mam jeszcze takie pytanie. Jaka jest najczęściej przyczyna braku sygnału dźwiękowego. Sprawdziłem " trąbki", bezpieczniki, jeszcze muszę zobaczyć styki w kierownicy, ale może jest jakiś problem często występujący, a nie związany z kierownicą. Dodam jeszcze, że alarm jest odłączony. Centralka wprawdzie przejście sygnalizując to sygnałem świetlnym w postaci mignięcia kierunkowskazów, ale nie daj dźwięku. Czy może być coś z tym związane?
  • Relpol
    złowrogi_boncur
    Level 27  
    Czy świeci ci błąd poduszki? Ja podejrzewam pękniętą taśmę, proponuje za taśmą kontrolką z masy podotykać pinów w kostce od taśmy i jak klakson się nie załączy to znaczy że albo jakiś przekaźnik od niego albo sam klakson uszkodzony.
  • Relpol
  • Helpful post
    piotrek22101
    Level 39  
    Taśma często pęka. Oddziel przewody od AirBaga i wtedy sprawdź podaniem masy przez kontrolkę.
    adi31.b
    Level 9  
    Ciekawe, nie wpadł bym na to. Dzięki wielkie. Musze to sprawdzić.

Dodano po 1 [minuty]:

złowrogi_boncur wrote:
    Czy świeci ci błąd poduszki? Ja podejrzewam pękniętą taśmę, proponuje za taśmą kontrolką z masy podotykać pinów w kostce od taśmy i jak klakson się nie załączy to znaczy że albo jakiś przekaźnik od niego albo sam klakson uszkodzony.

Nie mam błędu związanego z poduszką, ale właściwie to co ma wspólnego poduszka z klaksonem.?

Dodano po 5 [minuty]:

A ta cała " taśma " to jest w kierownicy czy gdzie? Pytam ,bo nie znam tych samochodów wcale. Kupiłem go nie dawno i staram się go rozgryźć. Dzięki za pomoc.
    piotrek22101
    Level 39  
    Taśma łączy ruchomą część kierownicy z kolumną. Volvo V40 1998 - brak sygnału Taśmy są w autach z poduszkami. Przez taśmę przechodzą wszystkie sygnały,sterowanie radiem,tempomat,air bag oraz sygnał dźwiękowy.
    adi31.b
    Level 9  
    No właśnie tak się domyślałem, ale miałem cichą nadzieje, że nie będę musiał rozbierać kierownicy. Czyli tak na wszelki wypadek kupić taką taśmę żeby zaoszczędzić sobie dwa razy rozbierania kierownicy.

Dzięki wielkie za pomoc.
    adi31.b
    Level 9  
    Witam Ponownie.
    Odnośnie tego brak sygnału. Nigdy byście nie wpadli co było przyczyną .
    Okazało się, że ktoś wymieniał przełączniki od kierunkowskazów gdzie było podpięcie do klaksonu w innym miejscu niż orginalnie. Wystarczyło wyjąć kabel i wpiąć w innym miejscu i po kłopocie. Taśma okazała się nie mieć nic wspólnego z sygnałami, chociaż nadal się świecą.
    Pojawił się za to kolejny problem.
    Otóż: jeździłem na rezerwie jakiś czas, około 20 km do tankowałem go jakieś 20 l , ale kontrolka rezerwy nadal świeci, a wskazówka podnosi się tylko do czerwonego pola. Pewnie pływak się zawiesił i teraz pytanie : Jak mogę się dostać do pływaka w zbiorniku inaczej niż po przez demontaż zbiornika. W bagażniku jest tylko coś zaklejone taki okrągły otwór i zastanawiam się czy to jest to czy nie.
    Z góry dzięki wielkie za pomoc