Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 4K, w okolicy 40' ~3000zł

03 Lip 2016 12:01 1731 33
  • Poziom 25  
    Witam
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    5m x 4m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    około 4m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    Zazwyczaj 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    Na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    Obie opcje możliwe
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    Okna dachowe z, za pleców ale są rolety.
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    Plazma Panasonic z serii G10 46'
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    4K, dobry upscaling, 10bit.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    Głównie cyfrowe hdmi z komputera, raczej nie będę używał tunera.
    10 .Jakie urządzenia?
    Komputer, 2 monitory aktywne + subwoofer aktywny.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    5-6 godzin.
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    Błyszczącą
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    Nie będę oglądał telewizji przez tuner.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    Tak, ale przez komputer
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    do 50%
    16. Preferencje co do marki?
    Brak
    17. Preferencje co do wielkości?
    40-46'
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    Szerokie krawędzie, głośne wentylatory
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    Wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    Około 3000zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    3D mnie generalnie interesuje ale jako dodatek może być.
  • sprzedawca - konsultant
    Masz 4 metry , miałeś 46" i chcesz kupić mniejszy ?
    A 50" Ci nie wchodzi ?
  • Poziom 25  
    Ta plazma znacząco wpływa na zużycie prądu. Generalnie mniejszy gdyz nie jestem pewien czy w tej cenie dostanę w miarę przyzwoite 4k z taka sama przekątna jak plazma. Oczywiscie chętnie bym zakupił nawet i 50' ale max ile mogę dać to 3000 a jeśli warto dolozyc to 3500.
    To będą dobre modele do tych warunków:
    - TCL 50S7806
    - Philips 49PUS7100
    - TCL 50S7906
    - Philips 48PUS6561
  • Poziom 25  
    Czyli Samsunga czy Sony sobie odpuścić? Dziś wybrałem się do rtveuroagd no i facet mi tam gadał o Samsungu UE50JU6872 same ochy i achy, że nano krzyształy że najmniejsze zużycie prądu i takie tam...

Ten Philips 7100 na papierze wygląda niesamowicie! W ogóle tej marki nie brałem pod uwagę, jednak opinie w internecie na temat serii 7100 to jakiś koszmar.
    Interesuje mnie tutaj model 49pus7170 oraz 49pus7150 cena w zasadzie taka sama.
    Podobno nie ma opcji aby odtworzyć jakikolwiek materiał 4K z pamięci przenośnej? ciągle się coś wiesza, support tragedia to jak to w końcu jest?
    Jak ma się kwestia kolorów? 10bit? hdr? coś z tych rzeczy?
    usb jest 3.0 czy 2.0?
    Czy to prawda ze mają tylko 50hz?

Czy model 48pus7600 mimo swojej ceny nadal jest warty uwagi czy może w tej cenie są już lepsze propozycje ?
    Samsung JU 6872 - ma matrycę 50 Hz.
    Philips po update gra bardzo dobrze.
    Modele PUS 7150 i70 mają matrycę też 50 Hz.

Najbliżej w klasie masz Philipsa 49PUS6561
  • Poziom 25  
    a co powiesz na temat tego 48pus7600? warto dołożyć do tych 4000zł ?
  • Poziom 28  
    Philipsy mają spore problemy ze stabilnością systemu. Mają dobry obraz i fajne bajery (amblight) jednak ich stabilność pozostawia wiele do życzenia.
    Przy Twojej odległości potrzebujesz przynajmniej 50-55 cali. Z naciskiem na 55. Pamiętaj również, że oglądając z tak daleka TV 50 czy 55 cali, NIEZAUWAŻYSZ czy oglądasz UHD czy FHD. Żeby zauważyć róznicę na 55 calach, musisz podejść bliżej niż 2,3 metra. Więc zastanów się, czy chcesz kupować 4k na które masz dość średni budżet.

Bo z 55 cali w 4k możesz kupić tylko Panasonica 55cx680e w Twoim budżecie.
    Z mniejszych - tylko Philipsy - 7600 (lepiej) lub 6561 (gorzej). Ale w obu przypadkach są problemy ze stabilnością, przy podłączaniu HDD itd...

Moim zdaniem, nie warto iść na siłę w 4k - bo oglądając go z 4 metrów nie zauważysz różnicy. Lepiej kupić dobre FHD (np. Sony 756c czy Samsung j6200 - tego drugiego można nawet w 60 calach kupić za te pieniądze) i tyle.
  • Poziom 25  
    Generalnie chcę kupić 4K bo posiadam kamerę 4K.
    Możesz spokojnie brać Philipsa 48PUS7600.
    Powinieneś brać zdecydowanie 4K, bo obraz jest czyściejszy i znacznie wyraźniejszy niż na fullhd. Jutro zrobię film i wrzucę na Youtube. Różnice są wyraźnie bo siatka na fullhd jest dużo bardziej widoczna. Nawet gdybyś nie miał Kamery 4K to i tak lepiej brać 4K.
    Panasonic CX 680 gra słabo i mam matrycę 50Hz.
    Philipsa masz 1ooHz.
    Jak Ci się nie spodoba zawsze możesz oddać.
  • Poziom 25  
    Jeśli będę kupował to w sklepie stacjonarnym więc wątpię aby mi przyjeli zwrot. Chyba że euro bo tam jest najtaniej ma politykę przyjmowania zwrotów.
  • Poziom 28  
    Philips 7600 ma najlepszy obraz z tych o których tu rozmawiamy. Jeśli ze względu na kamerę chcesz 4k, to będzie to najlepszym wyborem.
  • Poziom 25  
    To w takim razie chyba mam ostatnie pytanie. Polecacie jakieś konkretne sklepy, albo może macie namiary na kogoś kto sprzedaje w dobrej cenie?
  • Poziom 28  
    Najlepiej przez internet. I raczej nie z OleOle, bo tam mają zwroty z EuroRTV.
  • Poziom 25  
    no nieźle... w życiu bym nie pomyślał że ole ma zwroty z euro.
    Napisz na PW dostaniesz info z kalibracją.
  • Poziom 25  
    Zastanawiam się jeszcze nad 49PUS6561 gdyż mają na niego promocje w euro i cena wychodzi 3599zł. Mnóstwo artykułów przeczytałem i mam juz mętlik w głowie odnośnie tych 2 philipsów.
    Gdyby nie ta matryca IPS w 6561 to bym się nawet nie zastanawiał a tak mam troche obawy.
    CI co kupili tego Philipsa są zadowoleni. Nie wiem czy mieli podobne potrzeby...
  • Poziom 28  
    aksel_pl napisał:

Gdyby nie ta matryca IPS w 6561 to bym się nawet nie zastanawiał a tak mam troche obawy.

dokładnie - Philips zrobił krok w tył jeśli o to chodzi, względem modeli 2015. Kontrast i czerń leży. Ale za to wstawili wodotryski...

Problemem 6561 jest też kłopotliwe używanie zewnętrznego HDD - lubi się podobnoż zawiesić.
  • Poziom 28  
    To co widać, to fakt, że Philips nie ma czerni. Ma szarość.
  • Poziom 25  
    Dużo chodziłem po sklepach i po tym jak przejrzałem dziesiątki TV oczywiście OLED wypadł najlepiej ale na to mnie nie stać natomiast zaimponował mi Samsung KS7000. Jest o 1000 droższy ale wyglądał na prawdę zacnie z tym co pokazywał. Ciekawe ile w rzeczywistości jest wstanie z tego pokazać. Generalnie im więcej wiedzy łykam tym wybór staje sie trudniejszy.
  • Poziom 28  
    To bardzo fajny TV jest - o półkę wyżej niż wszystko o czym tu rozmawialiśmy dotychczas - zarówno cenowo jak i jakościowo.
  • Poziom 28  
    LOCOLOCO napisał:

Kolejne zafałszowane porównanie na podstawie jakiegoś zdjęcia. Każdy jest w stanie tak ustawić telewizory, żeby był taki efekt jak powyżej... Wystarczy na max podbić kontrast i jasność jednego (samsunga tutaj), obniżyć drugiego (panasonica), a czas naświetlania dobrać tak, żeby Panasonic wyglądał normalnie.

Bez syntetycznych testów nie da się porównać.
    Pocałuj teraz smartfona Samsunga Galaxy S6 w ramkę. Każdy ślepy widzi dokładnie co widać na ekranie.
    Nie wystarczy bo próbowałem.
    Ustawienia są fabryczne żeby właśnie ktoś o podobnym pokroju się nie pultał.
    To widać własnymi oczami i widać na zdjęciach na i filmie.
    Zdjęć będzie dużo , dużo więcej.

Syntetyczne testy ..... wow....

Telewizor akurat jest dobry , na wprost radzi sobie extra.
    Ale Panasonic bije go bez problemu.
  • Poziom 28  
    Moim zdaniem też Panasonic jest lepszy. Ale nie zmienia to faktu, że z takiego zdjęcia niczego nie można wywnioskować.

A syntetyczny test ma tą przewagę, że nie pozostawia wątpliwości co do obiektywności testera - a zdjęcie owszem, pozostawia.
    Jak widzisz na własne oczy , robisz zdjęcie który dokładnie oddaje to co widzisz to co ?
    Możesz ględzić ile chcesz.
    Co widać to widać.
    Na wprost jest dużo, dużo lepiej.
    I telewizor mi się podoba.
    Być może że producent zechce podkręcić algorytmy i usunąć taki objaw. Wszystko jest w ich możliwościach.
    Model jest handlowy , więc nie ma problemów testowych.
    Możesz znów czarować jak w modelach Panasonic cx 700 - gdzie podświetlenie jest słabe :
    http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/119807...-nie-zwyklego-telewizora-test-telewizora.html
  • Poziom 25  
    Pozostałe tv są poza zasięgiem cenowym, nie dam 6000 za tv, jedyne co jest jeszcze w zasięgu to wersja 7500 która ma zakrzywiony ekran i o 100 punktów wyższy picture quality index. Różnica w cenie 200-300zł.
    Te samsungi zbierają bardzo dobre opinie na różnojęzycznych portalach, niemalże najwyższe noty.
    I Panasonic DX i Samsung KS to bardzo dobre modele.
    Samsung na innym podświetleniu niż standard gra już extra.
    Na wprost czerń bardzo dobra.
    Ma dużo extra rozwiązań. Dla członków forum masz specjalne ceny na obydwa i kalibrację profesjonalną gratis.
    Ja bym nie brał zakrzywionego. Sprawdź czy linie proste które na zakrzywionym nie są proste i czy Ci pasują
    .