Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AM TechnologiesAM Technologies
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bateria Dewalt 18V - Zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem

03 Lip 2016 12:03 1845 4
  • Poziom 13  
    Witam,

chciałbym zrobić powerbank wykorzystujący akumulatory Li-on 18V od elektronarzędzi Dewalt, stąd pytanie:

Czy akumulatory Dewalt mają wbudowane ograniczenie przed nadmiernym rozładowaniem?

pozdrawiam. Kamil
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 43  
    Akumulator jako całość ma wbudowane takie zabezpieczenie, poszczególne ogniwa 18650 z których się składa już go nie mają.
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 13  
    Czyli mogę poprostu użyć przetwornicy DC-DC na 5V i akumulator sam odetnie zasilanie jak się rozładuje? Wiertarka chyba też nie bada poszczególnych ogniw, więc nic złego nie powinno się stać.

Pozdrawiam. Kamil

Dodano po 5 [godziny] 8 [minuty]:

Sprawdziłem latarką: latarka miga poniżej 15v i przełącza się na słabszy tryb, potem około 14,5 V się wyłącza, a napięcie jest nadal. Wniosek: to narzędzie dba o baterię, bateria sama w sobie nie ma zabezpieczenia.

Pozdrawiam. Kamil
  • Poziom 10  
    Witam, jak sobie poradziles? szukam takiego rozwiazanie lecz dla baterii makity mam ich troche i poprzerabialem rozne zeczy na nie, ale musze je pilnowac
    Moderowany przez Olek II:

3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.
    3.1.13. Dbaj o poprawność językową i zachowuj zasady netykiety. Nie wysyłaj wiadomości z których trudno wywnioskować co ich autor chciał przekazać.

• Poziom 13  
    Kupiłem u Chińczyków układ zabezpieczający i mam nadzieję, że to wystarczy. Podłączam tylko + i - pomimo że kupiony układ ma wyjście na każde ogniwo - ja złącze wydrukowałem w 3d i nie wyprowadzałem wszystkich styków (płytkę zabezpieczającą oszukuję drabinką rezystorów). Do tej pory zbudowałem ładowarkę do laptopa 19V na przetwornicy step up/down, oświetlacz LED na gotowym reflektorze z Ali... Zasilam też lutownicę TS100 ale tam już niczym nie zabezpieczałem - poprostu nie lutuję zbyt długo - zamontuję do przewodu zwykły miniaturowy woltomierz i to powinno wstarczyć żeby w trakcie lutowania zachować czujność.

pozdrawiam. Kamil