Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowanie bramą Arduino przez internet

Xpaweł 03 Jul 2016 12:11 2376 2
 • #1
  Xpaweł
  Level 5  
  Witam wszystkich serdecznie ! Poszukuję jakiegoś rozwiązania do sterowania bramą za pomocą krótkiego impulsu, ale od początku..
  Niedawno montowałem napęd do bramy dwuskrzydłowej FAAC 414 z centralką 455D. Posiada ona dwa wejścia A i B, A służy do całkowitego otwarcia dwóch skrzydeł, natomiast B do całkowitego otwarcia 1 skrzydła. I teraz wpadłem na pomysł aby sterować tą bramą również za pomocą Arduino i telefonu, trochę poszperałem i znalazłem to: http://majsterkowo.pl/sterowanie-brama-przez-internet/
  Teraz pomyślałem, czemu by tego nie zrobić na styczniku, i tutaj problem pojawia się taki, żeby wyzwolić sekundowy impuls, który zwarłby na tą sekundę styki przekaźnika i uruchomił bramę. Macie jakieś pomysły ? Chciałbym to podpiąć pod ten kod z majsterkowa ale bez użycia optoizolatora (nie mam bladego pojęcia na co on jest) oraz bez krańcówki, nie potrzeba mi wiedzieć czy brama jest zamknięta czy otwarta, sterowanie odbywałoby się z krótkiego dystansu, raczej z sieci domowej. Pozdrawiam !
  Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
 • #2
  kannisko
  Level 12  
  No ale jaki masz problem? jak chcesz na przekaźniku to możesz kupić płytkę do arduino z jednym czy dwoma przekaźnikami i użyć tego, lub coś rzeźbić samemu.
  Choć pewnie lepiej byłoby na tranzystorze/fototranzystorze aby galwanicznie odizolować arduino od sterownika bramy.

  Zakładając,że bramę sterujesz pinem 1, to kod mógłby wygladać tak

  Code: c
  Log in, to see the code

  Pozdrawiam
  Paweł
 • #3
  Xpaweł
  Level 5  
  Ostatecznie wykonałem na raspberry pi. O niebo lepiej !