Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odu/ido, E5186 Huewei - Jaki router w plus w mojej okolicy

golona123 03 Lip 2016 12:16 822 1
  • #1 03 Lip 2016 12:16
    golona123
    Poziom 10  

Witam. Ostatnio testuje sobie różnych operatorów sieci LTE. Testowałem już T-mobile i Play. Play wypadło dobrze, natomiast T-mobile tak srednio. Teraz przyszedł czas na Plus`a. Chciałbym zabrać u nich na próbę ten internet LTE i tutaj mam parę pytań:

-Mieszkam w Nowym Luboszu, najbliższe nadajniki z Plus`a mam w Kościanie, ale nie wiem czy obsługują one LTE, tutaj bt`sy z moją lokalizacją

Code:
    http://beta.btsearch.pl/?dataSource=locations&network=26001&standards=&bands=¢er=52.083596%2C16.667746&zoom=14

-kwestia routera, zastanawiam się nad tym odu-idu 200, ponoć polepszyli go dużo od modelu 100, ale dużo ludzi nadal na niego narzeka, drugim routerem, który bym wybrał to Huawei E5186E, o tym trochę czytałem i ludzie go polecają, ale chcę poznać waszą opinię(możliwość dokupienia przeze mnie anteny zewnętrznej dual). Tmobile i Play testowałem na Huewei B315 i chodziło dośc dobrzę z tym, że play w domu łapał mi LTE, w centrum domu, natomiast tmobile 3G.

Liczę na pomoc i pozdrawiam

0 1
  • #2 03 Lip 2016 15:06
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Dostałeś już wyczerpującą odpowiedź. Masz od 2 lat doświadczenie z LTE Play na kartę. Miałeś tego B315 z T-Mobile to trzeba było zrobić na nim testy z Plusa. Plus ci na testy nie da modemu/ routera czy IDU-ODU za darmo, aktywacja to 49 zł. Jak wypadnie słabo to sprzęt do zwrotu i kasa przepada. Masz telefon z LTE, którego używałeś do LTE w Play więc kup starter internetowy Plusa i przetestuj u siebie i pod BTS przy Gostyńskiej 3, działa na nim LTE1800Aero2 oraz LTE800Sferii. Antena może być niepotrzebna, do BTS-a około 2km. Oczywiście warto korzystać z LTE1800 jeśli okaże się, że BTS nieobciążony i zapewnia prawidłowe prędkości. Inny BTS z Grupy Plusa LTE1800Aero2 to Al.Kościuszki 10 ale leży na tym samym kierunku i połączenia z nim nie wymusisz nawet na antenie Dual LTE1800. Moje zdanie na temat IDU ODU jest powszechnie znane,choć na konkurencyjnym forum znaleźli się "obrońcy" wynalazku zachwalający jego zalety. To typowe rozwiązanie dla Januszy i byłej Miss- obecnie naczelnej kucharki Polsatu.

0