Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G 500. Zacinający się laptop .

03 Lip 2016 13:37 918 22
  • Poziom 7  
    Witajcie .
    Zrobił mi się problem. Polega on na tym że zawiesza mi się komputer bardzo często. Czyszczę go programami darmowymi ale to i tak nic nie daje. Nie wiem co już zrobić by działał płynnie bez zacinania. Czy problem zniknie jak zainstaluje nowe oprogramowanie? Dodam ze czasem robi się gorący. Ma co prawda 4 lata ale czy to pora na to by zrobić wymianę ? Proszę byście mi pomogli. Za wszelkie porady dziękuje. [/b]
  • Poziom 41  
    Zrób konserwację chłodzenia oraz podaj stan dysku.
  • Poziom 36  
    Może nie te rzeczy czyścisz ?
    Odkurzasz w domu ?
    Komputer to też taki domek co trzeba czasem posprzątać z kurzu.
    Zainstaluj jakiś program do pomiaru temperatury, np http://www.almico.com/sfdownload.php , jest też tam S.M.A.R.T który też możesz pokazać.
  • Poziom 7  
    Może znacie jakieś programy by poprawić jego prace.
    Chłodzenie było czyszczone wiec nie wiem co może być nie tak ale złości mnie to.
    Co proponujecie na to zacinanie sie ?
  • Spec od komputerów
    kasia5432 napisał:

Chłodzenie było czyszczone wiec nie wiem co może być nie tak ale złości mnie to.

Pasta wymieniona?
    Gdzie wyniki testów HDD?
  • Poziom 7  
    Panowie ja nie jestem informatykiem nie znam sie na HDD pastach i innych rzeczach. Skupiacie sie na programach i podajecie jakieś dziwne linki z których nie da sie pobrać. Lenovo to nie jest dobry sprzęt ale za poradą człowieka podobno znającego sie na elektronice zgodziłam sie to kupić . Od początku były z nim problemy to z kieszenią to z dyskiem -blokada. Nigdy więcej żadnej firmy Lenovo nie chce znać tej marki nie chce o niej słyszeć. Dziękuje Panowie za porady ale dla mnie to i tak nic nie wniosło. Może polecicie mi inną firmę laptopa w rozsadnej cenie która jest o niebo lepsza jak to nieszczęsne Lenovo.

• Poziom 25  
    Zależy na co się trafi. Zainstaluj program OCCT powinien odczytać Ci temperatury cpu i gpu jako tmpin0. Obciąż komputer i sprawdź jak wyglądają temperatury do 80 stopni maks.
    Wklej również screen z crystal disk info.
    Jak chcesz abyśmy Ci pomogli musimy mieć dane, nie możemy wróżyć z fusów tylko opierać się na analizie dostarczonych nam informacji bez tego nie pójdziemy do przodu.

• Poziom 25  
    Komputer gotuje Ci się w środku, zanieś do serwisu niech go wyczyszczą i nałożą świeżą pastę tylko nie sylikonową bo po czasie ugotujesz sobie mostek lub grafikę - nie nadaje się. Najlepiej zapytaj się z jakich past korzystają.
    Podaj objawy jakie towarzyszą i rozwiążą Twój problem.

Moderowany przez dt1:

Chociaż test był wykonany zdecydowanie za krótko, ciężko temperaturę 59 stopni nazwać gotowaniem. Kolegi porada na tym etapie jest nieprawidłowa, a biorąc pod uwagę związane z nią wydatki - nawet szkodliwa.

• Poziom 7  
    Lenovo G 500. Zacinający się laptop .

EDIT
    Panowie przecież ten laptop nie jest tego wart. Za wgranie nowego oprogramowania zaśpiewali mi 180 zł. To ile oni powiedzą za wymianę jakiejś pasty. I czyszczenie... Jest w nim 500 gb GB pamięci dysku. Dokupiłam do niego kość 4 gb GB. Ile jeszcze w niego inwestować, czy to w ogóle według was ma sens?

Posty scaliłem. RADU23

• Poziom 25  
    Wiesz, z komputerami jest jak z autami. Wymagają serwisu po gwarancji a potem raz do roku i jak się to robi regularnie to nie ma takich problemów jakie opisujesz. Czy warto? Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sama. Swoją drogą trochę drogi serwis, zapytaj. My robimy format z czyszczeniem w kwocie 150zł jak mamy okresową promocję natomiast zwykle 180.
  • Poziom 36  
    Chyba nie nam oceniać co się Tobie opłaca.
    Polecać też bym nie polecał, bo właśnie poleciał mi 1,5 roczny telewizor.
  • Poziom 7  
    A masz jakiegoś antywirusa do polecenia ?

• Poziom 25  
    Wpisz sobie w google mse i pobierz.
  • Poziom 7  
    To może doradzisz mi z kupnem tego laptopa innej opcji nie ma. Dzwoniłam do serwisu zaśpiewali mi 250 za samą zmianę pasty bez czyszczenia wnętrza z kurzu itd wiec raczej to sie mija z celem. A ja sama sobie nie poradzę z tym i tak miałam w planie wymianę wiec raczej nic już nie będę inwestować w niego laptop zakańcza ze mną przygodę. Idzie na emeryturę .

Pytania odnośnie kupna sprzętu, proszę zadawać w dziale użytkowym "co kupić?".
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum128.html
    RADU23
  • Poziom 15  
    dt1 napisał:

Chociaż test był wykonany zdecydowanie za krótko, ciężko temperaturę 59 stopni nazwać gotowaniem. Kolegi porada na tym etapie jest nieprawidłowa, a biorąc pod uwagę związane z nią wydatki - nawet szkodliwa.

Chyba coś źle zinterpretowano.
    Moderator raczej się pospieszył.

Ja wyraźnie widzę w zrzutach CORE #1 ponad 80 stopni, oraz CORE #0 niewiele mniej niż 80 stopni, a to zdecydowanie za dużo, i tylko w 43 sekundy.

Chłodzenie w tym laptopie wymaga natychmiastowego serwisu, sama wymiana pasty bądź termopada może nie pomóc.
    Może zaistnieć potrzeba wymiany heat pipe.

kasia5432 napisał:
    ...Dzwoniłam do serwisu zaśpiewali mi 250 za samą zmianę pasty bez czyszczenia wnętrza z kurzu itd ...

Zmień serwis.
    Podaj miasto z którego jesteś może ktoś doradzi jakiś sensowny serwis.
  • Moderator - Komputery Serwis
    TAAG napisał:
    Chyba coś źle zinterpretowano.
    Moderator raczej się pospieszył.

Ja wyraźnie widzę w zrzutach CORE #1 ponad 80 stopni, oraz CORE #0 niewiele mniej niż 80 stopni, a to zdecydowanie za dużo, i tylko w 43 sekundy.

Czy na pewno oglądamy te same wykresy? Koleżanka w poście #9 tego tematu wrzuciła wykresy, na których temperatura CPU Core0 i Core1 zbliża się do 60 stopni. Jeśli ktoś myli oś oznaczoną jako CPU Usage z Temperaturą to może wyjść z bzdurnego założenia, że jest to 80 stopni, ale ktoś zajmujący się serwisowaniem laptopów powinien umieć przeczytać legendę i poprawnie zinterpretować wykres.

Wyjaśniając, jeśli ktoś jeszcze nie będzie tego widział: zielony wykres to obciązenie procesora i mu odpowiada prawa oś, opisana jako CPU Usage, opis w kolorze zielonym. Brązowa linia to temperatura, jej odpowiada lewa oś, opisana jako temperatura kolorem brązowym.

• Poziom 25  
    Faktycznie, mój błąd. Przyznaję się bez bicia, zagalopowałem się. Temperatury masz w normie ale wykonaj proszę ten test przez co najmniej 20min i ponownie załącz wykresy.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Dokładnie, poniżej minuty to mało wiarygodny test, 20 minut będzie OK, ale coś mi się wydaje, że laptop nawet bez obciążenia OCCT ma jakieś wysokie obciążenie CPU (sądząc po wysokiej temperaturze startowej).

Prośba do @kasia5432 - zrób proszę jeszcze raz test OCCT CPU, ale tym razem ustaw parametry: Test type: Automatic, duration: 0h 25min, idle periods: 2min beginning, 2min end. Na takich parametrach uruchomić test i przez 25 minut nic nie robić na komputerze, test zakończy się sam. Proszę wtedy wrzucić aktualne wykresy (w zasadzie wystarczą dwa wykresy temperatury opisane jako Core #0 i Core #1).

Dzięki takim ustawieniom będziemy mieli również temperatury i obciążenia w spoczynku.
  • Poziom 15  
    @dt1 - Fakt , dobrze piszesz, moja pomyłka.
  • Poziom 7  
    Lenovo G 500. Zacinający się laptop . Lenovo G 500. Zacinający się laptop .

Dodano po 25 [minuty]:

I co mi z tego jak ja dalej nic nie wiem
  • Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    Laptop w tej chwili ma zajęty procesor w 60+% jakimś innym zajęciem, co widać na wykresach. Przegrzewać się nie przegrzewa, chociaż 67 stopni to też nie jest rewelacyjna temperatura, ale póki co można się nią mniej przejąć, nie jest ona powodem zacinania się. Jako że ten procesor jest ogólnie wolny, jeśli mamy do dyspozycji jego 1/3 - to ogólnie może działać tragicznie. Trzeba odnaleźć, co obciąża pozostałe 2/3, gdy nic innego nie robimy.

Następny krok: https://download.sysinternals.com/files/ProcessExplorer.zip
    Można uruchomić, posortować po kolumnie CPU (w tym celu należy kliknąć nagłówek kolumny). Sortowanie malejące, czyli procesy najbardziej obciążające procesor (najwyższe wartości CPU) powinny znaleźć się na górze listy. Mając tak ułożoną tabelkę proszę o zrzut ekranu bądź foto.