Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xperia Z5 - Rozruch niemożliwy z powodu starej karty micro SDHC

AriBey 03 Lip 2016 14:04 3705 0
  • #1 03 Lip 2016 14:04
    AriBey
    Poziom 6  

Witajcie,

mój post ma charakter informacyjno- edukacyjny.

Posiadam Xperię Z5 E6653 z Androidem 6.0.1. (one sim) z brandem Orange.

Kilka dni temu po aktualizacji do systemu Android 6.0.1. przez OTA telefon zaczął wolniej chodzić, mulił przy wchodzeniu do galerii, ogólnie sprawiał wrażenie przymuszanego do pracy. Dodatkowo zainstalowałem kilka aplikacji, co pozwalało podejrzewać obecność wirusa. To było irytujące przeżycie.

Problem eskalował nieoczekiwanie. Telefon wyłączył się nagle, a żadne próby ponownego uruchomienia nie przynosiły rezultatu. Telefon startował, wczytywał okno startowe systemu (napis Android), ale na etapie pojawiania się logo operatora (Orange) nagle ekran się rozświetlał (eksplozja czerwieni i czerni), a system restartował. Telefon wpadał w pętlę.

Jedyną możliwością jej przerwania było wciśnięcie żółtego guziczka wyłącznika.

Wyjąłem SIM i kartę Micro SDHC 32GB class 8 i system ruszył. Zresetowałem do ustawień fabrycznych, a następnie przeprowadziłem naprawę sytemu za pomocą PC Companion.

Gdy włożyłem ponownie kartę SIM i Micro SDHC to pętla się powtarzała.
    Wykluczyłem tym samym wirusa, a nadal pozostała możliwość wady technicznej lub nowego systemu.

Wraz z zamianą karty na kartę nowszej generacji Micro SDHC U1 64GB system ruszył bez przeszkód i uruchamia się tak bez przeszkód już 30 raz. Chodzi szybko i sprawnie.

Sytuacja bardzo stresująca, w sytuacji gdy jedno z głównych Twoich narzędzi pracy nagle odmawia posłuszeństwa. Byłem o krok od wysyłki sprzętu do serwisu i odkurzenia starego SGS.

Karta Micro SDHC sprawdzona została poza telefonem i jest sprawna.

Wnioski:
    stara generacja Kart micro SDHC może być przyczyną problemów z rozruchem telefonu na Android 6.01.