Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kompresor tłokowy wybrać?

supchem 03 Lip 2016 17:29 1002 5
  • #1 03 Lip 2016 17:29
    supchem
    Poziom 21  

Witam, chciałbym prosić o poradę przy zakupie kompresora. Ogólnie nie mam doświadczenia z żadnymi firmami które je produkują (obecnie posiadam samoróbkę), a także nie specjalnie znam się na narzędziach pneumatycznych. Mogę niby sprawdzić w dokumentacji narzędzi pneumatycznych zapotrzebowanie na sprężone powietrze ale kompresor trzeba kupić z odpowiednim zapasem, musi utrzymać ciśnienie i tutaj już nie wiem jak to dobrać, stąd to pytanie. Budżet to ok. 3000 zł, ale jeśli będzie warto mogę przeciągnąć do ok. 4000.
    Kompresor ma służyć do:
    - zasilania narzędzi pneumatycznych typu klucz, szlifierka kątowa, wiertarka itp.
    - pistoletu do malowania
    - żłobienia elektropowietrznego (wymagane ciśnienie 3 - 6 bar)
    - wydmuchiwania różnych brudów
    - w przyszłości być może będzie potrzebny do zasilenia małej piaskarki
    Czasem może się zdarzyć że jednocześnie będą pracowały klucze pneumatyczne, żłobienie i klucz itp.

Głównie zależy mi na:
    - bezawaryjnej pracy
    - prostym układzie sterowania bez żadnych udziwnień (najlepiej zwykłe sterowanie na stycznikach itp)
    - możliwości naprawy i remontu
    - dostępności części

Pobór prądu, hałaśliwość, wymiary i masa nie mają dla mnie większego znaczenia. Myślałem raczej o jakimś używanym kompresorze ale jeśli jest jakiś nowy warty polecenia to rozważę też zakup nowego.

• #2 04 Lip 2016 21:14
    Krzysztof Reszka
    Moderator Elektrotechnika

supchem napisał:
    Budżet to ok. 3000 zł, ale jeśli będzie warto mogę przeciągnąć do ok. 4000.

Będzie ciężko . Musisz mieć zbiornik co najmniej 200 l patrz w tym kierunku pompa co najmniej 2-3 tłokowa.

• #3 05 Lip 2016 01:09
    supchem
    Poziom 21  

joney napisał:
    Krzysztof Reszka napisał:
    pompa
    Sprężarka panie moderator.

Nie mogę tego pojąć, co temat na elektrodzie o kompresorze to ktoś się czepia że inny użytkownik zamiast "sprężarka" napisze "pompa". Nie wiem czy z technicznego punktu widzenia jest to błąd, ale przecież każdy wie o co chodzi, sprężarka pompuje powietrze więc chyba nie jest to jakiś straszny i rażący błąd (o ile w ogóle jest to błąd), więc panie "joney" jak nie masz nic do powiedzenia co mogło by pomóc osobie zadającej pytanie to nie pisz wcale i nie nabijaj sobie punktów. Twoje sprostowanie że w kompresorze jest sprężarka a nie pompa naprawdę w żaden sposób nie pomogło mi w doborze kompresora.
    Byłem dziś w firmie "Spaw" w Krakowie, z ciekawości oglądałem kompresory. Te nowe które tam stały były dość drogie i wcale nie wyglądały na zbyt dobre jakościowo. Chyba trzeba postawić na używany. Myślałem o WAN- AW, z remontem bym sobie poradził, problem w tym że w większości są one zdekompletowanie i nawet nie tyle zużyte czy wypracowane, co zniszczone, bezmyślnie naprawiane, przerabiane itp.

• #4 05 Lip 2016 11:26
    Krzysztof Reszka

Pompa kolego to nie błąd tylko świadome użycie tego określenia. Sprężarka to zespół urządzeń.

• #5 05 Lip 2016 17:12
    Krzysztof Reszka

joney napisał:
    Świadoma niewiedza szerzona na dużym forum technicznym.

Kolego profesorowi nic do tego chciał napisać o pompach wodnych to napisał . Gdyby brać twoją miarą to by trzeba odebrać profesorowi cenionemu wszystkie zasługi bo czyż nie istnieje ;
    Pompa ciepła - a nie tłoczy cieczy co podaje profesor tylko ciepłe powietrze.
    Pompa Vacuum też nie istnieje a może to sprężarka .
    Tu link do sprzedawcy uznanego w kraju gdzie ma w ofercie same pompy dziwne.
    Jak taki element sprężarki wygląda można zobaczyć na zdjęciu.
    http://kompresor24.pl/pompy-sprezarkowe,c2.html
    Druga sprawa kolega dajesz zdjęcie z obudowy sprężarki ( agregatu sprężarkowego ) i próbujesz nam wmówić że to nazwa samej pompy . To już jest manipulacja na forum .
    Wracając do twojej pompy WAN z agregatu sprężarkowego to nawet ich producent podaję nazwą tego elementu jako pompę . Ale ciebie się nie chciało tego sprawdzić tylko zmanipulować tekst.
    Cytat z strony producenta.
    Kompresory marki "WAN" działają w oparciu o własnej konstrukcji pompę S1-P36 , a także inne wytrzymałe komponenty jak zbiornik i silnik.
    http://www.wan-gdynia.pl/sprezarki/sprezarki-tlokowe.html
    Kolejna manipulacja kolegi nie ujdzie mojej uwadze.
    Pozdrawiam.

Ps. Co do oferty WAN i zbiornika 400 to jest dobra oferta pod warunkiem ze nasz kolega będzie pracował przemysłowo( duże ilości elementów ) jeśli będzie to sporadycznie piaskowane to 200 może być tańszą alternatywą .
    Autorowi daję pod rozwagę pomysł kupienia samej pompy nowej i zbiornika używanego. Pozostałe elementy jak zawory rurki presostat można zamówić bez trudu i samemu zmontować.

• #6 05 Lip 2016 17:39
    Krzysztof Reszka

To że producent pisze dwie różne nazwy można zrozumieć czeski błąd się wkradł do piszącego tabliczkę , bo na ich stronie producenckiej napisali dobrze. Na podstawie błędu jednego producenta nie możesz wnioskować o określeniu nazwy uznanej. Ale co cały świat się myli bo teraz pompy Vacuum czy ciepła czy powietrza przemianujemy na sprężarki bo w książce profesor pisze o hydraulice. Moje określenie tego elementu jako pompa nie wynika z napisania sobie ad hoc tylko jest poparte kilkudziesięcioletnim stażem pracy przy agregatach sprężarkowych tłokowych z zainstalowanymi pompami powietrza. Ważne że wiemy o czym piszemy i skupmy się na temacie kolegi -taka prośba.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME