Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oznaczenie słuchawek kanał lewy i prawy

03 Lip 2016 19:05 1503 5
 • Poziom 9  
  Mam podłączone słuchawki do keyboardu. Na słuchawkach jest oznaczenie lewy i prawy. Proszę o jak najprostsze wytłumaczenie przyczyny tych oznaczeń. Pytam z prostej ciekawości.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 39  
  Przyczyna taka sama jak ta, że masz prawą i lewą nogę.
 • Poziom 38  
  Będzie ktoś do Ciebie strzelał z prawej strony a Ty słuchawki założysz odwrotnie to obejrzysz się w lewą stronę. ;) oczywiście porównaj to do keyboardu.
 • Poziom 31  
  W keyboardach monofonicznych nie miało to znaczenia, w tych stereofonicznych wyższej klasy zestawy brzmień są tak konstruowane aby dać wrażenie prawdziwego instrumentu lub orkiestry. I tak, np. grając brzmieniami fortepianowymi dźwięk w przestrzeni będzie zachowywał się jak w przypadku prawdziwego instrumentu - niskie dźwięki będą przesunięte w stronę lewą, w miarę wzrostu tonu brzmienie będzie przesuwać się w stronę prawego kanału. Podobnie w przypadku brzmień orkiestrowych - o ile zestaw jest dobrze przygotowany przez producenta to skrzypce powinny być słyszalne bardziej w lewym kanale a wiolonczele i kontrabasy w prawym. To, czy efekt taki usłyszysz, zależy od klasy instrumentu i zawartych w nim zestawów brzmień.
 • Poziom 9  
  Odpowiedź huluk trafiona - wyjaśnienie wystarczające. Dziękuję. Natomiast odpowiedź dedito to jakby groteska, ale też dziękuję.
  Pozdrawiam