Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Aiwa NSX R-10 CD- nietypowy kłopot

03 Jul 2016 19:56 591 5
  • Level 4  
    Witam
    Mam problem z w/w w tytule Aiwą. Mianowicie wieża działała super ale teraz zaczęło coś szwankować w zmieniarce CD. Po włączeniu wieży i wciśnięciu przycisku OPEN szuflada się wysuwa, talerz kręci (wszystko ok). Po włożeniu płyty i naciśnięciu CLOSE szuflada się zasuwa, wybiera płytę lecz, kiedy kompakt podjeżdża pod laser a głowica podnosi się płyta jest pobierana źle (krzywo) przez co CD się obciera o talerz zmieniarki i powoduje, że wieża nie kręci i nie czyta CD. Wystarczy wysunąć szufladę podczas odtwarzania lub przesunąć o 0,5 mm talerz aby płyta została odtworzona poprawnie. Czasem zdarza się tak, że wieża sama ustawia płytę tak, że odtwarza normalnie kilka razy, ale następna płyta idzie już skrzywiona. Dodam, że laser i reszta wieży sprawna.
    Mam pytanie co to może być za kłopot? Jak to naprawić? Proszę o pomoc w rozwiązaniu usterki.

Pozdrawiam

Dodano po 5 [minuty]:

Czy to może być wina paska napędzającego karuzelę?
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 4  
    Witam
    Uruchomiłem Płytę (ruszyła po kilku próbach uruchomienia) gra dobrze lecz słychać czasami skoki utworów a laser i napęd sprawny. Jeszcze zauważyłem, że czasami kiedy wieża wsuwa szufladę trzeba popchnąć. Mam pytanie czy to wina paska napędowego?, bo wydaje się być dobry.
    Z góry dziękuję za poradę.
  • Level 12  
    Pasek jest wyciągnięty lub tłusty, wyczyść laser propanolem.
  • Level 4  
    A jeszcze jedno moje pytanie. Czy pasek też powoduje to że napęd (podczas podstawiania pod płytę) przekrzywia płytę podczas odtwarzania?.

Pozdrawiam
  • Level 4  
    Witam
    Nawet nie wiedziałem że takie proste usterki są na świecie (łatwe i banalne do samodzielnej naprawy). Zmieniarka odżyła po podstawieniu kilku podkładek pod "amortyzatory" głowicy laserowej, które po prostu na starość osiadły + wymiana pasków napędowych i czyszczenie. Wieża gra jak nowa. Dziękuję za pomoc .

Pozdrawiam