Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra B 1.8 16v - Brak iskry po dłuższym postoju

Kabat96 03 Lip 2016 20:37 675 4
  • #1 03 Lip 2016 20:37
    Kabat96
    Poziom 3  

Witam wszystkich forumowiczów! Z góry przepraszam jeśli pomyliłem działy, ale jestem tu nowy... Jeśli chodzi o mój problem to: rano zapaliłem auto bez problemu, dojechałem do pracy (70km). Auto zgasiłem i po 10 godzinach postoju, samochòd kręci, ale nawet nie kichnie;/ Odkręciłem zaworek na listwie wtryskowej i ciśnienie jest bo paliwo się stamtąd leje po jego wciśnięciu... Odkręciłem każdą świece i na żadnej nie ma iskry ;/ Trochę poszperałem po necie i wiem narazie, że to może być cewka albo czujnik położenia wału, narazie jednak nie mogę tego sprawdzić, bo muszę się uzbroić w miernik uniwersalny, a brakuje na to czasu; c Natomiast ściągnąłem plastikową obudowe nad silnikiem i wiązka silnika która pod nią jest, nie wygląda najlepiej (popękana izolacja, niektóre lutowane, no i troche tam mokro). Moje p jg pytanie brzmi : Co mam po kolei sprawdzić jak już ogarne miernik, no i czy coś mogło się np. Spalić przez zwarcie na tej wiązce? Jak tak to gdzie szukać i coś sprawdzić? Dodam jeszcze tylko, że wcześniej nie było z nią żadnych problemów... A no i mam gaz 1 generacji, lecz już jakieś 2000 km zrobiłem tylko na benzynie... Proszę was o pomoc, bo jestem za granicą, a za miesiąc chciałbym tym autem wrócić chociaż do domu ; (

0 4
  • Pomocny post
    #2 03 Lip 2016 20:41
    złowrogi_boncur
    Poziom 27  

Prosty temat, miernik ci nie potrzebny, wystarczy zwykła kontrolka (probówka samochodowa 12v) zacznij od czujnika wału bo w tych autach bardzo często padały najlepiej z kanału się dostać znajdziesz go nad misą z przodu silnika lub z tyłu obok półośki będzie wtyczka do niego z 3 kablami, na dwóch kablach ma być po załączeniu zapłonu plus i masa a na trzecim kablu podczas kręcenia rozrusznikiem mają być impulsy masy, jak zasilanie jest a impulsów nie ma to czujnik do wymiany, jeśli jest dobry to tak samo zasilania na cewce sprawdź i impulsy. Ja obstawiam czujnik.

0
  • #3 03 Lip 2016 20:50
    Kabat96
    Poziom 3  

Okey dzięki, w takim razie postaram się to jutro sprawdzić i dam znać co i jak ;) Jakbyś mi mógł jeszcze tylko przybliżyć podłàczenie tej żarówki do kostek ( jestem laikiem w tych tematach) Dobrze zrozumiałem? Na jeden pin przypada plus a na dwa masa?;P

0
  • #5 03 Lip 2016 21:00
    Kabat96
    Poziom 3  

Dobra już rozumiem :D Dzięki :)

0