Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy z poziomu OBDII można uruchomić silnik?

adamzelt 03 Lip 2016 22:10 876 15
  • #1 03 Lip 2016 22:10
    adamzelt
    Poziom 12  

Tak jak w temacie, czy jest możliwość z poziomu OBDII uruchomić silnik samochodu?

0 15
  • #2 03 Lip 2016 22:22
    ToJestNick
    Poziom 29  

Z tego co ja się orientuję, to nie.

0
  • #3 03 Lip 2016 22:29
    bakubaku69
    Poziom 17  

No chyba że podmienisz ECU na zhakowany.

0
  • #4 03 Lip 2016 22:41
    sanfran
    Poziom 36  

Mam CLIP'a do renówek. W Scenicu 2 można dużo rzeczy zrobić wydając polecenie z laptopa ale uruchomienia silnika w opcjach nie znalazłem.

0
  • #5 03 Lip 2016 22:51
    ociz
    Moderator Samochody

W hybrydach często się da jako standardowy test wykonawczy w testerze diagnostycznym.

0
  • #6 03 Lip 2016 23:00
    pitool
    Poziom 30  

Jest możliwość w pojazdach wyposażonych w tak zwany system "keyless".

0
  • #7 03 Lip 2016 23:26
    robokop
    Moderator Samochody

W tradycyjnych samochodach z prawdziwą stacyjka i kluczykiem to nie. Ale juz tam gdzie jest "keyless" czy "start-stop" gdzie obwodem rozrusznika zawiaduje sterownika to już tak.

0
  • #8 04 Lip 2016 10:01
    sanfran
    Poziom 36  

Jesli tak to pokaz zrzut ekranu z taka opcja w Renówkowym CLIP'ie.

Pamietam, ze w autobusach silnik uruchamialem komenda z laptopa, ale tam solenoid rozrusznika byl sterowany poprzez uklady logiczne autobusu. Sterownik silnika byl niezalezny i mial swoj wlasny komputer diagnostyczny.

0
  • #9 04 Lip 2016 11:15
    pitool
    Poziom 30  

sanfran napisał:
    Jesli tak to pokaz zrzut ekranu z taka opcja w Renówkowym CLIP'ie.

A gdzie tu autor tematu napisał że temat tyczy się renówek?

0
  • #10 04 Lip 2016 11:23
    sanfran
    Poziom 36  

robokop napisał:
    Ale juz tam gdzie jest "keyless" czy "start-stop" gdzie obwodem rozrusznika zawiaduje sterownika to już tak.

Moje auto spelnia te zalozenia (z wyjatkiem start-stop) i takiej opcji nie znalazlem. Wiec prosze o wyjasnienie/zrzut z ekranu, bo mozliwe, ze nie wiem o czyms, co jest mozliwe.

0
  • #11 04 Lip 2016 11:29
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Clio, zwykła stacyjka, rozrusznikiem steruje UPC, jest opcja wysterować rozrusznik z CLIPa.
    Czy odpali to nie wiem - raczej nie - rozrusznik zakręci.

0
  • #12 04 Lip 2016 11:46
    robokop
    Moderator Samochody

sanfran napisał:
    esli tak to pokaz zrzut ekranu z taka opcja w Renówkowym CLIP'ie.

I co Tobie jeszcze pokazać? Sposób "korekcji" licznika, czy robienia "chipa" chińskim Clipem ? Jeśli obwód "50" przechodzi przez kontroler nadwozia, to kwestia wysłania stosownej komendy, podobnie jak w teście układów wykonawczych. We francuzach możesz przecież wysterować wszystko, bez dotykania manetek - od włączenia wszelkiego możliwego oświetlenia, poprzez sygnał dźwiękowy, do układów wykonawczych silnika włącznie.

0
  • #13 04 Lip 2016 11:56
    sanfran
    Poziom 36  

I dlaczego sie tak unosisz? Myslisz ze bede robil komus konkurencje w korygowaniu licznika?
    Zdaje sie nie widzisz roznicy pomiedzy nielegalnym ingerencjami w oprogramowanie i parametry pojazdu a informacje na ktorym ekranie mozna wysterowac dany obwod.
    Clip'a mam tylko i wylacznie z czystej kalkulacji na wlasne potrzeby. Jego zakup byl tanszy niz jednorazowe podlaczenie samochodu do komputera w serwisie.

0
  • #14 04 Lip 2016 18:51
    ociz
    Moderator Samochody

O legalności to już lepiej nic nie pisz skoro:

sanfran napisał:
    Jego zakup byl tanszy niz jednorazowe podlaczenie samochodu do komputera w serwisie.

0
  • #15 04 Lip 2016 20:02
    milejow
    Poziom 42  

sanfran napisał:
    Clip'a mam tylko i wylacznie z czystej kalkulacji na wlasne potrzeby. Jego zakup byl tanszy niz jednorazowe podlaczenie samochodu do komputera w serwisie.

Clip za mniej niż 120zł???
    Ja też się piszę.

0