Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telefon kupić do 450 zł.

Parzysz1 04 Lip 2016 01:28 3048 43
  • #1 04 Lip 2016 01:28
    Parzysz1
    Poziom 5  

Witam. Jaki nowy telefon polecacie do 450 zł, nie mam szczególnych wymagań po za ekranem min. 4,7 cala i rozdzielczością 720P. Myślałem nad myPhonem Infinity2.

0 29
  • Computer Controls
  • #3 04 Lip 2016 10:20
    Parzysz1
    Poziom 5  

Dzięki za propozycję, ale zapomniałem napisać o tym, aby telefon był z polskiej dystrybucji.

Xiaomi RedMi 2 kosztuje 520 zł z wysyłką i jest o 90 zł droższy od infinity 2.

Czy jest jakaś strona która porównuję wydajność procesorów mobilnych?

0
  • #4 04 Lip 2016 11:34
    leonov
    Poziom 41  

Parzysz1 napisał:
    zapomniałem napisać o tym, aby telefon był z polskiej dystrybucji
    Kupujesz w Polsce na fakturę, to chyba polska dystrybucja ;-)
    Układy możesz porównać tutaj.

0
  • #5 04 Lip 2016 12:25
    Rybus85
    Poziom 23  

Daj spokój z MyPhone,GoCleverami i innymi takimi wynalazkami. Na papierze tylko ładnie to wygląda. Beznadziejne procesory, aparaty, wolne pamięci itd. No i jednorazówki.
    Sprawdź tak jak koledzy pisali Xiaomi. Znajomi którzy sobie kupili są bardzo zadowoleni.

0
  • #6 04 Lip 2016 18:17
    Parzysz1
    Poziom 5  

Przecież te chińskie marki też kiedyś miały złą renomę.

Akurat myPhone Infinity 2 ma pozytywne oceny,ma ten sam układ MediaTek MT6735M co LG k4.

0
  • #7 04 Lip 2016 18:19
    Rybus85
    Poziom 23  

Pamiętaj to jest tylko na PAPIERZE ok. Dobre opinie chyba są od osób które nigdy nie miały normalnego telefonu chyba, albo naprawdę nie są wymagający co do sprzętu. Ja bym nie dał za to nawet 50zł...ale to Twój wybór

0
  • Computer Controls
  • #8 04 Lip 2016 18:35
    cxzcxz123
    Poziom 32  

Parzysz1 napisał:
    Myślałem nad myPhonem Infinity2.

Goclever, Manta, MyPhone, Kruger&Matz itp. Specyfikacja w tych telefonach wygląda dobrze tylko na papierze. Procesor MediaTek, który jest używany w tych telefonach jest słaby pomimo wielu rdzeni, że o układzie graficznym już nie wspomnę - chyba mało kto zwraca na niego uwagę a przeważnie jest to słaby układ graficzny ARM Mali. Wyświetlacz przeważnie jest słabej jakości - przeciętny kontrast i kąty widzenia. Aparat też przeważnie ma wiele Mpix ale zdjęcia robi bardzo przeciętne a może nawet złe. No i jeszcze bateria w MyPhone'ach i innych tego typu smartfonach również nie jest jakaś dobra. Takie smartfony, kupują chyba tylko ludzie nie mający o nich pojęcia - bo na papierze wyglądają dobrze w stosunku do ceny.

Za 450 zł powinieneś znaleźć Galaxy s4. W tej cenie powinny być egzemplarze ze zdartym lakierem na tej srebrnej ramce. W Samsungach bardzo często lakier schodzi z tej ramki i nie ma się czym przejmować. Za te pieniądze nie znajdziesz nic lepszego ale jak chcesz to możesz się jeszcze rozejrzeć za Htc One m7 oraz lg g2. Tego lg chyba nie znajdziesz w tej cenie. A poza tym on nie ma wejścia na kartę pamięci ale htc one znajdziesz na pewno. Jednak najpierw rozglądnij się za Galaxy s4.

0
  • #9 04 Lip 2016 18:38
    Parzysz1
    Poziom 5  

Czy miałeś do czynienia kiedyś z tym telefonem? Nie jest chyba taki zły skoro LG też używa tego samego układu w swoich modelach . Jest sporo pozytywnych opinii nt. tego telefonu. Wiadomo że jak ktoś kupuje tel. za 430 zł to nie spodziewa się po nim cudów.

Jeżeli nie ten myPhone Infinity 2 to może LG Spirit?

0
  • #10 04 Lip 2016 18:43
    Rybus85
    Poziom 23  

Ja miałem do czynienia z takimi telefonami jak MyPhone,GC i inne wynalazki. Aparat nie istniał(zdjęcia jak kalkulatorem),potrafiły strasznie zamulić i starczy jedna awaria i do kosza bo nikt tego nie zrobi nawet na gwarancji. Spirita ma matka i po otrzymaniu aktualizacji do androida 6 telefon dostał drugie życie :)

0
  • #11 04 Lip 2016 19:02
    Parzysz1
    Poziom 5  

Widzę że prawie nikt nawet nie pofatygował się aby chociaż zobaczyć specyfikację tego telefonu.

Infinity 2 zapewne jest gorszy od Xiaomi RedMi 2 ale tańszy o ponad 80 zł.

cxzcxz123 zdaje sobie sprawę że ten myphone 2 wypada blado przy S4 czy G2, ale ja szukam nowego tel.

Rybus85 napisał:
    starczy jedna awaria i do kosza bo nikt tego nie zrobi nawet na gwarancji

W takim razie dostanę nowy tel. lub zwrot kasy. Przy poważniejszych usterkach żadnego taniego tel. nie opłaca się naprawiać. Często bardziej opłacalne jest sprzedaż na części i dopłacenie do sprawnego egzemplarza.

0
  • #12 04 Lip 2016 19:11
    Rybus85
    Poziom 23  

Nie dostaniesz ani zwrotu pieniędzy ani nowego sprzętu :) Przerabiane kilka razy. Była propozycja odkupienia telefonu za grosze albo zniżka na zakup innego modelu. Sąsiad i kilku znajomych to przerabiało. Porażka na całej linii. Jak mają naprawić skoro części nie ma,albo nie opłaca się sprowadzić z Chin. A 80zł warto dołożyć do normalnie działającego sprzętu :)

0
  • #13 04 Lip 2016 19:26
    Parzysz1
    Poziom 5  

Czy tel. były kupowane z gwarancją producenta czy serwisową?

Dobre 10 lat temu kupiłem Sony Ericssona z średniej półki w sklepie internetowym. Telefon był prawdopodobnie refabrykowany, gwarancje miał tylko sklepu. Jak się zepsuł sprzedawca się wypiął i jeszcze musiałem płacić za odesłanie mi go.

Z tym Xiaomi w wypadku naprawy gwarancyjnej może być podobnie, ponieważ też jest to tani tel. i jego dystrybucja zajmuję się jakaś mała firma skoro jest dostępny tylko w 2 sklepach.

0
  • #14 04 Lip 2016 19:35
    Rybus85
    Poziom 23  

Kupione były bezpośrednio w sklepie producenta :) A z Xiaomi zero problemów :)

0
  • #15 04 Lip 2016 19:41
    cxzcxz123
    Poziom 32  

Parzysz1 napisał:
    Akurat myPhone Infinity 2 ma pozytywne oceny,ma ten sam układ MediaTek MT6735M co LG k4.

Samsung czy lg też robi słabsze telefony z niezbyt dobrą specyfikacją żeby zapchać rynek - zysk przede wszystkim. Problem w tym, że te nowe smartfony nie są warte swojej ceny. Starsze ex flagowce, których cena już mocno spadła biją te telefony na głowę. Takie nowe telefony, których cena jest mocno przesadzona w stosunku do możliwości sprzedaje się użytkownikom, którzy nie mają pojęcia o smartfonach albo daję się je do ofert w abonamencie. Według mnie to są śmieci, które mają zapchać rynek i oczywiście zwiększyć zysk firm, które je wypuszczają.

Parzysz1 napisał:
    cxzcxz123 zdaje sobie sprawę że ten myphone 2 wypada blado przy S4 czy G2, ale ja szukam nowego tel.

Faktycznie nie zauważyłem, że nowego. Ale z takimi wymaganiami:
    Parzysz1 napisał:
    nie mam szczególnych wymagań po za ekranem min. 4,7 cala i rozdzielczością 720P.

to tylko takie myphone'y i inne niezbyt udane telefony.

Chyba, że zamówisz sobie coś na allegro. Np Xperie z. Ale z wysyłką z Polski. Tylko, że z gwarancją mogą być czasami problemy.

0
  • #16 04 Lip 2016 20:00
    Parzysz1
    Poziom 5  

Chodzi ci o sprzedawców na ogół z niskimi ocenami 4.6-4.7, którzy ściągają te tel. z aliexpress i doliczają swoją marże. Sprzedają tel. refabrykowane jako nowe? Dziękuje przerabiałem to już ponad 10 lat temu.

Jeśli nie myphone infinity 2, który podoba mi się wizualnie to może LG Spirit, który jest nawet o kilka zl tańszy? Czy macie jakieś inne propozycje po za Xiaomi ?

0
  • #18 05 Lip 2016 10:57
    Parzysz1
    Poziom 5  

cxzcxz123 jeśli zdecydowałbym się na używkę np. S4. To na co zwrócić uwagę przy oględzinach telefonu?

0
  • #19 05 Lip 2016 11:01
    Rybus85
    Poziom 23  

Najlepiej czy to nie podróbka,czy AMOLED już nie umiera(niestety to wada że się wypalają). Nie przejmuj się jak będą wytarte srebrne ramki. Jest to tandeta niestety praktykowana w większości S-ek. Żona ma S5 i też srebrna ramka kiepsko wygląda...

0
  • #20 05 Lip 2016 11:40
    cxzcxz123
    Poziom 32  

Raczej wizualnie za 450 zł idealny nie będzie ale może się trafić jakiś bardzo dobry egzemplarz. Przede wszystkim to zwrócić uwagę na:
    - Stan wizualny (wiadomo) - zero jakichkolwiek uszkodzeń wyświetlacza
    - Nr Imei
    - Czy nie ma simlock'a
    - Gdzie został kupiony (najlepiej poprosić o jakiś dowód zakupu jeśli będzie - wiadomo, że najpewniej kupować takie z Polski kupione w autoryzowanych sklepach)
    - Oryginalne oprogramowanie (a nie jakieś CyanogenMod czy inne, bo zawsze wtedy jest szansa, że coś tam wcześniejszy użytkownik mógł coś tam namieszać)
    - Najlepiej z nie brandowanym oprogramowanie (czyste a nie pochodzące z plus, play, t-mobile, orange itp.)
    - jeśli osobiście byś kupował to można sprawdzić skok przycisku: czy chodzi "twardo" i jest "kliknięcie". Jak nie ma albo chodzi z oporami lub miękko to lepiej nie brać. I jeszcze gesty powietrzne można sprawdzić. W podróbkach nie będą działać. Chociaż dużo częściej jest podrabiany galaxy s5 i myślę, że raczej nie spotkasz podróbki galaxy s4.

Możesz spotkać kilka wersji tego telefonu. Najpewniej będzie to GT-i9505. Ale trafiają się jeszcze GT-i9515 tzw. Value Edition oraz GT-i9506 czyli Galaxy S4 LTE+. Generalnie te wersje różnią się tylko procesorem i układem graficznym ale wydajność jest podobna, więc nie ma co się przejmować, która to będzie wersja ale według mnie warto wiedzieć jaki ma się telefon.

Dodatkowo jeśli chcesz to możesz też sprawdzić status flagi knox aby mieć pewność, że przy telefonie nie było nic grzebane.
    http://uzywanysmartfon.pl/2014/09/24/czym-sie-kierowac-przy-zakupie-uzywanego-smartfona/

Po tym raczej już będziesz miał pewność co kupujesz.

0
  • #21 05 Lip 2016 12:02
    szpady666
    Poziom 9  

Rybus85 napisał:
    Daj spokój z MyPhone,GoCleverami i innymi takimi wynalazkami. Na papierze tylko ładnie to wygląda. Beznadziejne procesory, aparaty, wolne pamięci itd. No i jednorazówki.
    Sprawdź tak jak koledzy pisali Xiaomi. Znajomi którzy sobie kupili są bardzo zadowoleni.

A miałeś kiedyś w ręce takiego myPhone? tak się składa że ja miałem i niektóre modele mają bardzo sensowne, seria Infinity czy Hammer jest na prawdę dobra, spamujecie tylko tymi chińczykami, a nie piszecie nawet nie nie mają normalnego androida, tylko kiepsko dobraną nakładkę, ostatnio znajomy kupił i się męczy teraz.

0
  • #22 05 Lip 2016 12:42
    Rybus85
    Poziom 23  

Miałem i dlatego piszę. Jak czegoś nie wiem, albo nie miałem z ręku to się nie odzywam.

0
  • #23 05 Lip 2016 12:48
    szpady666
    Poziom 9  

cxzcxz123 napisał:
    Parzysz1 napisał:
    Myślałem nad myPhonem Infinity2.

Goclever, Manta, MyPhone, Kruger&Matz itp. Specyfikacja w tych telefonach wygląda dobrze tylko na papierze. Procesor MediaTek, który jest używany w tych telefonach jest słaby pomimo wielu rdzeni, że o układzie graficznym już nie wspomnę - chyba mało kto zwraca na niego uwagę a przeważnie jest to słaby układ graficzny ARM Mali. Wyświetlacz przeważnie jest słabej jakości - przeciętny kontrast i kąty widzenia. Aparat też przeważnie ma wiele Mpix ale zdjęcia robi bardzo przeciętne a może nawet złe. No i jeszcze bateria w MyPhone'ach i innych tego typu smartfonach również nie jest jakaś dobra. Takie smartfony, kupują chyba tylko ludzie nie mający o nich pojęcia - bo na papierze wyglądają dobrze w stosunku do ceny.

B-randy kupują ludzie którzy właśnie mają pojęcie na ten temat bo nie chcą przepłacać za "znaczek". Hammer czy L-Line mają bardzo dobre bateria,a seria infinity ma optykę od sony albo samsunga (w zależności od modelu) więc ciężko tu mówić że aparaty są "kiepskie", rzucasz bez sensu ogólnikami które niewiele mają wspólnego z rzeczywistością.

Dodano po 3 [minuty]:

Parzysz1 napisał:
    Przecież te chińskie marki też kiedyś miały złą renomę.

Miałem do czynienia z tym telefonem i mogę śmiało polecić, jedyną wadą tego modelu jest przeciętna bateria, podobnie zresztą jak w przypadku Huawei P8 Lite.

0
  • #24 05 Lip 2016 14:37
    cxzcxz123
    Poziom 32  

No to dobra. A powiedz tak szczerze szpady666
    Ale jak miałbyś do wyboru np. tego nowego MyPhone Infinity 2 Lte i używany w bardzo dobrym stanie HTC One, Huawei Ascend P7 czy Galaxy s4 to co byś wybrał?

http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/12084/6969/8518/7024/

Bo ja na pewno nie wziąłbym MyPhone'a

0
  • #25 08 Lip 2016 12:14
    szpady666
    Poziom 9  

cxzcxz123 napisał:
    No to dobra. A powiedz tak szczerze szpady666
    Ale jak miałbyś do wyboru np. tego nowego MyPhone Infinity 2 Lte i używany w bardzo dobrym stanie HTC One, Huawei Ascend P7 czy Galaxy s4 to co byś wybrał?

http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/12084/6969/8518/7024/

Bo ja na pewno nie wziąłbym MyPhone'a

Z zasady wolę nowe modele, z używanymi nigdy nic nie wiadomo, zresztą nie powinno się porównywać nowych z używanymi bo to zupełnie inna półka cenowa

0
  • #26 08 Lip 2016 12:39
    cxzcxz123
    Poziom 32  

szpady666 napisał:
    zresztą nie powinno się porównywać nowych z używanymi bo to zupełnie inna półka cenowa

Ja też jestem tego zdania.

szpady666 napisał:

Z zasady wolę nowe modele, z używanymi nigdy nic nie wiadomo

Wiadomo, że przy kupnie używanego można się naciąć dlatego nie powinno się kupować "na pałe", że tak to nazwę - to znaczy, bo ten mi się podoba to biorę tego. Używane najlepiej kupować osobiście. A jak nie kupuje się osobiście to wypytać sprzedawce o wszystkie potrzebne rzeczy. I unikać podejrzanych ogłoszeń na olx - np. gdy konto sprzedawcy jest dopiero co założone i nie ma podanego nr. telefonu a jest tylko e-mail do kontaktu. I jeśli sprzedawca ma dużo nowych rzeczy za grosze (przeważnie za połowę ceny tego co w sklepach) to najpewniej też to będzie oszust. I nie płacić nic dopóki towaru nie będziesz miał w ręce.

Jeśli się wie co się kupuje to można mieć dużo lepszy sprzęt za te same pieniądze niż jakby się kupowało nowy w sklepie.
    No chyba, że kupujemy chiński smartfon gdzie nie płacimy majątek za markę firmy z jakiej pochodzi telefon.

0
  • #27 08 Lip 2016 12:44
    ElektronicznyMichal
    Poziom 19  

Niestety ale jeśli chcesz do 450 zł to kupisz właśnie telefon pokroju Myphone. Wystrzegaj się też promocyjnych aukcji z allegro. Prawie wszystko to odnowione tel z chin. Na Twoim miejscu kupiłbym coś używanego lub szukał okazji, często ludzie sprzedają np na olx telefony z przedłużenia abo które nie są im potrzebne i są sporo tańsze.

0
  • #28 19 Lip 2016 16:10
    Parzysz1
    Poziom 5  

Po kilku dniowym śledzeniu ogłoszeń na olx muszę stwierdzić, że znalezienie S4 w dobrym stanie za 450 zł jest niemal nie możliwe. Normalna cena tego modelu w średnim stanie to około 500-550zł w dobrym stanie ponad 600zł. Owszem zdarzają się okazje, jak S4 z półroczną gwarancją producenta w super stanie za 450 zł, ale po kilku minutach od wystawienia ogłoszenia znajduje nabywcę.

Stąd moje pytanie czy nie lepiej kupić telefon refabrykowany z nową obudową za 480 zł z aliexpress zamiast używki z Polski za 500zł z widocznymi śladami użytkowania?

0
  • #29 19 Lip 2016 19:50
    xSzwagier
    Poziom 22  

Wszystko, byle nie Myphone! Dodaje reklamy do smsów!
    Parszysz, lepiej z widocznymi śladami, na ali to może być refurbish który po paru dniach zacznie nawalać.

0
  • #30 19 Lip 2016 20:13
    Parzysz1
    Poziom 5  

Dlaczego odnowiony tel. ma się zepsuć po kilku dniach, a używka z polski nie?
    Przed odnowieniem telefony są przecież sprawdzane i wymienia się wadliwe podzespoły.Po za tym jakaś gwarancja jest, inne kwestia jak wygląda jej realizacja.

0