Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prośba o sprawdzenie loga - zdjęcia ekranu.

secspec 04 Lip 2016 07:56 588 12
  • #2 04 Lip 2016 09:42
    Kolobos
    Spec od komputerów

Odinstaluj Comodo.

W stalych odstepach czasu? Gdzie je zapisuje? Jakie maja nazwy?

Uruchom Process Explorer (ze strony ms) i sprawdz jaki proces jest aktywny w momencie wykonywania screena.

0
  • #3 04 Lip 2016 11:18
    secspec
    Poziom 14  

Odinstaluj Comodo.
    Czy możesz podać powód takiej sugestii? Korzystam z tego pakietu na wielu stacjach i niejednokrotnie ochronił mnie przed zaszyfrowaniem plików.

W stalych odstepach czasu? Gdzie je zapisuje? Jakie maja nazwy?
    Dzisiaj 7:03 i 7:08, co pięć minut ale zatrzymał się po trzecim rzucie ekranu. Nie wiem gdzie je zapisuje, wykryłem to przypadkowo wklejając treść do wiadomości mailowej. Miał być tekst a wpadło zdjęcie ekranu.

Dodano po 1 [minuty]:

Teraz o 11:15 został wykonany kolejny print screen

0
  • #4 04 Lip 2016 11:22
    Kolobos
    Spec od komputerów

Masz juz avast, po co Ci jeszcze comodo? Jeden antywirus odinstaluj.

Klawiature masz sprawna? Nie naciskasz prt scr lub innej kombinacji przechwytujacej obraz?

Po odlaczeniu internetu nadal przechwytuje obraz?

0
  • #7 04 Lip 2016 12:51
    secspec
    Poziom 14  

Z Avasta korzystam z AV + oceny plików + skanowania poczty, w COMODO z Defance+ oraz automatycznej piaskownicy.

Sprawdzałem różne kombinacje klawiszy, wszystko co mogę nacisnąć obok lewego shifta + inny klawisz, nie prowadzi do zrobienia zdjęcia ekranu. Do prt screena jest daleko - ciężko go uruchomić z lewej dłoni.

Nie testowałem.

Dodano po 29 [minuty]:

Gdzie w Win 7 znajdę skróty klawiszowe przypisane do konkretnych kombinacji klawiszy? Nie mogę tego odszukać w tej chwili. Podpowiesz?

Dodano po 55 [minuty]:

Skan nic nie znalazł, a przed deinstalacją COMODO zauważyłem podejrzany ruch sieciowy, jak widać zablokował to. Od 11:15 brak podejrzanej aktywności. Wymieniłem klawiaturę na inna.

0
  • #9 05 Lip 2016 14:05
    secspec
    Poziom 14  

Hej.

Malwarebytes - nic nie wykryło,
    dr CrueIT - nic nie wykryło,

Co dalej?

0
  • #11 05 Lip 2016 14:36
    secspec
    Poziom 14  

Nie, w każdym logu było czysto - co mnie zdziwiło.

0
  • #12 09 Lip 2016 20:05
    Kolobos
    Spec od komputerów

W takim wypadku chyba dobrze bedzie reinstalowac system, nie warto ryzykowac.

0
  • #13 12 Lip 2016 08:02
    secspec
    Poziom 14  

Witajcie.

Od tygodnia nic się nie dzieje.

Podejrzewam, że jest to skutkiem bardzo restrykcyjnych ustawień zapory na desktopie i dalej na firewallu sprzętowym.

Kolejne skanowania drCrueIT, Malwarebytes, Cleaning Essentials nic nie wykryły.

0