Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

RT3-N3 - Nieudana aktualizacja po CD, napis "Ready" - zlecę naprawę

04 Jul 2016 08:21 2295 4
  • Level 14  
    Witam.
    Mam problem z radiem RT3 w citroenie C5. Kiedyś wyskoczył komunikat "Software versions incompatible. Insert configuration CD-ROM" i jak włączyłem muzykę z radia albo CD to co kilka sekund słychać było pikanie. Moja wersja radia to 6.62. Nagrałem na CD znaleziony w internecie plik "RT3_6.63_b890_Oryginal.iso". Radio zaczęło się aktualizować, pisało "Checking data on CD-ROM..." a potem "Loading..." i szedł pasek postępu i tam się zawiesił w połowie. Radio wtedy nie reagowało na przycisk wyłączenia. Wyciągnięcie kluczyka ze stacyjki też nic nie dało. Musiałem odpiąć akumulator. Potem jak włączyło się radio to wyciągnęło CD a potem wciągnęło i znowu się zawiesiło. Teraz tylko pokazuje się logo Citroen i pisze "READY" i płyta CD jest w środku i radio na nic nie reaguje. Przytrzymywanie klawisza "DARK" resetuje radio ale nie wypluwa płyty. Dalej tylko Loading i Ready. Rozebrałem radio i wyciągłem płytę CD mechanicznie. Radio dalej się nie włącza. Z tego co czytałem należy wgrać nowe oprogramowanie bezpośrednio do pamięci radia. Proszę o pomoc w znalezieniu odpowiedniej osoby, która była by w stanie takie radio naprawić. Z góry dziękuje za pomoc.
  • Level 12  
    Z kolegi Namek:

Quote:
    Co robić, jak coś spartolimy, czyli przywracanie do życia RT3 po wgraniu 5.xx na 6.xx lub odwrotnie.
    Jeśli po takiej akcji wyświetla nam się logo PEUGEOTA, a na dole, po prawej stronie wyświetla się napis READY, to nie jest jeszcze wszystko stracone. Po wgranie nieodpowiedniego softu, płyta CD będzie dalej siedziała w czytniku, o tym, jak ją wyciągnąć, za moment.
    Po pierwsze, musimy pobrać odpowiedni dla nas soft. Dla przykładu, jeśli mamy autko 307 przed FL, czyli CAN-VAN, to znaczy, że mamy soft 5.xx i taki powinniśmy nagrać (naturalnie jeśli spieprzyliśmy sobie sprzęt softem 6.xx). Lepiej wcześniej upewnić się, na jakiej szynie jest nasze auto - CAN-VAN, czy CAN-CAN (np. 407, 607, bodajże 307 po FL).
    Auta na CAN-VAN mają soft w RT3 5.XX.
    Auta na CAN-CAN mają soft w RT3 6.XX.
    Następnie pobrany soft nagrywamy na płytę CD (niska prędkość).
    Idziemy do auta, otwieramy maskę, odłączamy na moment akumulator, następnie podłączamy go z powrotem. Wchodzimy do auta, przekręcamy kluczyk na zapłon i naciskamy przycisk wyciągania płyty - po takim zabiegu powinno bez problemu wypluć płytę.
    Teraz uruchamiamy silnik, zamykamy wszystkie drzwi, wyciągamy kartę SIM, jeśli ta znajduje się w RT3 i wkładamy nagraną przez nas przed chwilą płytę z odpowiednią już wersją softu. Po włożeniu płyty naciskamy przycisk DARK i przytrzymujemy go przez jakieś 15-30 sekund. Ekran powinien się zresetować, a po zresetowaniu, powinniśmy widzieć pasek postępu (oczywiście puszczamy już DARK).
    Teraz wypluje parę razy (trzy, może cztery razy) płytę - naturalnie nie ruszamy jej - i czekamy, aż od jakiegoś czasu nie będzie słychać pracy płyty CD, a RT3 będzie po prostu włączone (naturalnie ożyje). Teraz można wyciągnąć płytę.
    Następnie, jeśli po aktualizacji mamy dalej język, który był poprzednio wgrany, to przechodzimy do pierwszej strony tego tematu i wałkujemy temat od początku - czyli chodzimy do Menu, zmieniamy język na angielski, poprosi o płytę, wkładamy ją ponownie i czekamy - więcej na pierwszej stronie.
  • Level 14  
    Rozmawiałem już z Namkiem i nic nie poradził. Sposób
    Quote:
    "Wchodzimy do auta, przekręcamy kluczyk na zapłon i naciskamy przycisk wyciągania płyty - po takim zabiegu powinno bez problemu wypluć płytę."
    nie działa, płyta za nic w świecie nie wychodzi z czytnika. Rozebrałem radio i wyciąłem płytę mechanicznie. Teraz radio nie wciąga płyty.
  • Level 12  
    Nagraj soft od Namka, włóż ją do czytnika i spróbuj procedurę raz jeszcze. Jak nie pomoże, to RT3 kupisz za 300-400pln.