Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Główny bezpiecznik - wyzwala

04 Lip 2016 10:06 2127 10
 • Poziom 9  
  Witam, mam problem z głównym bezpiecznikiem. Posiadam mieszkanie po dawnym pgr świeżo po remoncie. Wczoraj po przeprowadzce i włączeniu sprzętu takiego jak bojler, pralka i lodówka wyzwoliło główny bezpiecznik przy liczniku, jest on typu automatycznego. Po odłączeniu któregokolwiek ze sprzętu wszystko działa. W mieszkaniu jest założony bezpiecznik typu es 16A, główny na obudowie ma napisane 10A i jest zaplombowany. I pytanie co mam teraz z tym fantem zrobić dzwonić do elektrowni, żeby wymienili bezpiecznik i na jaki? Czy musze samemu się tym zająć? Nie wyobrażam sobie żebym musiał wyłączać np lodówke żeby obejrzeć telewizje albo zrobić pranie
 • Poziom 43  
  1- Sprawdzić w "papierach"jeśli masz umowę z energetyką o dostawę energii, jaki masz przydział mocy i związany z tym bezpiecznik przedlicznikowy.
 • Poziom 9  
  Z umową może być problem bo umowa jest na babke narzeczonej, wiem napewno że taryfa jest G11 i nikt tam przez kilka lat nie mieszkał. I gdyby była umowa na 10A bezpiecznik to trzeba by ją zmienić?
 • Poziom 11  
  Musisz wystąpić do zakładu o zwiększenie mocy - wiąże się to z opłatą za każdy [kW] mocy. Po przygotowaniu sieci zgodnie z wytycznymi zakład większy zabezpieczenie przdlicznikowe.

  Sprawdź umowę dokładnie bo 10[A]to naprawdę mało ok. 2.3[kW] z reguły na kawalerki, lokale małej powierzchni przydzielaja 5[kW].
 • Poziom 9  
  Dziękuje za pomoc. Coś czuję, że będzie trzeba przerabiać instalacje poza lokalem, ponieważ słyszałem że jest tam instalacja stara aluminiowa. A mieszkanie to taka duża kawalerka bo tylko pokój, kuchnia i łazienka a łącznie ma z 40m2
 • Poziom 11  
  Możesz poszukać elektryka i powiedzieć iż chcesz wymienić WLZ - Wewnętrzną Linię Zasilania. Linia od licznika do rozdzielni głównej mieszkania. Wymagane również będzie doprowadzenie uziemienia do granicy podziału z zakładem. Warto sie zorientować czy ta część prac nie należy do zarządcy budynku.

  Moc 7[kW] powinna Ci wystarczyć do współpracy wszystkich sprzętów (mowa o sieci jednofazowej)
 • Specjalista elektryk
  kazalim napisał:
  Coś czuję, że będzie trzeba przerabiać instalacje poza lokalem, ponieważ słyszałem że jest tam instalacja stara aluminiowa.
  Być może w mieszkaniu też trzeba będzie przerabiać. Czy konsultował się kolega z elektrykiem przed remontem?
 • Poziom 41  
  Jak jest zaplombowany to muszisz pisać do ZE (elektrowni)
  20A dostaniesz napewno.
  KlonAdam napisał:
  Moc 7[kW] powinna Ci wystarczyć do współpracy wszystkich sprzętów (mowa o sieci jednofazowej)
  Nierealne.
  Pwiedz gdzie tyle dają na fazę(32A).
 • Poziom 17  
  CYRUS2 napisał:

  Pwiedz gdzie tyle dają na fazę(32A).

  np. w Warszawie
 • Poziom 41  
  Z waszych postów można wyciągnąć wniosek, że wartość bezpiecznika to tylko "dobra wola ZE".
  kazalim napisał:
  Posiadam mieszkanie po dawnym pgr świeżo po remoncie. główny na obudowie ma napisane 10A i jest zaplombowany.....
  Zobaczymy ,czy mu dadzą w takiej sytuacji.