Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Główny bezpiecznik - wyzwala

04 Lip 2016 10:06 2127 10
  • Poziom 9  
    Witam, mam problem z głównym bezpiecznikiem. Posiadam mieszkanie po dawnym pgr świeżo po remoncie. Wczoraj po przeprowadzce i włączeniu sprzętu takiego jak bojler, pralka i lodówka wyzwoliło główny bezpiecznik przy liczniku, jest on typu automatycznego. Po odłączeniu któregokolwiek ze sprzętu wszystko działa. W mieszkaniu jest założony bezpiecznik typu es 16A, główny na obudowie ma napisane 10A i jest zaplombowany. I pytanie co mam teraz z tym fantem zrobić dzwonić do elektrowni, żeby wymienili bezpiecznik i na jaki? Czy musze samemu się tym zająć? Nie wyobrażam sobie żebym musiał wyłączać np lodówke żeby obejrzeć telewizje albo zrobić pranie
  • Poziom 43  
    1- Sprawdzić w "papierach"jeśli masz umowę z energetyką o dostawę energii, jaki masz przydział mocy i związany z tym bezpiecznik przedlicznikowy.
  • Poziom 9  
    Z umową może być problem bo umowa jest na babke narzeczonej, wiem napewno że taryfa jest G11 i nikt tam przez kilka lat nie mieszkał. I gdyby była umowa na 10A bezpiecznik to trzeba by ją zmienić?
  • Poziom 11  
    Musisz wystąpić do zakładu o zwiększenie mocy - wiąże się to z opłatą za każdy [kW] mocy. Po przygotowaniu sieci zgodnie z wytycznymi zakład większy zabezpieczenie przdlicznikowe.

Sprawdź umowę dokładnie bo 10[A]to naprawdę mało ok. 2.3[kW] z reguły na kawalerki, lokale małej powierzchni przydzielaja 5[kW].
  • Poziom 9  
    Dziękuje za pomoc. Coś czuję, że będzie trzeba przerabiać instalacje poza lokalem, ponieważ słyszałem że jest tam instalacja stara aluminiowa. A mieszkanie to taka duża kawalerka bo tylko pokój, kuchnia i łazienka a łącznie ma z 40m2
  • Poziom 11  
    Możesz poszukać elektryka i powiedzieć iż chcesz wymienić WLZ - Wewnętrzną Linię Zasilania. Linia od licznika do rozdzielni głównej mieszkania. Wymagane również będzie doprowadzenie uziemienia do granicy podziału z zakładem. Warto sie zorientować czy ta część prac nie należy do zarządcy budynku.

Moc 7[kW] powinna Ci wystarczyć do współpracy wszystkich sprzętów (mowa o sieci jednofazowej)
  • Specjalista elektryk
    kazalim napisał:
    Coś czuję, że będzie trzeba przerabiać instalacje poza lokalem, ponieważ słyszałem że jest tam instalacja stara aluminiowa.
    Być może w mieszkaniu też trzeba będzie przerabiać. Czy konsultował się kolega z elektrykiem przed remontem?
  • Poziom 41  
    Jak jest zaplombowany to muszisz pisać do ZE (elektrowni)
    20A dostaniesz napewno.
    KlonAdam napisał:
    Moc 7[kW] powinna Ci wystarczyć do współpracy wszystkich sprzętów (mowa o sieci jednofazowej)
    Nierealne.
    Pwiedz gdzie tyle dają na fazę(32A).
  • Poziom 17  
    CYRUS2 napisał:

Pwiedz gdzie tyle dają na fazę(32A).

np. w Warszawie
  • Poziom 41  
    Z waszych postów można wyciągnąć wniosek, że wartość bezpiecznika to tylko "dobra wola ZE".
    kazalim napisał:
    Posiadam mieszkanie po dawnym pgr świeżo po remoncie. główny na obudowie ma napisane 10A i jest zaplombowany.....
    Zobaczymy ,czy mu dadzą w takiej sytuacji.