Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi Q7 - Adaptacja kodowanie nowych reflektorów biXenon

04 Lip 2016 10:38 3444 4
  • Poziom 18  
    Potrzebuję wsparcia znających temat forumowiczów w kwestii kodowania nowych lamp przednich do Q7 Bi-Xenon. Czy w zakładce 55 (Xenon range) grupa 04 "Basic Setting" w kanale 001 aktywuję czy tylko ustawię światła?. Kodowania z uszkodzonych reflektorów nie znam.
    Mam błędy braku kodowania lamp i silników w 55.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Podaj jakie masz kodowanie lamp obecnie 55, i pokaż jak masz zakodowane lampy w sterowniku bordnetz CECM 09 i ilo bajtowy jest ten sterownik. I podaj dokładne błędy.
    Podaj jeszcze rocznik pojazdu i oznaczenie silnika.

W kanale o którym piszesz zrobisz jedynie nastawy podstawowe.

Regulacja reflektorów ksenonowych
    REGULACJA REFLEKTORÓW XENONOWYCH WYPOSAŻONYCH W UKŁAD AUTOMATYCZNEGO POZIOMOWANIA

Opisane poniżej czynności nie mogąbyćutożsamiane z oficjalnymi instrukcjami serwisowymi i chociażdołożyliśmy wszelkich
    starań, aby zebrane tu informacje były prawdziwe i aktualne - nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za ewentualne straty czy
    uszkodzenia powstałe na skutek zastosowania siędo naszych wskazówek.
    Opisana poniżej procedura sama w sobie nie ustawia świateł! Powoduje ona jedynie zatrzymanie sięelektrycznych nastawników
    ustalających wysokość świateł w pozycji "wyśrodkowanej", w której powinno sięprzeprowadzićręcznąregulacjęreflektora za
    pomocą śrub znajdujących sięw jego obudowie.
    Procedura powinna byćwykonana do samego końca, w przeciwnym wypadku w pamięci sterownika może pojawićsiębłąd
    "Reflektory nie zostały wyregulowane". Aby go wykasowaćnależy przeprowadzićcałąproceduręregulacji reflektora. Przed
    przystąpieniem do regulacji świateł musząbyćspełnione następujące warunki:
    > Pojazd musi staćna równym podłożu
    > Hamulec ręczny musi byćzwolniony
    > Zapłon musi byćwłączony
    > Światła wyłączone
    > Sterownik w pamięci nie może posiadać żadnych błędów
    Proceduręprzeprowadzamy w następujący sposób:
    [Wybór]
    [55-Zasięg xenonów](w niektórych pojazdach należy wybraćsterownik [29-Światła -lewa str.]
    [Nastawy podst. - 04]
    Grupa "001"
    [Idź!]

Zaczekaj około 20 sekund. W tym czasie silniczki ustalające wysokość światła zatrzymająsięw pozycji odpowiedniej do ręcznej
    regulacji reflektora.
    Włącz światła i ustaw je śrubami w reflektorze zgodnie z zaleceniami producenta.
    Teraz przejdźdo grupy "002". W tym momencie sterownik zapamięta położenie nastawników jako położenie bazowe.
    [Gotowe, powrót]
  • Poziom 18  
    W 55 mam reflektor "sterownik" prawy z kodowaniem 0000037 a lewy 0000069 nr. sterownika 7L6941329A. W nastawach nie puszcza mnie w kanale 001. Niby nie dostępny a żądanie odrzucone. W can 09 nie sprawdzałem.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Spróbuj kodowanie dla 55 - zasięg ksenonów - 0000022

CAR pass napisał:

W 55 mam reflektor "sterownik" prawy z kodowaniem 0000037 a lewy 0000069

Ale w moim rozumowaniu i wiedzy to 55 to zasięg ksenonów. Lampa lewa to 29 a prawa to 39, tak jak wyżej jak nie idzie w 55 to próbujesz w lampie, ale jak masz problem z kodowaniem to adaptacji nie wykonasz.
  • Poziom 18  
    Kodowanie w 55 mam 00000255. Teraz nie pamiętam, ale czytając na Ross Techu zalecenie aby z palca nie zmieniać tego kodowania. Piszą że:

Note: Perform Security Access before Coding and Basic Setting (Headlight Adjustment) after Coding!

Note: If coding is 0000255, then the module is NOT coded. Do not try to recode with 0000255.
    I nie próbowałem zmieniać tego kodowania.
    Pytanie jeszcze odnośnie klimatyzacji? Mam błąd lewego bocznego silnika nawiewu. 2379 usterka mechaniczna. Czy przy tej usterce ma prawo nie działać klimatyzacja ? Dmucha ciepłym. Nie przechodzi nastaw podstawowych w grupie 001 i wywala błedy o źle lub nie wykonanych nastawach podstawowych. Testy elementów wykonane.

Dodano po 5 [minuty]:

Może teraz tak się zastanawiam dlaczego nie puszczał mnie do nastaw podstawowych do x-enonów bo nie wpisałem security access - 02000.

Dodano po 12 [minuty]:

Znalazłem coś takiego co by pasowało
    http://www.audizine.com/forum/showthread.php/...place-An-OEM-Ballast-Including-VAG-COM-Coding

Dodano po 4 [godziny] 7 [minuty]:

Jeżeli chodzi o 02379 to jest to błąd silnika klapy po stronie lewej. Aby się do niego dostać musicie zdemontować licznik i kilkanaście śrub. A tu dla potomnych.

http://vagpart.com/audi/audi-q7-aq7-us-2013-82025-servomotor-for-air-conditioner/