Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Generator ozonu na gotowym kicie

noel200 07 Lip 2016 01:29 28050 48
  • #31 07 Lip 2016 01:29
    nadchloran
    Poziom 10  

Jaką wydajnosc ma Twoje urzadzenie, chodzi o ilość wyprodukowanego ozonu w czasie?

Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • #32 07 Lip 2016 05:50
    noel200
    Poziom 25  

40neos napisał:
    - planujesz rozwinąć projekt i zastosować timer czasowy ?

Nie. Urządzenie nie powinno zostać włączone bez nadzoru jak napisałem na etykiecie i to nie są puste słowa. Za późno stosować się do ostrzeżeń, jak coś złego się wydarzy.

• #33 07 Lip 2016 13:41
    rafcio363
    Poziom 30  

noel200 napisał:
    40neos napisał:
    - planujesz rozwinąć projekt i zastosować timer czasowy ?

Nie. Urządzenie nie powinno zostać włączone bez nadzoru jak napisałem na etykiecie i to nie są puste słowa. Za późno stosować się do ostrzeżeń, jak coś złego się wydarzy.

To ciekawe co piszesz, bo jak byłem w serwisie klimy to miało czasówkę, ustawili na 30min i poszli robić co innego.

• #34 07 Lip 2016 14:18
    noel200
    Poziom 25  

rafcio363 napisał:
    jak byłem w serwisie klimy to miało czasówkę, ustawili na 30min i poszli robić co innego.

Co nie znaczy, że tak można i że nie było to lekkomyślne. Zależy co napisał w instrukcji producent ozoniarki, której oni używali.

• #35 07 Lip 2016 16:53
    40neos
    Poziom 13  

Czyli sugerujesz, że należy stać przy szybie samochodu 30 min i patrzeć się w maszynę czy się coś nie dzieje ?

Ja też spotkałem się z wieloma urządzeniami, które miały obudowę wykonaną z plastiku ABS, a były pozostawiane bez nadzoru na 30-45 min i nic się nie działo mimo lekkomyślności.
    Nawet patrząc na oferty ozonatorów w sklepach większość konstrukcji wyposażonych jest w wyłączniki czasowe

Według mnie nie ma też co przesadzać, a ewentualnie wyposażyć urządzenie w zabezpieczenia

• #36 11 Lip 2016 14:38
    pgoral
    Poziom 25  

A co się może stać? Włączałem timerem i już.

• #37 26 Lip 2016 14:11
    Kolek
    Poziom 25  

Przed budową czegoś takiego zasilanego z instalacji samochodowej bym się dobrze zastanowił. Robię też ozonator z trafa wn od TV i ZVS Maziilliego. Mam to szczęście że płytki ceramiczne z nadrukiem srebrnym mogę sobie wypalić w pracy. Nie będą takie duże jak fabryczne, ale planuję stos kilku płytek 30x50mm. Natomiast uszkodzenie zasilacza laboratoryjnego podczas testów wyleczyło mnie z prób podłączenia tego do instalacji samochodowej. Byłem trochę wściekły że testowałem na zasilaczu fabrycznym, ale lepiej spalić zasilacz niż ECU i pół instalacji.

• #38 26 Lip 2016 19:25
    noel200
    Poziom 25  

No ale dlaczego urządzenie spaliło Ci zasilacz? Masz albo coś źle zmontowane, albo sama idea przetwornicy jest zła.
    Kit który ja kupiłem zawiera płytkę, kondensator i jakiś zasilacz/przetwornicę. Zasilane jest to z 230VAC. Ja akurat tego używam z przetwornicą samochodową i nie widzę możliwości uszkodzenia czegokolwiek w samochodzie jeżeli wszystko pracuje poprawnie.

• #39 26 Sie 2016 09:56
    MiiiM
    Poziom 10  

Mam identyczny kit od chińczyków 7g, i najważniejsze wg mnie w całej budowie to dać mocny wentylator, kit potrafi się rozgrzać i to znacznie, u znajomego spalił się bo dał jakiś mały wentylatorek.
    U mnie wszystko złożyłem w skrzynce narzędziowej i dałem transformator z wentylatorem na 12V. Ale najlepiej do tego kitu to kupić wiatrak na 230V.

Bardzo fajne urządzenia i sprawdza się, nie mniej trzeba mieć na uwadze że ozon w dłuższym kontakcie jest trujący dla człowieka. Dlatego też dobrze właśnie jakiś timer zamontować oraz później przewietrzyć dobrze samochód. Bo parę razy już mnie głowa rozbolała jak musiałem po ok 2h od ozonowania wsiąść do auta i jechać gdzieś.

A samo urządzenie można wykorzystywać do innych rzeczy, dość często piwnice ozonuje bo mam ją dość wilgotną i czasem nie przyjemne zapachy są, a tak to ubrania można, pościel odświeżyć, dość szerokie zastosowanie takiego sprzętu.

• #40 21 Lut 2017 17:11
    ppoliw
    Poziom 12  

Sorry za wykopalisko, ale jedna rzecz nie daje mi spokoju. Na zamieszczonych zdjęciach obydwu konstrukcji widzę ( jak mi się wydaje) kondensator. W sprzedawanych obecnie na alle i oelix zestawach nie ma żadnych "kondziołów". Czy jest on potrzebny?, jeśli tak to jakie powinien mieć parametry? Pytam bo też mam zamiar zmontować takie ustrojstwo, a nie chciałbym coś "zdupcyć"...
    Domyślam się że służy jako przeciwzakłóceniowy, ale wolę się upewnić.

• #41 28 Cze 2017 12:09
    procsa
    Poziom 23  

ppoliw napisał:
    Sorry za wykopalisko, ale jedna rzecz nie daje mi spokoju. Na zamieszczonych zdjęciach obydwu konstrukcji widzę ( jak mi się wydaje) kondensator. W sprzedawanych obecnie na alle i oelix zestawach nie ma żadnych "kondziołów". Czy jest on potrzebny?, jeśli tak to jakie powinien mieć parametry? Pytam bo też mam zamiar zmontować takie ustrojstwo, a nie chciałbym coś "zdupcyć"...
    Domyślam się że służy jako przeciwzakłóceniowy, ale wolę się upewnić.

Czy ktoś z mądrzejszych użytkowników podzieli się wiedzą ? Czy ten kondensator tylko filtruje ? przeciwzakłóceniowy ? Jeżeli tak to jaki można wstawić ?

• #44 07 Sie 2017 10:12
    nasu
    Poziom 20  

Również zakupiłem taki sprzęt za ~200zł na dwie płytki z filtrem którego nie podłączyłem. Chyba działa - samochody w domu wszystkie pomieszczenia po zabiegu, efekt czuć. W jednym samochodzie dwie godziny gazowałem niby OK, ale przez chwilę po wyłączeniu klimy czuć zapach nieświeżej wody. Po demontażu wentylatora widać na oko parownik czysty odpływ drożny.

• #45 09 Sie 2017 14:21
    procsa
    Poziom 23  

Mam podobny problem jak wyżej, robiłem już kilkakrotnie ozonowanie, niby jest ok, ale do czasu używania klimy, po całym dniu jazdy na klimie, na drugi dzień po odpaleniu czuć smród... i to w upały, bez deszczów, bo już myślałem że gdzieś woda się dostaje... i znowu ozonowanie i na chwilę jest ok, wymieniłem z 5 filtrów kabinowych, bo tak jakby niby one śmierdziały, sam już nie wiem, odpływ klimy sprawny drożny, czysty...

• #46 26 Wrz 2017 05:59
    rudyroman
    Poziom 16  

Od jakiegoś czasu nachodzi mnie na taki ozonator ale w maleńkiej obudowie z bardzo małą wydajnością i na 12V żeby sobie podłączyć na stałe w samochodzie. Oferuje coś takiego m.in sharp ale cena to bagatela 800pln za urządzonko w kształcie kubka termicznego.

• #47 26 Wrz 2017 06:17
    noel200
    Poziom 25  

Słaby pomysł. Ozon jest silnie toksyczny. Będziesz jechał z pełnym nadmuchem w lato z uchylonym oknem to nic pewnie nie poczujesz, a na chwilę wyłączysz nawiew zamkniesz okna i będziesz się truł.

• #48 26 Wrz 2017 06:23
    rudyroman
    Poziom 16  

Aaaa wróć pomyłeczka:) to był JONIZATOR a nie ozonator:) Dokładnie taki:Generator ozonu na gotowym kicie

• #49 26 Wrz 2017 07:51
    procsa
    Poziom 23  

Niektóre auta mają wbudowany ozonator lub jonizator w układ klimatyzacji/nawiewu , na pewno kilka modeli BMW to ma (G11,G12,G30,G31,F07,F11), jak to działa i kiedy się włącza tego nie wiem. Takie coś, używkę idzie kupić za ok 150 zł , jaka wydajność i czego tego nie wiem.

Generator ozonu na gotowym kicieGenerator ozonu na gotowym kicie