Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SPV50E00EU/20 - identyfikacja komponentów na płycie głównej - po przepięci

gregory441 04 Lip 2016 16:22 1137 3
  • #1 04 Lip 2016 16:22
    gregory441
    Poziom 10  

Witam, proszę o pomoc w identyfikacji komponentów na płycie głównej zmywarki.
    1. Czy to jest bezpiecznik SMD 0805?
    2. Co to za układ obudowa SO08 dodatkowe oznaczenia na obudowie: 1352
    Dołączam zdjęcie z zaznaczonymi komponentami.
    Opis problemu:
    Zmywarka po burzy zamilkła. Jest około 6 miesięcy po gwarancji więc zastanawiam się poważnie czy nie zakupić drugiej, bo koszt całej płyty to 750 pln przy dobrych układach.
    Bosch SPV50E00EU/20 - identyfikacja komponentów na płycie głównej - po przepięciPlik 04.07...07 19.jpeg Download (1.08 MB)

1 3
  • #2 04 Lip 2016 21:01
    Tytus Kosiarski
    Poziom 14  

Ten bezpiecznik 4A (okrągły, powyżej tego, co zaznaczyłeś) jest dobry?

1. Szybciej mi to na jakiś kondensator wygląda.
    2. Ten SO-8 ma jakieś logo producenta?
    Na razie, co znalazłem, to LT1352 - dwukrotny op-amp Linear Technology, ale po jego umiejscowieniu na PCB niekoniecznie może być nim.

Acha, jak wygląda zasilacz z układem Power Integrations serii TNY w DIP8? (dalsza część napisu niewidoczna na zdjęciu). Dokładnie, co to za scalak? Czy nie ma tam jakichś uszkodzonych w widoczny sposób podzespołów?
    Pozdrawiam, KT

0
  • #3 05 Lip 2016 18:18
    gregory441
    Poziom 10  

Dziękuję za poradę.
    1. Rozwarcie, faktycznie mi też wygląda na kondensator
    2. Zostaje tylko zgadywać - logo jest tak mikroskopijne, że bez lupy nie zobaczę, ale porównałem z google: Linear Techlnology i coś w tym stylu
    3. Wspomniany bezpiecznik T4a - sprawny, czyli zwarcie pełne

TNY274GN - wizualnie bez skazy, generalnie cała płyta nie wykazuje jakichkolwiek uszkodzeń. Wnioskuje, że w pewnym stopniu działa zasilacz działa, ponieważ po włączeniu do sieci słychać "tykanie" głośniczka (trudno słyszalny). Załączam dodatkowe zdjęcia płyty - jeśli komuś nasuwa się pomysł co by można wymienić to chętnie sprawdzę.

0
  • #4 05 Lip 2016 20:20
    Tytus Kosiarski
    Poziom 14  

Czy rzeczywiście jest to "tykanie głośniczka", czy raczej próbkowanie przeciążonej przetwornicy w tym TNY274? Jeśli bardziej próbkowanie, to jest gdzieś zwarcie do masy na jej wyjściach. Wykonaj poniższe pomiary (Uwaga na elektrolit 400V - będzie na nim napięcie ok 320VDC!). Jakie napięcia są na mniejszych elektrolitach - pierwszym 470µF i drugim, z napięciem pracy 10V? (tyle wyczytałem ze zdjęcia)
    Sprawdź, jakie napięcia są na elemencie w obudowie SOT23-5 (trochę powyżej TNY274). Wydaje mi się, że może to być stabilizator 3,3V dla mikrokontrolera ARM.
    Pomierz napięcia na tym (niby) LT1352 i porównaj z jego datasheet'em - zwróć uwagę na jego piny zasilające.
    KT

0