Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suszarka Bosch brudzi ubrania

telonik 04 Lip 2016 17:29 1455 4
  • #1 04 Lip 2016 17:29
    telonik
    Poziom 1  

Witam,
    Od pewnego czasu mam problem z suszarką kondensacyjną Bosch. Zaczęła brudzić ubrania. Robi to w charakterystyczny sposób. Widać to na jasnej odzieży. Pozostawia czarne smugi w zasadzie wąskie kreski o długości około 1-1,5 cm. Oglądałem cały bęben od wewnątrz, ale nie widzę żadnych zabrudzeń które mogłyby wskazywać miejsce/punkt w którym kontakt z ubraniami dawałby taki efekt. Powierzchnia bębna jest gładka bez jakichkolwiek śladów zanieczyszczeń. Co może być powodem takich zabrudzeń?

Pozdrawiam,
    Wojtek

1 4
  • #2 21 Sie 2016 21:58
    agodula
    Poziom 1  

Suszarka Bosch brudzi ubrania Suszarka Bosch brudzi ubrania Mam ten sam problem. Suszarka Bosch Logixx 8.
    Sporadycznie brudzi ubrania od dwóch lat. Nie mogłem zauważyć reguły. Ani wielkość wsadu, ani rodzaj ubrań jednoznacznie nie wskazywał, że coś będzie pobrudzone. Trudno było jednoznacznie wykluczyć też pralkę.
    Rok temu pękł mi rant bębna i konieczna była wymiana całego bębna na nowy. Przy okazji poprosiłem serwisanta o zwrócenie uwagi na problem brudzenia. Nie znalazł powodów brudzenia i nie kojarzył ze swojego doświadczenia podobnego przypadku.
    Po wymianie pralki zabrudzenia dalej się pojawiały i to już w sposób oczywisty wskazało na suszarkę.
    Czyściłem patyczkiem do uszu szparę między bębnem a ścianką frontową suszarki. Nie dotarłem do żadnych oleistych zabrudzeń, jedynie odrobina meszku z tkanin. Zabrudzenia są mocne, tak jakby maźnięcia smarem. Nie bardzo dają się uprać.
    Brudzą się szczególnie delikatne tkaniny np. sportowe koszulki łatwowysychjące. Wzdłuż zabrudzenia jest delikatny ślad załamania, tak jakby tkanina została wciągnięta. To wskazywałoby na brudzenie na styku bęben-ścianka obudowy frontowej.
    I jeszcze jedna obserwacja - odstęp między ścianką frontową a bębnem nie jest równy na całym obwodzie. Ma od 2 do 4mm. Nie jestem w stanie stwierdzić, czy bęben nie jest ustawiony idealnie w osi, czy taki jest fabryczny kształt kołnierza (plastik między ścianką a bębnem). Podczas pracy bęben nie bije, czego spodziewałbym się przy złym ustawieniu w osi, ani nie piszczy. Zakładam, że nierówna szpara jest zgodna z projektem.
    Radzicie rozkręcić na czynniki pierwsze i obejrzeć mocowanie bębna?

3
  • #3 02 Lis 2016 17:34
    broncobilly
    Poziom 9  

proponowałbym na początku dostać się do grzałek. Często zbiera się tam z suszenia pył/meszek/koty i w którymś momencie jak jest już go dostatecznie dużo zaczyna się przypalać od grzałek i brudzić ubrania. W mojej suszarce GE wymagało to demontażu bębna i poświęcenia na to ok 20 min.

0
  • #4 24 Lip 2017 12:29
    pszemeq
    Poziom 18  

Cześć
    Odgrzewam temat z kilku powodów:
    - brak jest kontaktu z osobami, które uczestniczyły w wątku i nie mogę ustalić jak problem ( o ile) został rozwiązany
    - w samym wątku nie pada jednoznaczna odpowiedź związana z przyczyną takiej usterki
    - wyczyściłem cały tor powietrza w suszarce (Siemens E46-30) - filtr, grzałkę, dmuchawę i problem jest dalej widoczny.
    Czy ktoś z Was mógłby zasugerować potencjalny powód takiego stanu rzeczy.
    Pozdrawiam

1
  • #5 03 Paź 2017 12:44
    Emigr
    Poziom 1  

Czy ktoś już wie co jest przyczyną brudzenia ubrań przez suszarkę. Mam ten sam problem co użytkownicy powyżej. Suszarka bosch. Sprawdziłam i wyczyściłam już wszystko co było możliwe i nadal brudzi.

0