Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka antena do LTE Huawei B315

04 Lip 2016 18:03 1590 7
  • Poziom 2  
    Witam, chciałbym abyście pomogli mi wybrać antenę do LTE do mojego routera.
    Do nadajnika mam ok 6km w lini prostej, bez żadnych wiekszych przeszkód.
    Statystyki lte na chwilę obecną :
    RSRP: -98 dBm
    RSSI: -73 dBm
    RSRQ: -11 dB
    SINR: 7-8 dB

Global Cell-ID: 2d74-06

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Lte z plusa
  • Poziom 39  
    I co mi z tej informacji?
    Częstotliwość jest potrzebna przy doborze anteny !

Moderowany przez jimasek:

Nikt cię nie zmusza do pisania postów na forum. Nie chcesz to nie pomagaj. Następnym razem polecą ostrzeżenia!
    3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji.

• Poziom 2  
    A gdzie to można sprawdzić?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Łączysz się z BTS-em ID 11636 w Żurominie. Są na nim pozwolenia na LTE1800 Aero2 oraz LTE800Sferii. Trudno powiedzieć z którym się łączysz. Pobierz na komputer program http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/count_huawei.php?Datei=ltewatch_h , zainstaluj go a następnie połącz się w nim z B315. Program pokazuje parametry sygnału LTE, Global Cell ID oraz najważniejsze pozwala wymusić LTE800 i LTE1800. Wymuś je po kolei, sprawdź sygnał, Global Cell ID i prędkości. Pozwoli to dobrać antenę na wybrane pasmo. Skąd jesteś, jakie masz prędkości w Plusie?
  • Poziom 2  
    1800 MHz:

Cell id: 2d74-03
    RSRP:-124 dBm
    RSSI: -89 dBm
    RSRQ: -15 dB
    SINR: -4 dB

Pobieranie: 0,05 Mb/s
    Up: 0,01 Mb/s
    Ping: 764 ms
    Brak kresek zasięgu na routerze

800 MHz:

Cell id: 2d74-06
    RSRP:-99 dBm
    RSSI: -75 dBm
    RSRQ: -10 dB
    SINR: -9 dB

Pobieranie: 1,57 Mb/s
    Up: 3,56 Mb/s
    Ping: 32 ms
    Trzy kreski zasięgu na routerze

Prędkości w nocy do 15 Mb/s mam. Jestem z Sinogóry, dom mam na wzgórzu można powiedzieć ;)
  • Specjalista Sieci, Internet
    Parametry LTE1800Aero2 i prędkości tragiczne ale w domu przy odległości 10km trudno o lepsze. LTE800Sferii sygnał słaby , podobnie jak prędkości. Wyższy UL od DL świadczy, że BTS przeciążony. Ale to norma w Plusie , sieć od dawna nie rozbudowywana. Trzeba zrobić test LTE w Żurominie aby sprawdzić jak działa LTE1800Aero2 przy dobrym sygnale LTE, np. na telefonie z LTE. Drugi test w Lubowidzu, tam działa BTS LTE800 Sferii i może być mniej obciążony niż w Żurominie. Od nich zależy dobór anteny. Ale nie oczekuj cudów, wybrałeś nie tego operatora.