Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SAM - Zmiana silnika z wankla na BMW i kłopot z bezpośrednim wtryskiem

adamzrawy 04 Jul 2016 21:04 912 5
    adamzrawy
    Level 9  
    Serwus koledzy, mam małą zagwostkę.
    Postanowiłem zmienić silnik na motor z BMW.
    Jest to jednostka n53b30 min. z bezpośrednim wtryskiem.
    Chcę pozostawić w pełni działający fabryczny wtrysk.
    Mam kłopocik związany z ECU, fabryczny odpada ze względu na CAN ABS EGR elektroniczna przepustnica immo itp...
    W owym silniczku wtryski są typu piezo sterowane napięciem 90V.
    Oczywiście są ECU dedykowane do bezpośredniego wtrysku takich firm jak Motec Pectel itp. ale cena zabija.
    Odwiedziłem okolicznego "fachowca od komputerów" twierdzi że nie da się tak "okroić" softu pomijając wszystko co wymieniłem wcześniej.
    Ja widzę dwie opcje:
    1. Może jednak sterownik DME MSD81 da się przeprogramować tak aby nadawał się do swapa.
    2. Ecumaster EMU plus "przetwornica" sygnału wtryskiwaczy na 90V jak np. http://piezomaster.com/.

Ktoś ma jakieś inne pomysły jak okiełznać ten wtrysk ?

Adam
    adamzrawy
    Level 9  
    Właśnie nie ma nic innego sensownego, rozważałem jeszcze nissanowskie vq35de revup ale jest ich zbyt mało tak samo skrzyń i jeszcze jeden minus to V6 więc 2x wydech i niepotrzebna masa.

Teoretycznie mogę wyjąć wtryski i wstawić "zaślepki" i usunąć pompę wysokiego ciśnienia, tylko szkoda bo ten wtrysk robi dobrą robotę.

P.S. Chciałbym zerknąć na sterownik od środka, ma ktoś wsad z tego sterownika i jakim softem otwierać ?
    adamzrawy
    Level 9  
    N52b30 zbyt awaryjne, przez Valvetronic znika zabawa z wałkami
    ramms
    Level 9  
    Strumien swiadomosci swia wrote:
    N52b25 zobacz na ten .

To wadliwy Velvetronic, którego N53 już na szczęście nie ma. Jak N53 ma założone wtryski o indeksie 11, to nie ma się tam do czego przyczepić, byle lać 98 lub wyżej i interwał olejowy robić sensownie co 10/12 tyś. Najoszczędniejszy z 3.0 benzynowych.