Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skrzynia 8l close głośnik 20cm w Vanie.

04 Lip 2016 21:07 1494 2
  • Poziom 2  
    witam, obecnie mam w/w skrzynie a w niej Hertz Es200 pierwszej generacji podpięty pod CarPower 350, jest to zestaw 6 czy 7 letni dobrany przez kolegę który śledził Wasze forum i poleciał mi taki zestaw. Grało to w niejednym aucie, teraz powędrował do Vana którego na co dzień użytkuje. Radio standardowe Renault. Wzmacniacz podpięty przez konwerter z prawego kanału. Radio ustawione bas -5 wysokie 0, głośnik na wzmacniaczu cięty do 250Hz, podbicie 0, level tylko na jakieś3/4. Gra to niesamowicie jak na takie maleństwo i radio firmowe. Jednak nie do końca, Moc szybkość ładne, zejście jest ale przy HH gdzie basy są głębokie lekko się Hertz gubi i tylko gałka w lewo pomaga. Nie szukałbym nic nowego, ale ostatnio uszkodził mi się mechanicznie, dokładnie zawieszenie membrany.

Przeglądam oferty i w oko wpadły mi następujące głośniki:
    Digital Designs DD608 2x2 Ohm
    MOREL PRIMO 804
    FOCAL P20F
    JL Audio 8W1v3-4 ale tu tylko 150W
    ALPINE SWR-8D2 8D4 tu wygląd masywny ale jakoś nie ufam tej firmie
    GLADEN SQX 8 nie znam go kompletnie ale wygląda najbardziej obiecująco

jak widzicie chce coś wyższej półki, ale kompletnie nie znam jak te głośniki grają, a znaleźć jakieś testy ciężko.

Po wybraniu głośnika max 1000zł dobiorę odpowiedni wzmacniacz maxa 800zł i tu najlepiej coś używanego.

Po głośniku oczekuje ogólnie tego po co Hertz es200 plus większy wykop i lepsze radzenie sobie z głębokim HH basem. Obudowa tylko i wyłącznie tą co mam 8l close.

Pozdrawiam i czekam na jakieś sugestie.
  • Poziom 25  
    W 8 litrach może być ciężko z basem. Może coś z oferty RE Audio. Te modele nie wymagają dużych obudów. Ten subwoofer poprzedni miałeś źle ustawiony. Filtr na 250Hz to stanowczo za dużo. Powinno być między 50 a 80Hz. Co znaczy że ten Hertz się gubi przy HH. Przecież tam szybkość nie jest wymagana a bardziej zejście?
  • Poziom 2  
    dałem tak ok 200-250 ze względu że przedni zestaw przy ustawieniu -5 nie generuje słyszalnej średnicy, lekko nadrabiam skrzynią. Wiem to nieprofesjonalne ale to tylko Van gdzie jest i tak mega głośno ( brak wytłumienia), a z tym gubienie się to trochę źle to określiłem, jest już za duże wychylenie membrany, może pomogła by wymiana wzmacniacza który ma filtr subsoniczny?