Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 42pfl3602/12 - podłączenie kina domowego

Franek_ak 04 Lip 2016 21:12 606 9
  • #1 04 Lip 2016 21:12
    Franek_ak
    Poziom 3  

Witam. Chcę podłączyć telewizor do amplitunera. Mam zestaw głośników 5:1 Thomsona, który podłaczyłem pod wzmacniacz Skytronik AMP-218. Tutaj wszystko jest ok. Natomiast nie wiem jak podłączyć wzmacniacz z telewizorem. Po stronie Telewizora mam 5 pojedynczych gniazd cinch - po stronie wzmacniacza mam 10 gniazd cinch...

Na alle#ro widzialem kable RCA 2/2, czyli po dwa cinche z każdej strony. Ale nie mogę znaleźć takiego kabla żeby z jednej strony był kabel podwójny a z drugiej pojedynczy... tak żebym mógł podłączyć swój sprzęt.

Już z desperacją proszę Was o pomoc...

Jak to podłączyć? Może da się przerobić te podwójne kable? Jak w takim razie połączyć dwa cinche w jeden?

Dajcie znać zanim schowam to do szafy :P A szkoda by było... Philips 42pfl3602/12 - podłączenie kina domowego Philips 42pfl3602/12 - podłączenie kina domowego

0 9
  • #2 04 Lip 2016 21:25
    DeskStar
    Poziom 16  

Chinche AUDIO OUT z telewizora podłączasz do AUDIO IN w wzmacniaczu a AUDIO OUT ze wzmacniacza do tv AUDIO IN. To jest najprostsze rozwiązanie.

Moderowany przez Mirek Z.:

Po co i dlaczego kolega zaniża poziom forum? Przecież obowiązku pisania nie ma.... Ostrzeżenie.

0
  • #3 04 Lip 2016 21:30
    Franek_ak
    Poziom 3  

DeskStar napisał:
    Chinche AUDIO OUT z telewizora podłączasz do AUDIO IN w wzmacniaczu a AUDIO OUT ze wzmacniacza do tv AUDIO IN. To jest najprostsze rozwiązanie.

Ale w TV nie mam rozróżnienia na IN czy OUT. Z teog co widzę... mam tylko 5 wyjść OUT...

No chyba, że czegoś nie rozumiem...

0
  • #4 04 Lip 2016 21:31
    piotrek22101
    Poziom 39  

Do wzmacniacza wpinasz w dwa gniazda L, R IN np. Cd,dvd lub vcr. A w tv o ile dobrze widzę pod dwa prawe,też czerwone i białe. (Muszą być OUT)

0
  • #5 04 Lip 2016 21:33
    simhak
    Moderator - SAT

Na foto masz gniazda wejściowe w telewizorze.
    To wszystkie złącza? Innych nie ma?

0
  • #6 04 Lip 2016 21:34
    orkan0
    Poziom 14  

W tv pierwsze trzy gniazda od lewej odpowiadają za sygnał obrazu video. Dwa ostatnie to L- lewy kanał audio, R- prawy kanał audio. Telewizor nie posiada systemu 5.1. Pozostaje rozdzielenie kanałów audio z tv do wzmacniacza w miejsce AC-3/DTS INPUT, ale nie spodziewaj się jakości 5.1.

0
  • #7 04 Lip 2016 21:41
    piotrek22101
    Poziom 39  

Z tego co pamiętam to jest jeszcze jedne euro i nad nim zielone audio. Oraz z boku jakieś rca.

0
  • #8 04 Lip 2016 21:53
    Franek_ak
    Poziom 3  

Wielka szkoda, że nie da się podłączyć 5:1...

orkan0 napisał:
    W tv pierwsze trzy gniazda od lewej odpowiadają za sygnał obrazu video. Dwa ostatnie to L- lewy kanał audio, R- prawy kanał audio. Telewizor nie posiada systemu 5.1. Pozostaje rozdzielenie kanałów audio z tv do wzmacniacza w miejsce AC-3/DTS INPUT, ale nie spodziewaj się jakości 5.1.

Jak podzielić sygnał z telewizora?

Da się podłączyć więcej niż dwa głośniki? Np... po dwa głośniki na jeden kanał?

0
  • #9 04 Lip 2016 22:17
    mihal2002
    Poziom 43  

Franek_ak napisał:
    Da się podłączyć więcej niż dwa głośniki? Np... po dwa głośniki na jeden kanał?

Wystarczy poczytać Link

0
  • #10 05 Lip 2016 19:04
    Franek_ak
    Poziom 3  

Link przydatny dzięki. Ostatecznie kupię rozgałęźniki i podłączę pod L dwa lewe głośniki i pod R dwa prawe... i to samo po stronie wzmacniacza.

Za nim jednak rozgałęźniki do mnie dotrą chciałem sprawdzić i podłączyć chociaż dwa głośniki z zestawu 5.1 przez wzmacniacz. Zawsze to lepsze głośniki niż te z teleewizora. Ale gdy podłączyłem tak po jednym głośniku... to głośniki w telewizorze dalej grały... Myślałem, że powinny się wyłączyć, a te od wzmacniacza załączyć. Niestety wszystko buczy... Wiecie co to? Buczy zarówno jeśli podłączam głośniki za telewizorem... i boczne porty mają te objawy...

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo