Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mazda mpv 2002r 2.0 tdvi po regeneracji turbiny i wymianie wtrysków nie ma mocy

MPV 04 Jul 2016 21:57 2181 10
    MPV
    Level 7  
    Witam mam problem z mazda mpv 2002r , miesiąc temu wracałem z żoną i dziećmi z długiego weekendu no i się zaczęło!!! najpierw mazda zaczęła lekko kopcic na czarno po przejechaniu 100 km straciła wogole moc i zaczęła strasznie kopcic po przejechaniu jeszcze 10km zaczął się horror kupa czarnego dymu z wydechu a co najgorsze nie mogłem wogole wyłączyć silnika kluczykiem wiec wpadłem na pomysł odłączenia akumuratora nie pomogło silnik cały czas chodził na dużych obrotach niemiłosiernie kopcąc na czarno wiec postanowiłem wrzucić bieg i zadusic skurczybyka biegiem no i pomogło. Po ochlonieciu szybka akcja z laweta no i jak najszybciej mechanik no i diagnoza. turbina do regeneracji i calkowita wymiana wtrysków ponieważ końcówki wtrysków nie do uratowania koszt naprawy z regeneracja turbiny 1500 zł +800 zl wtryski. Po całej naprawie silnik wogole nie ma mocy i dalej kopci na czarno proszę o pomoc w czym może jeszcze tkwić problem. nie ma DPF
    szymon198312
    Level 30  
    Nie wiem kto to robił ale jeśli mechanik to mu gratuluję. W takim stadium uszkodzenia turbiny zaczynamy od diagnozy, czy silnik to przeżył. Pomiar ciśnienia oleju i sprężania, zdjęcie miski, weryfikacja pamewek. Jeśli nawet nie ucierpiał wal, korbowody i pierścienie to prawdopodobnie ucierpiała uszczelka pod głowicą. Czy ktoś opróżnil cylindry z tego co zaciagnely? Przy takim spreżaniu jakie powstaje po zaciagnieciu oleju uszczelka pod głowicą jest wypychana z niesamowitą siłą.
    MPV
    Level 7  
    Właśnie o to chodzi że wszystko jest ok nawet uszczelka nie ucierpiała silnik pali jak przedtem bez problemu tylko że strasznie kopci i wogole nie ma mocy
    chicken19
    Level 12  
    Wtryskiwacze były adaptowane po regeneracji? Generalnie Mazda raczej nie zaleca regeneracji wtryskiwaczy Denso chociaż technicznie jest to możliwe.
  • Helpful post
    szymon198312
    Level 30  
    MPV wrote:
    Właśnie o to chodzi że wszystko jest ok nawet uszczelka nie ucierpiała silnik pali jak przedtem bez problemu tylko że strasznie kopci i wogole nie ma mocy

Skąd takie założenie? Sprawdzane było ciśnienie sprężania czy oleju? Po zassaniu oleju rzadko jest ok. Cały dolot był wyciagany i czyszczony?
    MPV
    Level 7  
    cisnienia sprawdzane wszystko ok a tak wogole skoro nie byloby kompresji to raczej ciezko mialby z odpaleniem caly dolot rowniez wyczyszczony a co do wtrysków to nie byly regenerowane
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    MPV
    Level 7  
    No i jest winowajca odlaczylismy wąż od intercolera turbina zaczęła gwiazdac teraz tylko przeczyszczenie intercolera jaki środek polecacie
    szymon198312
    Level 30  
    Najpierw piszesz, że cały układ dolotowy był czyszczony a teraz ze przyczyną jest brudna chłodnica powietrza. Ja używam benzyny.
    MPV
    Level 7  
    no właśnie tak mi mechanik powiedział ze wszystko było czyszczone jak samemu się za to nie zabierzesz to mogą ci kity różne wciskać
    szymon198312
    Level 30  
    Wiec zapewne ten cały olej co poszedł do cylindrów tez nie został usunięty. Ogólnie jestem optymistą, ale nie wróżę dobrze temu silnikowi po takiej awarii i takiej naprawie.