Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CC700 i brak świateł - Pomocy!!!

blade80 02 Lip 2005 17:14 2048 12
  • #1 02 Lip 2005 17:14
    blade80
    Poziom 15  

Witam!

brak świateł mijania i świateł drogowych :( wczesniej zdazało mi sie ze nie było świateł ale jak ruszałem przewodami po kierownica to światła się pojawiały, teraz ruszanie przewodami nic nie daje, rozebrałem cała stacyjke i bezpieczniki i nie widze tam nic podejrzanego ( spalonego, urwanego przewodu ) ale dokładnie tez nie wiem gdzie szukac???? Gdzie idą przewody od zalaczania świateł???? Bezpieczniki są ok i przekażniki chyba tez :)
    Jesli ktoś miał taki problem to byłbym bardzo wdzięczny gdyby mnie uświadomił dlaczego światła nie świeca :( Proszę o szybką pomoc!!!!

0 12
  • #2 02 Lip 2005 17:43
    janek1815
    Poziom 38  

jest duza szansa ze jest uszkodzony przelacznik ktory bwlaczaa swiatla postojowe i dlugie czy krotkie musisz go sprawdzic a nastepnie przelacznik pod kierownica ktory czesto sie sypie

0
  • #3 02 Lip 2005 18:07
    blade80
    Poziom 15  

przełacznik od świateł postojowych i mijania obok kierownicy jest dobry, był wymieniany, teraz jak troszke pogrzebałem i pozamieniałem przekażniki to mam jedno długie światło ;/ ale mijania dalej nie ma :(:(:(

przekażnik od swiateł to ten pierwszy od strony drzwi????

aha jest jeszcze jedna sprawa- mam załozone żarówki H4 a powinny być zwykłe i zauwazyłem ze troche nadpaliły mi się obudowy wtyczek przy światłach ale nie ma żadnych zwarć a przewody przy wtyczkach są dobrze osadzone.

0
  • #5 02 Lip 2005 18:22
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 02 Lip 2005 18:23
    Tomek665
    Poziom 28  

Takie coś musisz sprawdzać kontrolką albo voltomierzem w kolejniści: wyłącznik-przełacznik pod kierownicą- przekaźniki jeśli przekaźniki się "odzywają"przy zmianie to sprawdź przekaźniki-bezpieczniki-żarówki i zasilanie przekaźników (masy).

0
  • Pomocny post
    #7 02 Lip 2005 18:29
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #8 02 Lip 2005 18:35
    Tomek665
    Poziom 28  

elektrit napisał:
    Masz po prostu ugnite wielozłącze poniżej akumulatora.

to zkąd w takim razie ma zasilanie świecące jedno długie. Tam będą chyba conajmniej dwie usterki . tylko szukanie za koleją coś da

0
  • #9 02 Lip 2005 18:40
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 02 Lip 2005 18:47
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 02 Lip 2005 19:15
    blade80
    Poziom 15  

Ja ten schemat mam ale nie wiem co to są za numery 15,25,36 domysllam się ze 15 albo 25 to to cos przy akumulatorze ale 36 to nie wiem czy przekażnik czy przełacznik???

ide sprawdze teraz to przy akumulatorze :) bo nie wiedziałem wcześniej ze tam coś jest

zauważyłem ze to drugie światło co nie świeci bardzo się grzeje!!!!

Dodano po 17 [minuty]:

przepraszam że jeden po drugim.

mam juz dwa długie, coś nie stykało przy żarówce.
    niestety nadal nie mam świateł mijania a one są najważniejsze :(

sprawdziłem ta złaczke na przewodzie od Aku i była strasznie zaśniedziała i Ją przeczyściłem ale to nic nie dało :(

sprawdziłem napiecia przy zarówkach i przy długich jest 12V natomiast przy światłach mijania jest 0V :(:(:(:(

gdzie jeszcze sprawdzić napięcia???

elektrit---- gdzie dokładnie jest to wielozłacze????? Ono nie jest przypadkiem po przeciwnej stronie niż akumulator????

jak by wiedział co oznaczaja numerki na schemacie to było by duzo łatwiej :)

0
  • #12 02 Lip 2005 19:57
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 02 Lip 2005 21:04
    blade80
    Poziom 15  

jesi chodzi o ta skrzynke z bezpiecznikami to juz tam zagladałem iwszystkie przewody są oki :(

Dodano po 45 [minuty]:

ok udało mi sie zrobić mam juz wszystkie światła :) miałem uszkodzony przewód bialo-czerwony który dochodził do gniazda pod licznikiem, juz wcześniej go sprawdzałem bo był lekko nadpalony ( chyba od tych H4 ) ale miernik pokazywał ze jest przejście natomiast jak ten przewód się ułozył inaczej to juz nie przewodził i dlatego swiateł nie było :)

Dziekuje wszystkim za pomoc :)

0
  Szukaj w 5mln produktów