Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kombajn -Zasilacz -Ładowarka 1,5-36V

04 Lip 2016 22:07 1302 2
  • Poziom 1  
    Witam,
    ostatnio nakupiłem sprzętu używanego np wkrętarka 12V , 10.8V ,3.6V. potrzebuję też naładować akumulator 12V. Potrzebuje schematu lub zasilacza-ładowarki. Powinna ładować zwykłe ogniwa jak i Li-ion. Tu myślę żeby był taki przełącznik bo ładowarka Li-ion startuje jak widzi napięcie i przy pewnym napięciu odcina zasilanie o ile źle mi nie wytłumaczono. Fajnie gdyby miała regulacje napięcia , prądu i przełącznik li-ion (wtedy podłączam ogniwo ustawiam potencjometr napięcie 4,2V. Dalej potencjometr prąd np na 200mA i potencjometr nazwę go - "startuj od" np 2V i ustawiam "ładuj do" 4,2V i ona startuje i kończy ładowanie tak) Jak ustawię przełącznik li-ion na pozycje 0 to ładuje ustalonym na 1. i 2. potencjometrze prądem i napięciem.Wiem , wiem duże wymagania ale taki kombajn byłby mi potrzebny.

Da radę coś takiego w ogóle zrobić konstrukcyjnie?

Może można to gdzieś kupić - jeśli tak, od razu mówię szukałem od tygodnia pod różnymi hasłami na necie.

Dodam jeszcze ze regulacja powinna być: napięcie 1,5-36v prąd 200mA-2A start Lion i stop tak samo 1,5-36V
  • Poziom 24  
    Czytałeś o ładowaniu ogniw Li ion?? nie jest to takie proste a i może być niebezpieczne.
    Ogólnie szukaj zasilacza laboratoryjnego ze stabilizacją prądu i napięcia. Coś może z niego wyciśniesz.
  • Poziom 40  
    Jak ogniwo jest uszkodzone to i tak ładowarka się nie przyda.

Zrobić przynajmniej coś takiego:
    Link