Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór LTE i anteny w mojej lokalizacji

nacho66 04 Lip 2016 22:41 1545 21
  • #1 04 Lip 2016 22:41
    nacho66
    Poziom 7  

Witam

Poszukuję najlepszego możliwego sposoby na wzmocnienie sygnału 3G/4G. W miejscu, do którego się przeprowadzam sygnał jest taki sobie a ze wszystkich sieci najlepiej wychodzi Orange (test na telefonie).
    Kilka dni temu zaopatrzyłem się w dwa routery - Huawei oferowany przez Orange właśnie (można wypożyczyć za kaucję) oraz TP LINK MR6400

Huawei swojej anteny nie ma w pudełku, skorzystałem więc z tych dołączonych do TP LINKa. Testy wyszły tak sobie, tzn, w miejscu gdzie ma stanąć router (test przy zamkniętym oknie), sygnału LTE w zasadzie nie daje się złapać (lepiej to wychodzi TP LINKowi ale ogólnie wyniki są poniżej zadowalającego minimum). 3G natomiast ma pelną siłę sygnału (95-100% wg wskazań routerów) i osiąga prędkość pomiędzy 15-20mb download, 3-4mb upload oraz ping w przedziale 45-70. Przy czym TP LINK z reguły osiągał wyższą prędkość a Huawei lepszy ping.

To powyższe to Orange. T-Mobile nie chciał wogóle działać i mimo wysokiej siły sygnału (również 95-100%) 2 razy na 3 zwracał time out. Plus działa podobnie jak Orange. Play w 3G (testowany jednak wyłącznie na iPhone 5) osiąga prędkość downloadu ok 8-10mb ale, co ciekawe, jako jedyny połączył się z LTE i osiagnął w teście prędkość niemal 30mb, co było rekordem moich testów. Jest jednak duże ale... sygnał ten złapałem wyłącznie w jednym punkcie na piętrze, przy otwartym oknie i pięknej pogodzie. Ten sam Play na tym samym telefonie LTE już nie łapie po wyjściu na dwór (czyli ok 2,5 metra poniżej punktu na piętrze domu).

Mam bardzo blade pojęcie o zewnętrznych antenach LTE ale, z tego co zauważyłem w innych wątkach, istotne jest ewentualne umieszczenie anteny względem routera - w tym przypadku są dwie możliwości. Albo nie więcej niż 10 metrów, albo około 1 metra. W pierwszym przypadku mowa o ścianie szczytowej, ustawionej w kierunku anteny Orange (wg mapy). W drugim, mowa o ścianie frontowej budynku, czyli niższej (dom ma dach dwuspadowy) - ciężko powiedzieć jaki sygnał uda się na niej złapać.

Zdaję sobie sprawę, że powyższy tekst jest opisem laika (przeglądałem inne posty w podobnym temacie) ale na ta chwilę dysponuje tylko takimi danymi. Będę wdzięczny za każdą pomoc i sugestię.

Moja lokalizacja
    http://beta.btsearch.pl/?dataSource=locations...&bands=¢er=54.160993%2C16.111666&zoom=18

Orange ma najlepszą ofertę cenową na pakiet internet + telefon w abonamencie na firmę więc niemal zdecydowałem się na tę opcję ale teraz jednak chciałbym nabrać większej, technicznej, pewności.

0 21
  • #2 04 Lip 2016 23:15
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Obecny zasięg LTE w Orange zresztą problematyczny masz z BTS-a LTE1800NetWorks na pozwoleniu T-Mobile w Koszalinie, Podmiejska .Inne czynne w centrum Koszalina lub ewentualnie na Szczecińskiej 59. Można spróbować z antena Dual LTE1800MHz. Na 3g zasięg masz z BTS-a UMTS2100 NetWorks w Starych Bielicach, działa w HSPA+DC stąd dobre prędkości. tam też UMTS900 z HSPA+ ale prędkości słabe. Póki co nie działa LTE1800 na nim i raczej go szybko nie odpala. do poprawy sygnału z UMTS2100 potrzebna antena na 2100MHz.W twoim pobliżu Orange ma pozwolenie na LTE800 w Biesiekierzu, możliwe że zostanie uruchomiony. Zapytam na innym Forum http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=24&t=85256&p=875011#p875011 Ten BTS przy B315 i antenie 2x na 800MHz np. ATK-20 zapewni LTE do 75Mb/s u ciebie. Jeśli chodzi o Play to zasięg LTE masz z BTS-a LTE Play przy Słowiańskiej 8 w Koszalinie . Na nim komplet pozwoleń na LTE czyli LTE1800, LTE2100, LTE800 i LTE2600. Identycznie w Biesiekierzu. Możliwe że działa już LTE800 bo LTE1800 na pewno. W zależności od wyboru pasma LTE kupujesz antenę na określoną częstotliwość. W Play można mieć internet LTe bez limitu za darmo i bez abonamentu. Tylko router LTE kupujesz sam. Masz B315 to pobierz i zainstaluj na komputerze http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/count-en.php?Datei=ltewatch Program po zalogowaniu w nim na B315 pokazuje parametry sygnału LTE, Global Cell Id i pozwala wymuszać pasma LTE. Sprawdź dla wszystkich operatorów LTE800 i LTE1800, dla Play jeszcze LTE2100 i LTE2600. W T-mobile mogą cię nie wpuścić do ich LTE bo to oszczędny operator i nie wszystkie SIM mają dostęp, zresztą sobie go odpuść. póki co ma taki sam zasięg jak Orange

0
  • #3 06 Lip 2016 23:49
    nacho66
    Poziom 7  

Dziękuję za odpowiedź

Cytat:
    Ten BTS przy B315 i antenie 2x na 800MHz np. ATK-20 zapewni LTE do 75Mb/s u ciebie

Którego sygnału to dotyczy? Tego Orange LTE800 z Biesiekierza, który możliwe, że zostanie uruchomiony?

Cytat:
    Na nim komplet pozwoleń na LTE czyli LTE1800, LTE2100, LTE800 i LTE2600. Identycznie w Biesiekierzu. Możliwe że działa już LTE800 bo LTE1800 na pewno. W zależności od wyboru pasma LTE kupujesz antenę na określoną częstotliwość

Masz jakąś sugestię odnośnie doboru pasma i modelu anteny?

Czy Twoim zdaniem, pomijając samą ofertę finansowąsieci Play i Orange, lepiej jest próbować z LTE w Playu? Czy Orange licząć, że w Biesiekierzu odpalą LTE800?

I drugie pytanie - jaki router LTE dobrać do rozwiązania z jedną z proponowanych anten LTE? Testowałem polączenie poprzednio na TP LINKu MR6400 ale być może jest coś co działa podobnie a kosztuje mniej?

0
  • #4 07 Lip 2016 07:02
    matek451

Ja nie mam szklanej kuli, napisałem jakie testy wykonać przy użyciu B315 z LTEWatchH. Zarówno na karcie Orange jak i Play sprawdzić LTE800 oraz LTE1800 na zewnątrz. Podać parametry sygnału i prędkości. To podstawa do dalszych rozważań. Moje sugestie co do wyboru pasma i operatora są bez znaczenia, konkretne testy o tym zadecydują. wbrew reklamom i zapewnieniom konsultantów bez nich nie warto pakować się w umowę.

0
  • #5 11 Lip 2016 16:47
    nacho66
    Poziom 7  

Nie mogłem dostać B315 znów, mam wypożyczony Dlink DWR 921. Jak rozumiem LTEWatch z nim nie chodzi. Jest jakis inny soft co by wspópracował z tym routerem?

0
  • #6 14 Lip 2016 16:39
    nacho66
    Poziom 7  

Podbijam. Nie jestem juz w stanie nabyc nawet na chwile do testowe B315. Moge brac tylko to co stoi na polce w MM czyli DWR-932 Dlinka albo MR-6400 TP-linka.

Z testow stricte predkosciowych LTE (obie sieci lapaly LTE, dzien byl sloneczny) przeprowadzonych przedwczoraj z pomoca routera Dlink dwr-921, wynika co nastepuje:

W budynku przy zamknietych oknach
    - Orange download do 5MB/s
    - Play download do 6MB/s

Na zewnatrz na wysokosci pol metra od gruntu
    - Orange download do 10MB/s
    - Play download do 13MB/s

Na zewnatrz na wysokosci poddasza od strony masztu w Biesiekierzu
    - Orange download do 20MB/s
    - Play download do 50MB/s

Jak wynika z pomiarow DL, Play i Orange wychodza podobnie w budynku oraz na zewnatrz na niskim pulapie, natomiast na wyzszym pulapie (okno na poddaszu) Play zmiazdzyl.

Pytanie, jak moge przeprowadzic bardziej miarodajne testy, ktore pomoga mi w wyborze anteny, nie majac juz dostepu do B315?

0
  • #7 14 Lip 2016 17:15
    matek451

W Orange bierzesz ofertę ze sprzętem , w Play najlepiej karta RBM II new z usługą darmowego internetu LTE bez limitu za 0-5 zł/m-c a sprzęt kupujesz sam. Prędkości w Play wskazują, że korzystasz z LTE1800. a testy można zrobić na telefonie z LTe i odpowiednią aplikacją np. G-MoN, LTE Discovery, Network Cell Info.

0
  • #8 15 Lip 2016 09:27
    nacho66
    Poziom 7  

Niestety, poniewaz posiadam iPhona (sic!), nie mam ani dostepu do apek (poza jedna, ktora nazywa sie LTE Cell Info i jest slaba) ani, co gorsze, mozliwosci wymuszenia LTE/4G nad 3G. Nie mam zadnego urzadzenia z androidem, ktore obsluguje karte SIM, wiec musze sobie jakis sprzet do testow zorganizowac.

Jedyne co moglem wczoraj zrobic to zadzwonic do Orange podpytac o uruchomienie LTE na maszcie w Biesiekierzu. Dowiedzialem sie, ze termin uruchomienia byl w czerwcu wiec nalezy liczyc na to, ze LTE800 wystartuje tam w ciagu 1-2 miesiecy. Wg technika Orange, sygnal LTE, ktory lapie teraz, musi pochodzic z ktoregos z nadajnikow obslugujacych LTE1800 (sa dwa takie w promieniu do 6,5km). Wiec w 'teorii' za te dwa miesiace powinno byc lepiej za zasiegiem i predkosciami LTE Orange u mnie. No ale to teoria.

Piszesz, ze predkosci wskazuja na to, ze w Playu lapie sygnal LTE1800. Jesli dobrze rozumiem LTE800 ma wiekszy zasieg a obie te czestotliwosci obsluguje maszt oddalony od mnie o 4,5km. Skad wniosek, ze lapie LTE1800? Zdania co do tego, czy 800 jest wolniejsze od 1800 sa podzielone (wniosek po parunastu minutach spedzonych w google)

0
  • #9 16 Lip 2016 10:48
    nacho66
    Poziom 7  

Witam

Oto co wyrzuca aplikacja LTE Cell Info dla Orange i Play. Jak wspomnialem wczesniej, na iPhone nie da sie ustawic wymuszenia na wylacznie 4G dlatego lapie sygnal 3G (nie wiem czemu, pewnie sygnal jest odrobine silniejszy od 4G)

Wybór LTE i anteny w mojej lokalizacji Wybór LTE i anteny w mojej lokalizacji

Jesli dobrze widze, to dla Orange wykrywa wylacznie jedno pasmo, LTE800, co jest dosc nieoczekiwane gdyz centrala potwierdzila mi dwa dni temu, ze jeszcze LTE800 na maszcie w Biesiekierzu nie jest zainstalowany. Czy to mozliwe, ze lapie sygnal LTE800 z masztu w Mscicach (6,5km ode mnie)?

Dzis sprobuje zalatwic albo B315 z Orange jeszcze raz albo inny telefon, z Androidem.

Wiem, ze wiele jest tu spekulacji i nie oczekuje gotowych odpowiedzi, ale czy LTE800 na maszcie w Biesiekierzu rzeczywiscie daje duza szanse odbioru LTE do 75mb/s (przy uzyciu anteny zewnetrznej odpowiedniej oczywiscie)? Z premedytacja pytam wiecej o Orange gdyz z kilku powodow wolalbym podpisac umowe z nimi niz z Playem. Ale, z drugiej strony, potrzebuje przyzwoicie szybkiego internetu do pracy (moj cel to przynajmniej stabilne 20mb/s) i ten jeden test routerem, w ktorym z Playa pociagnalem 50mb/s, wprowadzil zamet :)

0
  • #10 16 Lip 2016 19:14
    matek451

Jeśli chodzi o Play to prędkości 55Mb/s wskazuje że łączysz się z BTS-em LTE1800 w Biesiekierzu. W Play nie bierze się póki co abonamentu tylko korzysta z usługi Darmowy Internet LTE bez limitu za 0-5 zł/m-c. Potrzebny modem/router z LTE , antena Dual LTE1800MHz no i karta RBM na kartę II new , starter za 9 zł. Jeśli chodzi o LTE800 Orange to możesz się łączyć z tym BTS-em w Mścicach, bo pewnie już działa. Na antenach na 800MHz spokojnie połaczysz się z BTs-em w Mścicach czy Biesiekierzu jesli odpalą. Orange ma 10MHz pasma z MIMO i DL do 75Mb/s. Ile będzie w rzeczywistości tylko testy pokażą.

0
  • #11 18 Lip 2016 13:46
    nacho66
    Poziom 7  

Czy Play ma pod jakims wzgledem jakosc sygnalu gorsza (lub lepsza) niz orange? Chodzi mi o to, ze skoro docelowo i Play (juz teraz) i Orange (w ciagu 1-2 miesiecy) beda mialy i LTE 800 i 1800 na masztach w dokladnie tej samej lokalizacji, to czy obecny test LTE w Playu nie daje niejako odpowiedzi na co moge liczyc w przypadku Orange?

Rozumiem, ze gdybanie nie ma szans z testami ale u mnie sprawa jest sprawa bardziej skomplikowana niz po prostu internet na karte (jak sugerujesz dla Play). Potrzebuje tez w umowie 2 simow na abonament na firme, do tego z dwoma telefonami a przy takiej konfiguracji Orange ze swoim internet 500GB + router + 2 simy i 2 telefony wychodzi znacznie korzystniej niz jakakikolwiek deal w Playu.

Czy, zakladajac oczywiscie, ze Orange ruszy z LTE800 w Biesiekierzu, mozna uznac za swojego rodzaju pewnik, ze sygnal ten zlapie dzieki antenie? Nie mowie, ze od razu pelne 75mb/s. Ale czy jest ryzyko, ze przy takiej konfiguracji moge utknac na czas trwania umowy z downloadem rzedu 5mb/s?

Przepraszam jesli zadaje pytania wkraczaja zbyt w strefe 'gdybania'. Spotykam sie z tym problemem po raz pierwszy w zyciu i akurat zbieglo sie to wszystko i z przeprowadzka i koncem poprzedniej umowy i, zeby tego bylo malo, awaria telefonu przypadajacego na ta druga karte SIM. Stapam troche po omacku a w wyniku braku dostepu do sprzetu do testow, nie wiem w ktorym kierunku isc

Pozdrawiam

0
  • #12 19 Lip 2016 10:21
    nacho66
    Poziom 7  

LTEWatch dla B315 (bez anten zewnetrznych, wewnatrz budynku), Orange i Play, 800 i 1800 Mhz. Godzina 10-11 rano

Wybór LTE i anteny w mojej lokalizacji Wybór LTE i anteny w mojej lokalizacji Wybór LTE i anteny w mojej lokalizacji Wybór LTE i anteny w mojej lokalizacji

Test Orange godzina 16 w czasie odczuwalnego spadku jakosci sygnalu (a co za tym idzie predkosci, do zaniku sygnalu LTE wlacznie)

Wybór LTE i anteny w mojej lokalizacji Wybór LTE i anteny w mojej lokalizacji

0
  • #13 19 Lip 2016 18:10
    matek451

Podaj jakie uzyskujesz prędkości na LTE800 i LTE1800Orange i to samo dla Play? Gwarancji prędkości nie ma ale rozbudowa sieci LTE800 powoduje odciążenie pasma LTE1800. Póki co w Orange łaczysz się pewnie z LTE800 Orange w Mścicach a na LTE1800 z BTS-em LTE1800Networks przy Podmiejskiej. Jeśli uruchomią LTE w Biesiekierzu to zapewne tylko LTE800 bo póki co obaj operatorzy NetWorks budują własne sieci LTE800 i LTE2600 a rozbudowę sieci LTE1800NetWorks odkładają na później. Play oczywiście w obydwu pasmach LTE z Biesiekierza. Oferta dla Firm z Orange bardzo dobra.

0
  • #14 19 Lip 2016 21:17
    nacho66
    Poziom 7  

Orange 1800MHz
    http://www.speedtest.net/my-result/5488922547

Orange 800MHz
    http://www.speedtest.net/my-result/5488931531
    chwile pozniej troche lepiej
    http://www.speedtest.net/my-result/5488936787

Play 800MHz
    http://www.speedtest.net/my-result/5488945309

Play 1800MHz
    http://www.speedtest.net/my-result/5488953833

Przypominam, testy na 'golym' routerze (bez antenek), wewnetrz budynku, na parterze, w pomieszczeniu z oknem skierowanym w strone Biesiekierza

0
  • #15 19 Lip 2016 22:11
    matek451

Prędkości Orange słabe. Ale parametry sygnału ogólnie tez i to zarówno na LTE1800 jaki LTE800. Póki co trzeba by zrobić test LTE1800 w pobliżu BTS-a LTE1800NetWorks przy Podmiejskiej aby sprawdzić obciążenie BTS-a. Pozwoli to ocenić jakie są obecne prędkości LTe na tym BTS-ie i czy warto inwestować w antenę Dual LTE1800MHz. Póki co raczej nie warto inwestować w antenę na 800MHz. Antena dual LTE na 1800MHz posłuży też ewentualnie do LTE1800 Play z Biesiekierza.

0
  • #16 19 Lip 2016 23:45
    nacho66
    Poziom 7  

Czemu piszesz, ze nie warto inwestowac? Jesli teraz testuje z routerem w budynku, bez anten, to chyba zewnetrzna antena, byc moze nieznacznie, ale jednak sytuacje poprawi? Czy zle mysle? Zakladam, ze opierasz sie na stanie faktycznym i nie chcesz dywagowac kiedy i czy Orange zalozy LTE800 w Biesiekierzu? Zgodnie z tym co mowia mi technicy Orange, ze za 1-2 miesiace ma tam ten sygnal byc, w tym samym niemal miejscu, z ktorego obecnie lapie LTE z Playa. Na Orange mam zasieg 3G z predkosciami najczesciej 10-15mb/s, sporadycznie siegajacymi 20mb/s. Wydaje mi sie, ze wyjsciem dla mnie to brac Orange, jechac na 3G i czekac na LTE800 w Biesiekierzu. Wtedy kupic (albo wykorzystac posiadana, jesli kupie ja od razu) antene Dual 800. Pytanie tylko czy rzeczywiscie sygnal z Play z Biesiekierza moge traktowac jako referencje do przyszlego sygnalu z Orange?

Play nie jest niestety (albo stety) w stanie mi zaoferowac dobrej oferty wiec musze kombinowac co tu zrobic z sygnalem Orange, zeby bylo znosnie. Przez 2 ostatnie lata mialem internet 20mb/s po kablu wiec sie przyzwyczailem. Gdybym tyle samo osiagnal teraz, bylbym zadowolony. Pracowac sie da, streamowac telewizje sie da, sciagac na Steamie - dlugo ale ujdzie :)

0
  • #17 20 Lip 2016 14:40
    nacho66
    Poziom 7  

Dzis wykonalem dodatkowe testy, tym razem na pietrze, w otwartym oknie, skierowanym na Biesiekierz. Wyniki

Orange 800MHz (1800 wogole nie lapie)

http://www.speedtest.net/my-result/5490505801

Play 800Mhz

http://www.speedtest.net/my-result/5490512584

Play 1800Mhz

Niestety zle mi sie przekleil link do testy predkosci, ale wyszlo w okolicach 45mb/s download, 9mb/s upload

Przed chwila znow rozmawialem z technikami Orange. Twierdza, ze LTE800 w Biesiekierzu jest wlasnie odpalane i testowane. W zwiazku z czym istnieje szansa nawiazania polaczenia wlasnie z nim (choc moze byc rwane ze wzgledu na trwajace testy). Sama antena podobno jest jednak obrocona w kierunku na Cieszyn, czyli mam ja pod katem. Czy z tego testu powyzej wynika czy jestem wciaz polaczony z Mscicami (antena skierowane dokladnie na mnie) czy moze juz z Biesiekierzem?

Test Orange 800MHz parter, pokoj, przy oknie. Wyglada na to, ze laczy sie z innym masztem niz przy testach wczoraj (i z tym samym co przy testach dzis rano)

http://www.speedtest.net/my-result/5490995731

0
  • #18 20 Lip 2016 22:13
    matek451

BTS LTE800 Orange, cell ID w HEX 3b2f4. to pozwolenie 42420 z UKE z maja 2016 na LTE800 dla Orange dla stacji ID2236 w Biesiekierzu. Wczoraj o 16 połączyłeś się z BTS-em LTE800 Cell ID w HEX 3b3d0 co odpowiada Orange ID7489 w Rosnowie, pozwolenie UKE 42640. Dla BTS-a w Mścicach Cel ID powinien wynosić w HEX 3B483 co odpowiada pozwoleniu 242819 z UKE i ID 3766. Czyli nie połączyłeś się ani razu z Mścicami.

0
  • #19 20 Lip 2016 23:17
    nacho66
    Poziom 7  

Ok, masz jakies sugestie?
    Play ewidentnie gniecie konkurencje (niestety). To moj obecny operator ale oferte maja smiechu warta. Jednak trzymajac tego B315 na parapecie, bez zadnych anten, w Playu dociaga do 30 mb/s na 1800MHz (test robiony godzine temu). Czy wobec powyzszych testow i polaczenia z Biesiekierzem widzisz tu szanse dla Orange? Duzo jestem w stanie ugrac antena 800MHz w tej sytuacji?

Nowy gracz jesli chodzi o LTE to TMobile bo widze, ze maja pozwolenia na 800 i 1800 na maszcie zaledwie kilometr ode mnie (stacja 32419, przy salonie Forda, zaraz na polnoc od Nowych Bielic). Nie moglem sie jednak dodzwonic do dzialu technicznego zapytac kiedy to moze ruszyc. Nie widze tez u nich zadnej oferty na sam internet LTE

PS: Taka ciekawostka... Policzylem oferty wszystkich operatorow na firme (2 karty sim, dwa telefony P9 Lite). W Orange cena pakietu Internet (500GB + router) + 2 abonamenty z telefonami wynosi 140 zlotych miesiecznie. Moglbym jeszcze dodatkowo kupowac co miesiac np karte playa na 100GB (bo router bede mial) i wciaz wychodzi korzystniej (albo na tym samym poziomie) niz jakakolwiek inna oferta poza Orange lub mieszana (simy u jednego, internet u innego operatora) :)

Az sie przejde po salonach wszystkich 4ech jeszcze raz jutro bo jesli dobrze to wszystko policzylem to wogole nie ma tematu tylko brac Orange i posilkowac sie innym operatorem jesli download bedzie potrzebny wiekszy

0
  • #20 20 Lip 2016 23:43
    matek451

Play ma najlepszą ofertę LTE i nie ma się z czego śmiać. Mowa o karcie RBM na kartę , starter za 9 zł gdzie można mieć darmowy internet LTE za 0 zł na m-c( minimum 100GB z pełna prędkością.). Ewentualnie za 5 zł na m-c, są na dodatek sposoby na RWK na takiej karcie. Sprzęt kupuje się samemu. No i po co te telefony do Orange czy T-mobile ?Co się dowiedziałeś w Orange? Niewiele, podali ci jakieś konkretne dane , BTS-y LTE800, do których się logujesz , ich dane? W T-mobile niczego się nie dowiesz, Orange przy nich to fachowcy. BTS w Starych Bielicach nie działa ani w LTE800 T-Mobile ani w LTE1800 NetWorks. T-Mobile to oszczędny operator i sieć buduje wolno. Na dodatek na razie T-Mobile ma na 800MHz tylko 5MHz pasma( Orange 2x tyle). Co do Orange na LTE800 z Biesiekierza to podjedź pod BTS, ustaw tylko LTE800 na B315 i zrób test prędkości przy prawidłowych parametrach sygnału LTE. ( tylko zasilanie może byc problemem). Da to odpowiedź czego można się spodziewać po LTE800 z Orange u ciebie na antenach 800MHz.

0
  • #21 20 Lip 2016 23:51
    nacho66
    Poziom 7  

Ok, postaram sie jutro pod masz podjechac, choc zorganizowanie tego (wlacznie z zasilaniem) moze stanowic problem.

Ten RBM od Play. Ja tego nie kumam. Mozesz mi podac linka, ktory to wyjasnia albo samemu wyjasnic jak to kupic zeby bylo tak jak mowisz? Mialem w rekach starter RBM wczoraj (za 9 zl, z puszka RB jeszcze) i tam byla mowa o pakiecie 250mb, nic o 100GB przy pelnej predkosci. To oficjalnie tak dziala? Nic takiego nie widze na stronie RBM

Pelny pakiet Orange (opisalem powody w edicie w poscie powyzej) + ten RBM to bylby idealny deal dla mnie jesli RBM rzeczywiscie tak dziala.

Apropos Playa to smialem sie z oferty laczonej internet + abonamenty z telefonami, tymbardziej, ze poniewaz jestem ich klientem, oczywiscie nie dostaje extra znizek.

Odnosnie telefonow do Orange - dowiedzialem sie co sie dzieje na maszcie :) Nie chcialem wszystkich pytan zostawiac na forum. I tak juz duzo ich zadaje. Forumowicze z reguly lubia jak pytajacy chocby minimum pracy wykona sam :)

0
  • Pomocny post
    #22 21 Lip 2016 00:05
    matek451

Goście z Orange powinni ci sami podać do którego BTS-a LTE800 loguje się twoja karta Orange, to można sprawdzić w ich systemie. Tylko komu z nich to się chce lub co gorsza często nie mają o tym pojęcia. nieraz tylko wprowadzają w bład ,ale to taka dygresja. Co do RBM , starter z puszką to poczytaj ile na ten temat tu napisałem. Wyjaśniłem setki razy jak to działa. Karta doładowana za 50 zł przedłuża konto o 100dni, co 30 dni włącza się usługę Darmowy internet LTE bez limitu. Pozwala ona na minimum 100GB z pełną prędkością LTE, potem możliwy lejek 2Mb/s. W praktyce Play pozwala wykorzystać i po 200GB z maksymalną prędkością. Kasa z doładowania zostaje na koncie. są jeszcze sposoby na uzyskanie RWK na takiej karcie i wtedy doładowuje się tylko raz na rok za 30 zł a potem co m-c za 5 zł przez 11 m-cy aby kupić pakiet 600MB zapewniający pełne prędkości na LTE. Ale to już szkoła wyższa i wymaga pewnych zabiegów i dla wtajemniczonych. tego konsultanci w Play nie powiedzą/nie znają.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo