Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Badania na elektromontera

El-ektryk 04 Jul 2016 22:53 1749 6
 • #1
  El-ektryk
  Level 7  
  Witam dzisiaj przeszedłem badania wstępne na elektromontera bez problemów lecz okulista przepisał soczewki lub gogle ochronne korekcyjne powyżej 3m i moje pytanie brzmi czy muszę je kupić od razu czy ktoś będzie mnie kontrolował od początku jeśli chodzi o soczewki ?
 • #2
  Madrik
  moderator of Robotics
  Nie, chyba że dojdzie do wypadku w pracy to PIP będzie chciał wiedzieć czemu soczewek lub okularów nie miałeś. Może cię też ukarać mandatem, jeśli przyłapią cię na pracy na wysokości bez szkieł.

  Jeśli masz coś takiego wpisane, a nastąpi wypadek i mieć nie będziesz - wtedy zostanie uznana twoja wina, a to się przełoży na późniejsze odszkodowania i kary.

  Inna sprawa, że okulary są zapisywane praktycznie zawsze, jeśli wyniki badania ostrości widzenia i głębi, nie pójdą za dobrze.

  Możesz kupić sobie najtańsze, marketowe okulary i je po prostu przy sobie mieć, najlepiej na sznureczku na szyi. Wtedy zawsze można się tłumaczyć, że spadły.
 • #3
  krau
  Level 24  
  Skoro okulista przepisał to w czym problem? Własna wygoda ważniejsza od możliwości wypadku w pracy? A potem mamy stado rencistów. Nie przestrzegamy przepisów BHP, a w razie wypadku szukamy jak by tu udowodnić swoją "niewinność" i wyłudzić odszkodowanie? Kombinatorzy...
 • #4
  El-ektryk
  Level 7  
  Chodzi o to czy od razu muszę je mieć oczywiście kupie soczewki tylko pytam czy od razu muszę mieć w pracy czy ktoś z wejścia będzie mnie z tego kontrolował , wszystko.. dziękuję za odpowiedzi
 • #5
  lechm56
  Moderator
  Kontrolować cię może kierownik przy wyznaczeniu konkretnej pracy.
 • #6
  CKCK
  Level 15  
  Witam!
  Na której kopalni będziesz pracował?
  Jest obowiązkowe noszenie okularów ochronnych.
  Wyrobią tobie okulary ochronne z korekcyjnymi szkłami.
  A szkła kontaktowe miej przy sobie na wszelki wypadek.
  Warunki pracy prędzej czy później spowodują że zdecydujesz się na nie lub zabieg okulistyczny.
  Pozdrawiam CK
 • #7
  scotch
  Level 28  
  Miałem dość podobny przypadek . Posiadam wadę ok -3 na oba oczy . Podczas badań wysokościowych okulista wpisał " praca w szkłach korekcyjny powyżej 3 m " . To był czysty śmiech lub celowe niesprecyzowanie . Wiem ,że kiedyś można było nosić szkła tzw. plastikowe obecnie z tego co się orientuję tylko soczewki kontaktowe lub operacja .