Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Badania na elektromontera

El-ektryk 04 Lip 2016 22:53 1056 6
  • #1 04 Lip 2016 22:53
    El-ektryk
    Poziom 4  

Witam dzisiaj przeszedłem badania wstępne na elektromontera bez problemów lecz okulista przepisał soczewki lub gogle ochronne korekcyjne powyżej 3m i moje pytanie brzmi czy muszę je kupić od razu czy ktoś będzie mnie kontrolował od początku jeśli chodzi o soczewki ?

0 6
  • #2 04 Lip 2016 23:00
    Madrik
    Moderator Robotyka

Nie, chyba że dojdzie do wypadku w pracy to PIP będzie chciał wiedzieć czemu soczewek lub okularów nie miałeś. Może cię też ukarać mandatem, jeśli przyłapią cię na pracy na wysokości bez szkieł.

Jeśli masz coś takiego wpisane, a nastąpi wypadek i mieć nie będziesz - wtedy zostanie uznana twoja wina, a to się przełoży na późniejsze odszkodowania i kary.

Inna sprawa, że okulary są zapisywane praktycznie zawsze, jeśli wyniki badania ostrości widzenia i głębi, nie pójdą za dobrze.

Możesz kupić sobie najtańsze, marketowe okulary i je po prostu przy sobie mieć, najlepiej na sznureczku na szyi. Wtedy zawsze można się tłumaczyć, że spadły.

1
  • #3 04 Lip 2016 23:21
    krau
    Poziom 20  

Skoro okulista przepisał to w czym problem? Własna wygoda ważniejsza od możliwości wypadku w pracy? A potem mamy stado rencistów. Nie przestrzegamy przepisów BHP, a w razie wypadku szukamy jak by tu udowodnić swoją "niewinność" i wyłudzić odszkodowanie? Kombinatorzy...

0
  • #4 04 Lip 2016 23:33
    El-ektryk
    Poziom 4  

Chodzi o to czy od razu muszę je mieć oczywiście kupie soczewki tylko pytam czy od razu muszę mieć w pracy czy ktoś z wejścia będzie mnie z tego kontrolował , wszystko.. dziękuję za odpowiedzi

0
  • #5 05 Lip 2016 05:28
    lechm56
    Moderator

Kontrolować cię może kierownik przy wyznaczeniu konkretnej pracy.

0
  • #6 05 Lip 2016 12:59
    CKCK
    Poziom 14  

Witam!
    Na której kopalni będziesz pracował?
    Jest obowiązkowe noszenie okularów ochronnych.
    Wyrobią tobie okulary ochronne z korekcyjnymi szkłami.
    A szkła kontaktowe miej przy sobie na wszelki wypadek.
    Warunki pracy prędzej czy później spowodują że zdecydujesz się na nie lub zabieg okulistyczny.
    Pozdrawiam CK

0
  • #7 11 Lip 2016 14:13
    scotch
    Poziom 27  

Miałem dość podobny przypadek . Posiadam wadę ok -3 na oba oczy . Podczas badań wysokościowych okulista wpisał " praca w szkłach korekcyjny powyżej 3 m " . To był czysty śmiech lub celowe niesprecyzowanie . Wiem ,że kiedyś można było nosić szkła tzw. plastikowe obecnie z tego co się orientuję tylko soczewki kontaktowe lub operacja .

0