Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laguna 2 2.0 16V - Za duży pobór prądu.

archaniol40 04 Jul 2016 23:07 3240 9
Texa Poland
    archaniol40
    Level 21  
    Witam.

Proszę o pomoc mam za duży pobór prądu.
    Auto jak w tytule.
    Na postoju bierze około 0,4 ampera.
    Pobór mierzony po zamknięciu samochodu, nie spada po 1 minucie.
    Po wypięciu bezpiecznika 60A numer 21 (skrzynka pod maską) pobór znika.
  • Texa Poland
    piotrekwoj1
    Level 39  
    A od czego jest ten bezpiecznik?
  • Texa Poland
    archaniol40
    Level 21  
    Zasilanie na UCH, bezpieczniki i przekaźniki od fotela pasażera oraz nawigację złącze diagnostyczne itp. Powypinałem po koleji bezpieczniki ale nic to nie zmieniło. Wydaje mi się że samo UCH tyle pobiera albo coś co jest z tym podłączone. Chyba że za krótko czekałem na uśpienie się sterowników. Zamknąłem samochód z kluczyka po 1 minucie pobór nadal w granicach 0.35-0,40A. Ktoś może mi powiedzieć jaki jest czas usypiania?
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    Sprawdź czy krańcówki zamków sprawne. POtem nawigacja.

Dodano po 15 [minuty]:

Jeśli to nic nie da to sprawdź który bezpiecznik w skrzynce w prawym słupku w kabinie zrzuca prąd.
    Być może lampka.
    archaniol40
    Level 21  
    Wczoraj wyjąłem wszystkie bezpieczniki z UCH, pobór 200mA. Nawigacja odłączona, była zapięta pod 20A bezpiecznik obok gniazda diagnostycznego. Prawy słupek, znaczy za schowkiem?
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    Sorry czesiu , lewy słupekoczywiście. Wyjmuj pojedynczo.

Słuchaj czy jakiś przekaźnik w uch sienie wyłacza po odpięciu akumulatora, ale to ty słuchaj uch a ktoś odpina akumulator.
    archaniol40
    Level 21  
    Jedno pytanie co do krańcówek, jak była by któraś uszkodzona to nie powinno być informacji na wyświetlaczu, że dzwi są otwarte lub zamknięte?
    archaniol40
    Level 21  
    Wydaje mi się że temat został ogarnięty...Trzeba być bardziej cierpliwym, a nie od razu pruć bezpieczniki.
    Wyniki pomiarów czas i pobór akumulatora (minuty pobór prądu na klemie minusowej)
    0:00 300mA
    0:13 300mA
    0:20 130mA
    0:23 17,2 mA

Podsumowując czas usypiania samochodu około 23-25 minut, tutaj trzeba być cierpliwym.
    Pomiar:
    Laguna 2 2.0 16V - Za duży pobór prądu.

Dziękuję wszystkim za rady i pomoc.
    genek1000
    Level 35  
    archaniol40 wrote:
    Jedno pytanie co do krańcówek, jak była by któraś uszkodzona to nie powinno być informacji na wyświetlaczu, że dzwi są otwarte lub zamknięte?

Jeżeli któraś z krańcówek drzwi byłaby zwarta to nie da się zamknąć auta z karty ( centralny odbija) jeśli cały czas otwarta to przy otwieraniu któryś drzwi nie zaświecało by się oświetlenie kabiny. Jeśli jest to wersja " hands free" to zasilanie czujników optycznych w drzwiach jest podawane do 72H ale to jest kilka mA. Jeśli jest to wersja z automatycznym hamulcem postojowym to zasilanie spada do 35 minut - i tu już są duże prądy.
    Jeśli to " golas" to tak jak podałeś około 25 minut :D