Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Awelco Mikrotig200 - czy to dobry zakup dla amatora hobbysty?

05 Lip 2016 13:21 1779 5
  • Poziom 15  
    Cześć,

Chciałem spytać czy ww. spawarka to dobry zakup? Nigdzie nie mogę znaleźć opinii na jej temat jedynie nt. starych transformatorów.

Spawarka Inwerter Awelco. Robiona we Włoszech.
    Parametry:
    MMA + TIG Lift (jest przełącznik)
    Max prąd spawania 200 A
    Zakres regulacji prądu spawania 5-200 A
    Sprawność 35%/170A przy 40°C (myślę, że skoro Made in Italy to też testują wg Europejskich norm)
    Średnice elektrody/drutu 1,6-4 mm
    System chłodzenia wentylator
    Napięcie 231 V/50 Hz

Będzie używana hobbystycznie do spawania jakichś pierdółek.

Dziękuję za pomoc.
  • Poziom 15  
    Czy nikt nie miał do czynienia z urządzeniami formy Awelco?
    Czy taki cykl pracy przy produkcie za 600zł jest normą? Pytałem producenta ale nie potrafili mi podać innych wartości.
  • Poziom 22  
    Witam.
    Piszę jako "zwykły" użytkownik spawarki. Tym cyklem bym się zbytnio nie martwił, mam w Telwinie gorszy i jeszcze nie udało mi się jej wyłączyć. Ale to zależy jak kto używa. W warunkach domowych, amatorskich, to przeważnie jest więcej przymiarek, niż spawania. Gorzej jak nastawiasz się na TIG. Brak HF i chociaż najprostszego sterowania wypływem gazu, moim zdaniem ją dyskwalifikuje. Szukał bym czegoś bardziej rozbudowanego. Do spawania elektrodami otulonymi pewnie się nada. Ma 2 lata gwarancji, to można brać, ale za te pieniądze to cudów nie ma. Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Dzięki za odpowiedz. To co lepszego za te pieniądze? Sugerowałem sie tym, że to jest składane we Włoszech wiec pewnie kontrola jakości lepsza i cykl nie przekłamany.
    Jak trudno dorabia sie zewnętrzny układ HF?
  • Poziom 22  
    O zewnętrznych układach HF wiem tyle, że są. Byś musiał poczytać na ten temat. Można chyba zakupić taki układ gotowy. Chociaż moim zdaniem lepiej kupić spawarkę, już z tym układem. Co zakupić za te pieniądze, to Ci nie doradzę, jednak najprostszy TIG to wydatek ok.tysiąc zł. Duże światowe koncerny produkcję przenoszą do Chin i tym bym się nie sugerował. Ja mam włoskiego Telwina już kilka lat, i dotychczas działa, choć też nie jest najwyższych lotów. Zależy jak się trafi.
    Może ktoś zaproponuje jakiś inny sprzęt w tym budżecie.
  • Poziom 15  
    Czyli wychodzi na to, że lepiej kupić coś takiego:

http://fachowiec.istore.pl/pl/spawarka-welder-fantasy-tig-160a-inwerter.html
    http://fachowiec.istore.pl/pl/spawarka-inwert...er-fantasy-constructor-200-tig-mma-pulse.html
    https://www.elektrovip.pl/product-pol-44468-S...WELDER-FANTASY-HALO-II-TIG-MMA-180A-IGBT.html

Mogłem coś z linkami pomylić, ale cena się zgadza i jest opis - widzę, że tutaj dwóch ostatnich nie ma dostępnych.
    Pierwsza i druga mają sterowanie pulsem.

Czy "tylko TIGiem" (nr1) można spawać elektrodą? Niby MMA można spawać TIG liftem.