Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podgrzewacz wody - Podgrzewacz wody (netchnienie naprawy)

05 Lip 2016 14:17 2019 18
  • Uczeń
    Witam, mam oto taki problem może i głupi od tego jest instrukcja. Jakiś czas temu został zakupiony podgrzewacz wody, tata trochę przy tym pomajstrował(oczywiście nie działa) i od tamtego czasu wisi sobie nie używany. Złapało mnie natchnienie i chcę to zrobić tylko nie mam zielonego pojęcia od czego zacząć. Producenta i jakichś danych za bardzo nie znam ale jeśli będzie trzeba to poszukam pudełka.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Na początek z tego co widać to elektrycznie jest źle podpięty. Kolorki mają się zgadzać :)
  • Uczeń
    Jestem zaskoczony tym jak mój aparat łapie ostrość(ostatnie najlepsze), mam pytanie odnośnie tego podgrzewacza, mianowicie jak zauważyłem z jednej strony jest podpięty do "zimnej" wody a z drugiej do "ciepłej" czy on ma za zadanie podgrzewać wodę w całej sieci(trochę nie profesjonalnie nazwane ale jestem zielony chociaż mam chęci)?
    Podgrzewacz wody - Podgrzewacz wody (netchnienie naprawy) Podgrzewacz wody - Podgrzewacz wody (netchnienie naprawy) Podgrzewacz wody - Podgrzewacz wody (netchnienie naprawy) Podgrzewacz wody - Podgrzewacz wody (netchnienie naprawy) Podgrzewacz wody - Podgrzewacz wody (netchnienie naprawy)
  • Uczeń
    Kabel pochodzi od wtyczki do gniazdka.
  • Uczeń
    Nie ryzykowałem, senior powiedział że coś z tymi kablami pomylił i od tamtej pory leży, mogę spróbować tylko czy się nie pożegnam z prądem ewentualne i z życiem. :P
  • Uczeń
    Na razie chciałem sprawdzić czy sam bym temu podołał i w czym tkwi problem.
  • Uczeń
    Chyba po prostu będę musiał poszukać pudełka z instrukcja, bo na próby to raczej trzeba by było odpowiedniego miejsca a nie łazienka bo nigdy z tymi nie miałem do czynienia.
  • Poziom 34  
    Małolepszy napisał:
    Urządzenie ma 4kW więc kiepsko zasilanie tego przez taką wtyczkę. Jak jest podłączone we wtyczce. Czy podgrzewacz jest podłączony pod wodę. Przypływa tam woda?
    Takie wtyczki są do 16A, czyli max. 3,6kW (16x20 = 3520; obecnie napięcie jest 230V, czyli 16x230, co daje 3680kW. Lepiej jest zaokrąglić w dół do pełnych kW, czyli przyjąć, że taka wtyczka jest do 3kW.
    Co do kolorów, to niebieski oznacza zawsze "zero" robocze (w dawnych instalacjach zero spełniało też rolę przewodu ochronnego, stąd mówi się "zerowanie"), przewód ochronny (uziemienie ochronne) jest żółto-zielone, a faza może być brązowa, czarna, czerwona (jasna- nie bordo).
  • Uczeń
    Czyli pozamieniać kable w ten sposób?

• Poziom 42  
    Rozkręcić wtyczkę i pokazać co w środku
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Nie w wtyczce tylko w podgrzewaczu, zamień kable niebieski z żółto zielonym
  • Uczeń
    Sytuacja we wtyczce prezentuje się tak

Podgrzewacz wody - Podgrzewacz wody (netchnienie naprawy) Podgrzewacz wody - Podgrzewacz wody (netchnienie naprawy) Podgrzewacz wody - Podgrzewacz wody (netchnienie naprawy)
  • Poziom 34  
    Technik.Informatyk napisał:
    Sytuacja we wtyczce prezentuje się tak

Podgrzewacz wody - Podgrzewacz wody (netchnienie naprawy) Podgrzewacz wody - Podgrzewacz wody (netchnienie naprawy) Podgrzewacz wody - Podgrzewacz wody (netchnienie naprawy)

Jest źle podłączona. Przewód żółto-zielony ma być zawsze połączony ze stykiem ochronnym!!!