Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fiat seicento odpala ale na liczniku nic nie świeci

05 Lip 2016 14:39 2739 11
  • Poziom 8  
    Witam.w seicento w momencie odpinania alarmu(zgubiony pilot)zrobiłem zwarcie na kostce od alarmu i zgasły wszyskie kontrolki na liczniku nic nie świeci,pompa działa i seja do się odpalić normalnie.Problem w tym że brak migaczy,awaryjne są i światła i stop, bezpieczniki i przekażniki wszystkie w samochodzie sprawdzone.Nie ma kontrolek oleju,ładowania,wtrysku,chamulca no nic jedyne które są to światła i długie.Po odłączeniu centralki alarmu do pierwotnej wiązki problem pozostał.Żaden kabel nie został nie niepodłączony.Ma ktoś jakiś pomysł.PozdrawiamŹ
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 32  
    slimak102 napisał:
    bezpieczniki i przekażniki wszystkie w samochodzie sprawdzone.

Te za akumulatorem też?
  • Poziom 8  
    tak wszystkie jakie w sejo są nawet nie od kierunkowskazów,stacyjka też sprawdzona.Gdzie podać napięcie na licznik na krótko żeby kontrolki się zapaliły tak jak po zapłonie.

Dodano po 1 [minuty]:

licznik z zegarkiem przebiegiem dzienny i dokładanym obrotomierzem

Dodano po 37 [minuty]:

Więc tak zegary sprawdzone manetka też.Po podaniu +na pin z przekażnika(niebiesko czarny)zapalają się kontrolki na zegarach,gdy włącze kierunek lewy lub prawy działają awaryjne a kontrolki od niej nie ma
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 29  
    W seicento kiedy załączysz awaryjne to w liczniku nie miga kontrolka kontrolka kierunkowskazów a jedyni podświetla się przycisk od awaryjnych w rytm przerywacza kierunkowskazów
    Za zasilanie kontrolek odpowiada bezpiecznik F22 w kabinie kierowcy oprócz kontrolki kierunkowskazów która jest zasilana z przerywacza kierunkowskazów
  • Poziom 8  
    zgadza się,ale dalej brak kierunków,po podaniu im + na krótko świecą i kontrolka też.Podłączyłem pod przekażnik+ do awaryjnych pojawia się prąd na kontrolkach i jest ładowanie olej itd ale jak włącze kierunek lewy lub prawy to świecą awaryjne.Tak jakby brakowało przekażnika lewo prawo na kierunkach.Bezpiecznik odpowiedzialny za prąd na kontrolki jest za aku 40ka sprawdziłem to na innym seju wyciągając po kolei każdy i wyszło że ten bo kontrolki zgasły,u mnie jest ok i prąd też dochodzi.
  • Poziom 29  
    Robiąc zwarcie mogłeś uszkodzić elektronikę w listwie z przełącznikami (tam gdzie przycisk awaryjnych) . Jeśli masz dostęp do drugiego SC podmień i zobaczysz
  • Poziom 8  
    Podmieniłem i dalej brak zasilania na liczniku i kierunkach

Dodano po 1 [godziny] 57 [minuty]:

podmieniłem licznik i cały przełącznik kierunków i dalej nic.Zamówiłem dzisiaj nową kostke stacyjki i zobaczymy

Dodano po 3 [godziny] 10 [minuty]:

kostka stacyjki podmieniona i dalej nic.Załamany
  • Poziom 29  
    Odłącz przewody alarmu tam gdzie wpinany jest w obwód kierunkowskazów. Często wpinają się w kostkę na lewym słupku A pod nakładką. Wygląda ze masz zwarcie w tym obwodzie
  • Poziom 8  
    alarmu już nie ma w lewym progu wpieli się kablami do kierunków,kable są,jak podłącze na krótko do + to kierunek świeci.Dalej nie mam prądu na desce po przekręceniu zapłonu to może być przyczyną braku migaczy.bezpieczniki wszystkie sprawne.Może ktoś podpowie który kabel z przekażnika z pod maski po lewej stronie(czerwony)gdzie idzie.Do niego dochodzi kabel od bezpiecznika 40A z za akumulatora,ten bezpiecznik jest odpowiedzialny za prąd na zegarach.
  • Poziom 29  
    Jeśli masz SC SPI to czerwony przekaźnik pod maska odpowiada za zasilanie układu wtryskowego (pompa , wtryskiwacz cewki itp). Nie ma nic wspólnego z kierunkowskazami. Z kierunkowskazami powiązany jest bezpiecznik za akumulatorem 40A (IGN) ale on nie zasila czerwonego przekaźnika.Zobacz kontrolką żarówkową tudzież multimetrem czy przy przekręconej stacyjce jest zasilany bezpiecznik F22 w kabinie. Odpowiada on za zasilanie kierunkowskazów i zastawu wskaźników po kluczyku. To że bezpieczniki sprawne to nie dowodzi że są zasilane
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    fiat seicento odpala ale na liczniku nic nie świeci
    Teraz szukaj gdzie ginie prąd, od stacyjki do bezp F22, czy dalej za nim
  • Poziom 8  
    okazało się że jeden pin na bezpieczniku F22 był ułamany i prąd nie dochodził.Wielkie dzięki za pomoc.Pozdrawiam