Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwa głosniki samochodowe grają bardzo cicho a dwa pozostałe grają normalnie.

05 Lip 2016 17:58 1038 11
  • Poziom 5  
    Witam mam problem otóż kupiłem nowe radio samochodowe 4x50W 4ohm i 4 głosniki 50W wszystko podłączyłem i działa z tym że dwa głośniki grają bardzo cicho. W czym moze byc problem? Z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 5  
    Nic nie sprawdzałem w ustawieniach a innego rafia niestety nie mam
  • Poziom 5  
    Nie grają mi prawy przód i prawy tył. A o co chodzi z tym balans i fader?
  • Poziom 5  
    Ok musze tego jakoś poszukać może dam rade ;-)
  • Poziom 5  
    To jest radio Car mp3 player 6213E zobacz sb na allegro co to za radio
  • Poziom 1  
    Witam mam pytanie czy ktoś poradził sobie z powyższym problemem? Posiadam audi A4 b8 8k... Problem z głośnikami pojawił się jakieś 3 miesiące temu. Zaczęły trzeszczeć głośnik prawy na podszybiu i prawy w przednich drzwiach. Odłączyłem je i nie zastanawiając się zamówiłem nowe (tzn używane) po podłączeniu głośników praktycznie ich nie słychać trzeba ustawić maksymalną głośność żeby cokolwiek słyszeć z tych dwóch głośników. Reszta funkcjonuje prawidłowo. Z każdą poradę i pomyśl dziękuję.
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    Dxon89 napisał:
    Problem z głośnikami pojawił się jakieś 3 miesiące temu. Zaczęły trzeszczeć głośnik prawy na podszybiu i prawy w przednich drzwiach.

Trzeszczenie to zwykle problem w okablowaniu albo w samym radiu.

Dxon89 napisał:
    Odłączyłem je i nie zastanawiając się zamówiłem nowe (tzn używane) po podłączeniu głośników praktycznie ich nie słychać trzeba ustawić maksymalną głośność żeby cokolwiek słyszeć z tych dwóch głośników. Reszta funkcjonuje prawidłowo.

Jest też głośnik z prawej z tyłu? Działa normalnie? Jesli tak to raczej nie są winne ustawienia.
    Dalsza próba - zamień głośniki przednie z lewej na prawo i z prawej na lewo, dowiesz się czy wina w samych głośnikach czy we wzmacniaczu, okablowaniu, zwrotnicy.