Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Land Rover Freelander 2,0 Diesel 2000r- Nie odpala

norek1991 05 Jul 2016 18:20 2586 4
Helukabel
    norek1991
    Level 19  
    Problem jest taki po przekręceniu stacyjki zaczynają mrugać awaryjne. Czasem kontrolki na kokpicie się zapalą a czasem nie, przeczyściłem styki w przełączniku od stacyjki, poprawiłem konektory na złączu od stacyjki, nie pomogło. Co ciekawe gdy przekręcę na zapłon i lekko ruszę wiązką przy stacyjce, kontrolki się zapalają później nawet mocniejsze ruszanie przewodami nie powoduje tego, że gasną. Rozrusznik kręci, ale silnik nie odpala (tzn raz na parędziesiąt podejść odpali). Auto nie reaguje na pilota, (bateria jest ok). Jeszcze jedno przy włączonym zapłonie jeden z przekaźników (za skrzynką bezpieczników, pod maską, na skraju po prawej - patrząc z punktu widzenia kierowcy) brzęczy z dość dużą częstotliwością, zwarcie go na stałe zapala kontrolkę od świec. Czy przyczyną może być immobilizer czy może coś innego?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Helukabel
    piotrek22101
    Level 39  
    Podoginaj styki/konektory w wiązce stacyjki,posprawdzaj masy,plusy na akumulatorze i na karoserii oraz silniku.
  • Helukabel
    decybel91
    Level 42  
    Wygląda na kostkę stacyjki.
    norek1991
    Level 19  
    Konektory podoginałem wcześniej? Pomierzyłem przejścia w samej stacyjce, przeczyściłem kontaktem. Macie może rozpiskę pinów w tej stacyjce?
    norek1991
    Level 19  
    Przyczyną była słaba masa na sterowniku silnika, temat zamykam