Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Mastercook ZBI3646A - zacinanie pompki odpływu

stiff12 05 Jul 2016 20:23 636 3
 • #1
  stiff12
  Level 22  
  Po usunięciu jakiejś gumki (chyba od golonki siatka) i zanieczyszczeń w pompce odpływu zmywarka pracowała dobrze do czasu drugiego programu. Układ wylotowy czysty, ale pojawiają się trzy sygnały (brak odpływu). Uruchamiam pompkę ręcznie podnosząc dźwignię od płytki styropianowej przelania, ale nie reaguje na każde podniesienie. Po uderzeniu śrubokrętem rusza i wypompowuje. Rozebrałem ją całą razem z wirnikiem i przeczyściłem trzykrotnie i nie rusza zawsze. Moduł da sygnał, ale pompka nie rusza i koniec pracy i sygnały. Pora wymienić pompkę? Czy coś jeszcze sprawdzić?
 • #2
  spkb
  Level 14  
  Pokrec palcem/srubokretem wirnik pompy. Powinien byc taki sprezysty, przeskakujacy ruch. Najprawdopodobniej sprzeglo padlo w tej pompie. Jesli po ruszeniu srubokretem zalapuje to na bank do wymiany pompa, nie jest to duzy koszt raczej.
 • #3
  stiff12
  Level 22  
  Jutro podłączę ją do sieci poza zmywarką, powinna startować za każdym razem. Pytanie co dalej jak będzie działała poza nią? Może podłączę ją poza obwodem po osadzeniu w zmywarce i będę wiedzieć więcej.
 • #4
  stiff12
  Level 22  
  Niestety pompa poza zmywarką startowała na krótko podłączona, ale grzała się mocno. Po wymianie na zamiennik zmywarka jak nowa. Stara miała luz na magnesie i nie startowała wewnątrz zmywarki za każdym razem. Rezystancja też była za mała. Zamykam.