Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Mastercook ZBI3646A - zacinanie pompki odpływu

05 Lip 2016 20:23 534 3
 • Poziom 20  
  Po usunięciu jakiejś gumki (chyba od golonki siatka) i zanieczyszczeń w pompce odpływu zmywarka pracowała dobrze do czasu drugiego programu. Układ wylotowy czysty, ale pojawiają się trzy sygnały (brak odpływu). Uruchamiam pompkę ręcznie podnosząc dźwignię od płytki styropianowej przelania, ale nie reaguje na każde podniesienie. Po uderzeniu śrubokrętem rusza i wypompowuje. Rozebrałem ją całą razem z wirnikiem i przeczyściłem trzykrotnie i nie rusza zawsze. Moduł da sygnał, ale pompka nie rusza i koniec pracy i sygnały. Pora wymienić pompkę? Czy coś jeszcze sprawdzić?
 • Poziom 14  
  Pokrec palcem/srubokretem wirnik pompy. Powinien byc taki sprezysty, przeskakujacy ruch. Najprawdopodobniej sprzeglo padlo w tej pompie. Jesli po ruszeniu srubokretem zalapuje to na bank do wymiany pompa, nie jest to duzy koszt raczej.
 • Poziom 20  
  Jutro podłączę ją do sieci poza zmywarką, powinna startować za każdym razem. Pytanie co dalej jak będzie działała poza nią? Może podłączę ją poza obwodem po osadzeniu w zmywarce i będę wiedzieć więcej.
 • Poziom 20  
  Niestety pompa poza zmywarką startowała na krótko podłączona, ale grzała się mocno. Po wymianie na zamiennik zmywarka jak nowa. Stara miała luz na magnesie i nie startowała wewnątrz zmywarki za każdym razem. Rezystancja też była za mała. Zamykam.