Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wolkswagen Passat B5 . Awaryjne otwarcie dzwi ?

apollo79 05 Lip 2016 20:43 1113 4
  • #1 05 Lip 2016 20:43
    apollo79
    Poziom 7  

Witam
    Jestem posiadaczem Wolkswagena Passata B5 FL 2004 . I od wczoraj mam problem z zablokowanym tylnymi lewymi drzwiami

Sprawa wygląda tak

W jakiś sposób nie mogłem otworzyć drzwi z zewnątrz , tylko otwarcie było mozliwe tylko z wewnątrz . Po otwarciu drzwi z wewnątrz coś mnie "zaćmiło " i sam zablokowałem przyciskiem który służy do blokady drzwi przed dziećmi , i je zatrzasnołem .

I jak tu otworzyć zatrzaśnięte drzwi ???
    Centralka działa , widać jak w każdych drzwiach wysuwa się rygiel

0 4
  • Pomocny post
    #2 05 Lip 2016 21:25
    szymon198312
    Poziom 30  

Obawiam się, że nie będzie łatwo i jeśli nie uda się zdjąć boczka drzwi od środka, a raczej się nie uda to będziesz musiał coś poświęcić np klamkę zewnętrzna lub boczek chyba że wsuniesz coś między drzwi a słupek i odblokujesz blokadę. Ja raz musiałem poświęcić drzwi w mazdzie 6, bo nie było żadnej opcji na otwarcie, zamek się rozlecial i zablokował. Drzwi na zlom

0
  • Pomocny post
    #3 05 Lip 2016 21:36
    Staszek49
    Poziom 33  

Kolego teraz czeka Cię zdejmowanie tapicerki. Mając (sprawny) zamek zablokowany "blokadą rodzicielską", mógłbyś drzwi otworzyć z zewnątrz, ale z uwagi na awarię cięgieł-rygli "zewnętrznych" w zamku nie otworzysz ich.
    Poszukaj na forach materiałów poglądowych dot. Twojego przypadku.

0
  • #5 10 Lip 2016 16:32
    apollo79
    Poziom 7  

apollo79 napisał:
    Witam
    Jestem posiadaczem Wolkswagena Passata B5 FL 2004 . I od wczoraj mam problem z zablokowanym tylnymi lewymi drzwiami

Sprawa wygląda tak

W jakiś sposób nie mogłem otworzyć drzwi z zewnątrz , tylko otwarcie było mozliwe tylko z wewnątrz . Po otwarciu drzwi z wewnątrz coś mnie "zaćmiło " i sam zablokowałem przyciskiem który służy do blokady drzwi przed dziećmi , i je zatrzasnołem .

I jak tu otworzyć zatrzaśnięte drzwi ???
    Centralka działa , widać jak w każdych drzwiach wysuwa się rygiel

Dziękuję za każda podpowiedz , i każdy pomógł na swój sposób . Drzwi otworzyłem następująco : ściągnołem tapicerkę od środka( szybko to poszło ) , odkręciłem "aluminiową " blachę , dostałem się do zamka , otworzyłem ręcznie dzwi . Przyczyną była spadnięta linka z klamki . (coś takiego jak spadnie linka z hamulca . )A potem wszystko poskręcałem :)

0