Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wolkswagen Passat B5 . Awaryjne otwarcie dzwi ?

apollo79 05 Lip 2016 20:43 1527 4
  • #1 05 Lip 2016 20:43
    apollo79
    Poziom 8  

Witam
    Jestem posiadaczem Wolkswagena Passata B5 FL 2004 . I od wczoraj mam problem z zablokowanym tylnymi lewymi drzwiami

Sprawa wygląda tak

W jakiś sposób nie mogłem otworzyć drzwi z zewnątrz , tylko otwarcie było mozliwe tylko z wewnątrz . Po otwarciu drzwi z wewnątrz coś mnie "zaćmiło " i sam zablokowałem przyciskiem który służy do blokady drzwi przed dziećmi , i je zatrzasnołem .

I jak tu otworzyć zatrzaśnięte drzwi ???
    Centralka działa , widać jak w każdych drzwiach wysuwa się rygiel

0 4
  • Pomocny post
    #2 05 Lip 2016 21:25
    szymon198312
    Poziom 30  

Obawiam się, że nie będzie łatwo i jeśli nie uda się zdjąć boczka drzwi od środka, a raczej się nie uda to będziesz musiał coś poświęcić np klamkę zewnętrzna lub boczek chyba że wsuniesz coś między drzwi a słupek i odblokujesz blokadę. Ja raz musiałem poświęcić drzwi w mazdzie 6, bo nie było żadnej opcji na otwarcie, zamek się rozlecial i zablokował. Drzwi na zlom

0
  • Pomocny post
    #3 05 Lip 2016 21:36
    Staszek49
    Poziom 34  

Kolego teraz czeka Cię zdejmowanie tapicerki. Mając (sprawny) zamek zablokowany "blokadą rodzicielską", mógłbyś drzwi otworzyć z zewnątrz, ale z uwagi na awarię cięgieł-rygli "zewnętrznych" w zamku nie otworzysz ich.
    Poszukaj na forach materiałów poglądowych dot. Twojego przypadku.

0
  • Pomocny post
    #4 05 Lip 2016 21:58
    ociz
    Moderator Samochody

Tapicerka wyjdzie bez większego problemu po wyjęciu kanapy. Jeśli to tylko kwestia linki od klamki zewnętrznej to otworzysz od środka po rozebraniu drzwi. Da się to zrobić bezinwazyjnie, ale szybko i łatwo nie będzie.

0
  • #5 10 Lip 2016 16:32
    apollo79
    Poziom 8  

apollo79 napisał:
    Witam
    Jestem posiadaczem Wolkswagena Passata B5 FL 2004 . I od wczoraj mam problem z zablokowanym tylnymi lewymi drzwiami

Sprawa wygląda tak

W jakiś sposób nie mogłem otworzyć drzwi z zewnątrz , tylko otwarcie było mozliwe tylko z wewnątrz . Po otwarciu drzwi z wewnątrz coś mnie "zaćmiło " i sam zablokowałem przyciskiem który służy do blokady drzwi przed dziećmi , i je zatrzasnołem .

I jak tu otworzyć zatrzaśnięte drzwi ???
    Centralka działa , widać jak w każdych drzwiach wysuwa się rygiel

Dziękuję za każda podpowiedz , i każdy pomógł na swój sposób . Drzwi otworzyłem następująco : ściągnołem tapicerkę od środka( szybko to poszło ) , odkręciłem "aluminiową " blachę , dostałem się do zamka , otworzyłem ręcznie dzwi . Przyczyną była spadnięta linka z klamki . (coś takiego jak spadnie linka z hamulca . )A potem wszystko poskręcałem :)

0
  Szukaj w 5mln produktów