Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schneider PM9C - Jak podłączyć licznik(przekładnik napieciowy)

tomek2555 05 Lip 2016 21:05 1860 6
  • #2 06 Lip 2016 16:41
    serwisor
    Poziom 29  

Jakiej mocy układ chcesz mieć za tym licznikiem?
    Jak dobrze odczytuję, to do 6A, max 1,4kW.
    Jeśli coś co pobierze więcej niż 6A, to nie.

0
  • #3 06 Lip 2016 21:30
    KlonAdam
    Poziom 11  

Licznik do pomiaru półpośredniego pracuje tylko w układnie półpośrednim z przekładnikami prądowymi - Podłączenie I1, I2, I3,

Podłączenia bezpośredniego do pomiaru energii elektrycznej tym licznikiem nie wykonacz

0
  • #4 07 Lip 2016 13:57
    tomek2555
    Poziom 9  

Więc tak licznik współpracuje z przekładnikiem prądowym 100/5.Nie wiem czy nie jest on za duży bo jak włączę żarówkę energooszczędną to na pomiarze prądu mam zerowe wskazania może lepszy byłby 50/5?Licznik ten ma pracować w domu jednorodzinnym. Także wejścia I1,I2,I3 ma podłączone. Chodzi mi o wejścia V1 V2 V3 VN czy te wejścia mogę podłączyć bezpośrednio do instalacji czy także, muszę mieć przekładnik napieciowy?? Bo teraz jak nie mam podłączonych wejść V1 V2 V3 VN to nie wskazuje mi zużycia energii, tylko chwilowy prąd płynący na danej fazie.

0
  • #5 07 Lip 2016 14:05
    KlonAdam
    Poziom 11  

Przekładni nie musi być 100/5 możesz zakupić cokolwiek/5. Byle w ustawieniach ustawić przelicznik.

Pomiar półpośredni w tym przypadku polega na pośrednim pomiarze prądu i bezpośrednim pomiarze napiecia. Podłączenie na zaciski V1, V2, V3, VN kolejno bezpośrednio podłącz L1, L2, L3, N. Dobrze jest zastosować bezpieczniki np. B6 zabezpieczajace te obwody.

0
  • #6 07 Lip 2016 14:16
    zbich70
    Specjalista elektryk

tomek2555 napisał:
    Bo teraz jak nie mam podłączonych wejść V1 V2 V3 VN to nie wskazuje mi zużycia energii, tylko chwilowy prąd płynący na danej fazie.

Nic dziwnego. Bez napięć na stykach napięciowych licznik nie policzy mocy i energii, bo moc to iloczyn prądu i napięcia. Przy U=0 -> P=0.

Licznik jest do pomiaru półpośredniego. Czyli obwody prądowe przez przekładniki, obwody napięciowe bezpośrednio.
    Co chcesz przekładać przekładnikami napięciowymi ? 230/230 ? Czy do domku jednorodzinnego masz doprowadzone średnie napięcie ?

Bez urazy, ale nie baw się w to samodzielnie. Masz słabe pojęcie o układach pomiarowych, o półpośrednich i pośrednich tym bardziej.
    Wiesz choćby czym grozi przerwanie obwodu wtórnego przekładnika prądowego pod obciążeniem strony pierwotnej... ???

0
  • #7 07 Lip 2016 14:52
    tomek2555
    Poziom 9  

Pojęcie o licznikach nie mam wielkie, ale wystarczające żeby podłączyć prosty analizator sieci. Wiem czym grozi przerwanie obwodu wtórnego przekaźnika. Schneider Polska pomógł w 5 min rozmowy. Dla innych bez pojęcia przy nie zastosowaniu przekładnika napięciowego parametr Pt=1.0 400V: 400V=1 Temat uważam za zamknięty

0
  Szukaj w 5mln produktów