Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.
 • #1
  krystian2
  Level 14  
  Witam
  Mam problem z gaźnikiem od skody favorit. Gaźnik to Jikov a problem jest konkretnie z układem wzbogacającym mieszankę przy pełnym obciążeniu (ten który otwiera drugą przepustnicę przy podciśnieniu w kolektorze ssącym). Problem polega na tym że układ lubi się zaciąć tzn kiedy dodam gazu i przekrocze około 4 tyś obrotów zalącza sie w/w układ i nie wyłącza się. Powoduje to wzrost obrotów silnika na jakieś 5/6 tyś. Musze gasić auto i "resetować recznie". Proszę o pomoc może ma ktoś jakiś patent na to uszkodzenie. Dodam że membrana w urządzeniu podciśnieniowym jest dobra.
 • Helpful post
  #2
  cba
  Level 19  
  Najlepiej wymontować gaźnik i przyjrzeć się dokładnie czy niema jakiegoś uszkodzenia mechanicznego, ponieważ zamknięcie przpustnicy pierwszego przelotu powoduje nacisk krzywki na taki plastikowy półksiężec i przepustnica 2-giego przelotu niema możliwości otwarcia. A może masz pękniętą sprężnę na na osi 1-wszej przepustnicy co się częściej zdarza.
 • #3
  krystian2
  Level 14  
  Wymontowałem gaźnik. Umyłem go dokładnie. Rzeczywiście chyba mam pęknięty plastik (ten z półksiężycem) na przepustnicy drugiej. Małem już wcześniej kłopoty ze sprężynkami tzn jedna obok urządzenia rozruchowego spadła i auto dostawało "dzikich" obrotów.
  Czy żeby wymienić ten półksiężyc trzeba wyjmowac gaźnik z auta i rozbierać go ??.
  I czy nagrzewnica (grzałka) w urządzeniu rozruchowym działa cały czas pracy sinika ??. Jeśli tak to chyba niepotrzebnie dogrzewa płyn chłodzący !
 • Helpful post
  #4
  cba
  Level 19  
  Ten półksiężyc nie występuje jako część zamienna. Jest w komplecie z osią przepustnicy (połączenie nitowane). Radził bym szukać gdzieś niedrogiego gażnika na szrocie jeżeli rzeczywiście ta część jest uszkodzona.
 • #5
  krystian2
  Level 14  
  Rzeczywiście ta część nie występuje jako zamienna. Musiałem kupić cały gaźnik ze szrotu i odzyskac ten półksiężyc. Zamontowałem teraz chodzi bez zarzutu. Dzięki za pomoc
 • #6
  caarloo
  Level 11  
  A jeśli autko się dusi na benzynie (na gazie jest ok) to czy to może być podobny problem (tylko w przeciwną stronę) czy raczej zupełnie coś innego? Z góry dzięki za ewentualną odpowiedź. Pzdr