Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gorenje WS43100 - błąd 4, nie obraca bębna, stuka - warto naprawiać?

kot.paskowy 06 Lip 2016 13:15 519 1
  • #1 06 Lip 2016 13:15
    kot.paskowy
    Poziom 7  

Pomiędzy jednym praniem a drugim pralka odmówiła posłuszeństwa, tzn. odwirowała poprawnie jedno pranie, nastawiłam kolejne, nalała wodę i w momencie, w którym zazwyczaj zaczynała ruszać bębnem usłyszałam tylko "cyk". Bęben nie rusza na żadnym cyklu, słychać tylko, że próbuje ruszyć, ale nie rusza, cała reszta czynności przebiega jak zawsze. Bęben daje się obracać, słychać tylko ciche szmery (od niedawna miałam wrażenie, że łożyska chroboczą, ale nie zdążyłam wezwać fachowca), choć przy pierwszych obrotach wydawało mi się, że coś się tam urwało/obluzowało/wpadło, bo stukotanie było znacznie głośniejsze. Od jakiegoś czasu miałam też wrażenie, że bęben jest luźniejszy w trakcie wirowania, bo ze 2 czy 3 razy wciągnęło mi i poszarpało pranie.

Aktualizacja: pralka ożyła (chrobocząc jeszcze bardziej niż zwykle), a następnie znowu odmówiła posłuszeństwa i wyświetliła błąd 4. Zastanawiam się, czy w ogóle jest sens brać się za naprawę, biorąc pod uwagę słuszny (10 lat) wiek pralki i fakt, że była mocno eksploatowana...

• Pomocny post
    #2 06 Lip 2016 18:12
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Na początek do sprawdzenia szczotki silnika, luzy to być może inna usterka. Zdejmij pasek napędowy o zakręć bębnem, sprawdź pod kątem luzów wzdłużnych i poprzecznych, silnik trzeba wymontować wyjąć szczotki i najlepiej wrzucić to foto szczotek i silnika z uwzględnieniem komutatora (google).

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME