Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alternator c360 - kontrolka ładowania

glusiu200 06 Jul 2016 17:22 1455 11
    glusiu200
    Level 7  
    Witam forumowicze jestem tutaj częstym gościem ale mam kolejny problem ostatnio miałem problem z prądnicą przy C360 tylko dużo czytałem na ten temat i wyrzuciłem ją już zakupiłem alternator nie znanego pochodzenia (ze złomu) i gościu powiedział mi gdzie jest + i gdzie wzbudzenie niestety kabli jakich kolwiek nie było więc kabel + pusciłem grubszym przewodem do rozrusznika a pod wzbudzenie podpiąłem brązowy przewód bo taki miałem przy wiązce żółty i brązowy.Brązowy zakończony wsówką pod zegarami podpiąłem kontrolkę którą ładowania i przewód ze stacyjki z 15punktu w stacyjce i teraz tak czy kontrolka powinna zgasnąć bo mi nie gaśnie a ładować ładuje poprawnie
    glusiu200
    Level 7  
    To prawidłowe napięcie na plusie rozrusznika jakie powinno byc i jakie napiecie powinien puszczac sam alternator
    bearq
    Level 38  
    Prawidłowe napięcie to 14.2 V- 14.4 V.
    glusiu200
    Level 7  
    To tyle ma bo na pełnych obrotach wykrecilem 13.98 mozna powiedziec 14v a i tak piernik nie zgasł nie wiem czemu
    glusiu200
    Level 7  
    To prawidlowo jak podpiac ta katrolke mam instalacje od pradnicy brazowy przewod z wsowka w nia wsadzilem kontrolke i podpialem oddzielny przewod ze stacyjki pod ta sama kontrolke ale nie zaswiecila w tym miejscu co byc powinna wiec zlaczylem z masa i swieci chyba ze to wina masy?wie jak prawidlowo powinno wygladac podlaczenie jakis schemat czy cos?

Dodano po 1 [minuty]:

Wywalilem regulator
    glusiu200
    Level 7  
    Jutro to sprawdze i zobacze jakie napiecie jest w kontrolce
    glusiu200
    Level 7  
    Sprawdzilem dzisiaj to wo wcisnieciu kluczyka jest okolo 12V a po odpaleniu wzrasta napiecie wraz z ladowaniem