Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DISCO TECH SUNRISE 1, nie działa płytka, sterowanie silnikiem

abeya94 06 Lip 2016 18:52 4059 3
  • #1 06 Lip 2016 18:52
    abeya94
    Poziom 7  

Witam, kupiłem za "flaszkę" disco tech sunrise 1, był uszkodzony i ktoś grzebał w płytce, ponieważ przy włączeniu efekt kręcił się chwilę i potem nic. Nie reaguje na muzykę. silnik był podłączony jakoś inaczej przez kable (obejście). Transformatory dobre, jednak przerabiam go na ledy by ograniczyć grzanie.

szukałem na elektrodzie i w internecie schematów do tego efektu, oraz sterowania prawo/lewo silnikiem dc muzyką ale bez skutku.

Potrzebuję schemat do niego lub zamiennika płytki. Mogę zlutować nową lub naprawić starą, ewentualnie jakiś układ beat detector i na mikrokontlorerze mostek h. Jednak gdybym miał schemat to naprawiłbym starą. Zasilanie to 2x12V +/- i transformatory 2x400W 36V.
    Układy na płytce to LM324, MC145848, MC14024B, GD4027B

DISCO TECH SUNRISE 1, nie działa płytka, sterowanie silnikiem [/b]

0 3
  • #2 07 Lip 2016 20:03
    axdam99
    Poziom 14  

Schematu na 100% nie zdobędziesz. Jedyne sensowne rozwiązanie to zaprojektować własną płytkę od podstaw.

0
  • #4 15 Lip 2016 22:54
    axdam99
    Poziom 14  

Fakt można znaleźć ale do starszych urządzeń. Udało mi się kiedyś znaleźć instrukcję obsługi i schemat to konsolety D&R, raczej jedynej w Polsce (w internetach jest tylko 1 zdjęcie i w dodatku moje :D ) ale mixer pochodzi z 1985 roku. Raczej na schemat to tego urządzenia bym nie liczył.

0