Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung RL39WBSM1/XEN - Nie załącza sie ponownie w odpowiednim czasie

andrex5 06 Lip 2016 19:31 345 4
  • #1 06 Lip 2016 19:31
    andrex5
    Poziom 2  

Witam serdecznie,
    chlodziarko- zamrażarka po załączeniu do sieci dochodzi do swoich temperatur, po czym wyłącza się i załącza dopiero po czasie, gdy dojdzie do temperatury pokojowej. Podejrzewam że jest winny jeden z czynników temperatury, tylko który? Czy ma ktoś może tabele zakresów pracy czujników temperatury ( rezystancja w zależności od temperatury) do tego modelu?

0 4
  • #2 06 Lip 2016 19:53
    11111olo
    Poziom 43  

Nie mam serwisówki do tego modelu więc nie wiem czy to co napiszę będzie do końca pomocne. Zapewne masz termostat elektroniczny - na termistorach zagrzebanych tak że nie da się wymienić. Sprawdź jaki mają opór (chyba że masz termostat mechaniczny to nie sprawdzaj ;) ).

0
  • #3 06 Lip 2016 22:28
    andrex5
    Poziom 2  

Tak jest to termostat elektroniczny sterowany przyciskami (każdy nacisk to pomniejszenie o 1°C wraz z sygnałem dźwiękowym). Czujniki da się wymienić, są na żółtych kabelkach ze wtyczkami, ten w komorze lodówki np. ma okolo 5 kΩ przy temperaturze 23°C, Opór ten spada kiedy trzymam czujnik w ręce i temperatura się podnosi. Widziałem już kiedyś taką tabele do tych czujników: opór w zależności od temperatury, niestety nie do mojego modelu.

0
  • Pomocny post
    #4 06 Lip 2016 23:02
    zibi1971
    Specjalista AGD

Witam
    Problem opisywany wielokrotnie. Prawdopodobnie masz uszkodzony układ odszraniania. Poszukaj ,poczytaj bo mi się nie chce ponownie opisywać co i jak.

0
  • #5 07 Lip 2016 18:43
    andrex5
    Poziom 2  

Dzięki wielkie, na to też wygląda, odkręciłem pokrywę plastikową w zamrażalniku i wszytko było pokryte lodem, ktoś pisał że może to być zapchany odpływ wody do miseczki parownika umieszczonej nad agregatem. Odmroziłem ,przeczyściłem wszystko, zdjąłem gumkę na rurce nad parownikiem i zobaczymy czy to coś da.
    Ktoś inny pisze znowu, że może to być grzałka. Nie bardzo wiem, jak ona ma wyglądać , gdzie jest umieszczona i jaki opór powinna mieć.

0